Analiza weekendowa 15-19.10.2018.

Zapraszam do obejrzenia „weekendowej” . Dzisiaj tak jak zazwyczaj 3 częsci: indeksy, akje i waluty. W ostatnich minutach częsci „rynek walutowy” pada jakby podsumowanie dla całej analizy weekendowej. Zachęcam również do dzielenia się swoimi przemyśleniami na temat rynków finansowych.

 1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

3. Rynek walutowy:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

5 Replies to “Analiza weekendowa 15-19.10.2018.

 1. Witam!
  2 miesiące temu dla Fox News Sekretarz Skarbu Steven Munchin powiedział, że „spodziewam się 5-letniego boomu gospodarczego w USA. Nie sądzę, że jest to zjawisko jedno- lub dwuletnie, ale z pewnością jesteśmy w okresie czterech lub pięciu lat konsekwentnego 3 % wzrostu”.
  Skoro gospodarka ma się tak dobrze, to dlaczego USA jako orędownik i czempion wolnego rynku nagle narzuca światu program Trumpa „America First” (cła, sankcje na państwa, firmy, banki za nielojalność itd.)
  Rzeczywistość jest naga – zadłużenie publiczne USA przekroczyło 21,5 biliona $ (za prezydentury Trumpa wzrosło o +2,5 biliona $). Ostatnie raporty gospodarcze informują, że pozwolenia na budowę, nowe domy w budowie, domy ukończone, sprzedaż nowych i używanych samochodów spadła, trwałe zamówienia konsumenckie nie osiągają poziomów z 2015 r. Itd.,
  W tym samym czasie chiński rynek akcji spadł w tym roku o ponad 20%. Argentyna, Turcja i Republika Południowej Afryki są wyraźnie widoczne również w tym roku. We Włoszech są problemy budżetowe z Brukselą; w Brazylii prawdopodobnie zostanie wybrany faszysta; twardy Brexit jest pewny.
  No i wybory 6 listopada br. do Kongresu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że partia Trumpa (Republikanie) utraci kierownictwo w Izbie Reprezentantów. Czy jest czym się martwić?
  Przy tak wielu negatywnych sygnałach geopolitycznych, wielu analityków, i to
  z poważnych banków nadal czaruje inwestorów o pozostaniu z akcjami na wieloletniej ścieżce hossy.
  Na koniec mojego postu przypomnę bajkę o „gotowaniu żaby”, która w moim przekonaniu idealnie pasuje do bieżącego stanu rynków na Wall Street.
  Wrząca żaba, to bajka opisująca żabę powoli gotowaną żywcem. Założeniem jest, że jeśli żaba zostanie nagle wrzucona do wrzącej wody, wyskoczy, ale jeśli żaba zostanie włożona do letniej wody, którą powoli doprowadza się do wrzenia, nie dostrzeże niebezpieczeństwa i zostanie ugotowana na śmierć. Opowieść ta jest często używana jako metafora niezdolności lub niechęci ludzi do reagowania lub braku świadomości złowieszczych zagrożeń, które pojawiają się stopniowo, a nie nagle. Jeśli zaczynasz czuć się jak żaba, która powoli gotuje się żywcem, nadszedł czas, aby wyskoczyć z rynków i wejść w bezpieczniejszą inwestycję, przynajmniej dla części aktywów …
  Pozdrawiam

 2. Witam.
  Na dax h1 obecnie mamy ładny układ korony i do nietoperza brakło dosłownie 15 pkt. …. oczywiście zejście zrobione w nocy więc jestem bez pozycji 🙁 … oczywiście szukam tylko Long dopóki nie wybiją wsparcia … chociaż na 11 300 też jest piękny układ na odbicie (sie zobaczy)
  https://www.bankfotek.pl/view/2126870
  pozdro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *