Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 19.10.2018

Nieuchrnnie zbliżamy się do końca tygodnia a na przedostatniej sesji zarówno indeks WIG 20 jak indeks DAX straciły na wartości , przy czym DAX „ucierpiał” znacznie więcej. Wyniki sesji wyniosły odpowiednio -0.52% i -1.07%. Tym samym do głosu wróciły niedźwiedzie i to na obydwu omawianych parkietach.

Indeks WIG 20

Niewielka czarna szpulka jaka powstała na wykresie dziennym indeksu WIG 20 jest mimo wszystko kontynuacją poprzedniej sesji. Taki układ świec po wykonaniu wcześniej korekty prostej wskazuje na duże prawdopodobieństwo ataku najbliższej strefy wsparcia w rejonie 2170 i w przypadku jej pokonania ataku na nowe dołki co nie powinno nikogo dziwić. Pisałem już wcześniej że trudno jest liczyć na to że rynek zawróci po spadku „v” i dlatego test dołka jest jak najabrdziej realny. Jesli dzisiaj powstanie czarna świeca tzn. indeks ponownie straci na wartości (a jest to bardzo prawdopodobne patrząc na wykres intra) to tygodniówka nie będzie zbyt optimistyczna. Skoro wspomniałem już o wykresie intra to przejdźmy do niego.

 

 

Patrząc od szczytu , linia trendu idealnie ogranicza ruchy korekt wzrostowych , ostatnie dwa dni to podobna zasada w mniejszym przedziale czasowym i przyspieszona linia trendu. Do tego należy wskazać na serię dołków na poziomie ok. 2185 i coraz niższe szczyty między tymi dołkami (lepiej widoczne w jeszcze niższym interwale) zatem trójkąt o podstawie prostokątnej gotowy do wybicia dołem i spadku w rejony 2165 gdzie popyt będzie mógł zademonstrować czego jest wart. Do tej pory , wzrost jaki miał miejsce w tym tygodniu odbywał się na dość słabych obrotach i rosnącym LOP to raczej też pomaga aby ponownie zacząć patrzeć w okolice ostatniego dołka na 2146.

Indeks DAX

Dawa dni temu kiedy pisałem ostatni komentarz , nie pokładałem wielkiej nadziei w to, iż strefa oporu w rejonie 11800 powstrzyma odbicie. To jednak się stało a wczorajsza świeca i jej górny cień pokazują , ze wspomniane odbicie mogło już przejśc do historii i przyszła pora kolejnego ataku strefy wsparcia w rejonie 11400-11500. Takiego rozwiązania spodziewałbym się na dzisiejszej sesji w czym wspomagać może sytuacja na wykresie intra.

 

Mam tu na myśli wybicie z formacji flagi jaka tworzyła się przez kilka ostatnich sesji. Oczywiście wsparcie wyznaczają rejony ostatniego dołka ale pamiętajmy w jakim trendzie wyższego rzędu się znajdujemy i nie zakładajmy że strefa wsparcia zatrzyma atak niedźwiedzi.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Tom'asObserwatorFightclub250Lingwista Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Fightclub250
Gość
Fightclub250

Łapie noża L 2170

Lingwista
Gość
Lingwista

Za wcześnie

Fightclub250
Gość
Fightclub250

Tak na szybko i malutka pozycja. Większa zrobię przy 2150

Fightclub250
Gość
Fightclub250

Sprzedaje 1275pkt i odwracam na S

Fightclub250
Gość
Fightclub250

Ale nagrzebalem ! Zrobiłem TP i dodatkowo odkupilem krótkie zamiast modyfikowac. Suma summarum jestem teraz na L, S ze strata 6 pkt

Obserwator
Gość
Obserwator

Witam! Pozwolę sobie przypomnieć łapaczom „L”, że październik jeszcze się nie skończył. Historycznie rzecz biorąc to właśnie październik zadawał inwestorom największy „ból”. I tak, w poniedziałek 19 października 1987 r. miał miejsce krach na giełdzie w NY. Odpukać mamy dzisiaj piątek. Ale, o ironio losu, w czwartek 24 października 1929 r. na giełdzie w NY potężne spadki cen akcji i panika inwestorów, co później określono jako pierwszy krach giełdowy będący początkiem wielkiego kryzysu światowego. Czy czeka nas podobny czarny scenariusz w następnym tygodniu? – dla poprawy samopoczucia przypomnę, że 24 października br. wypada w środę. A teraz moje przemyślenia co… Czytaj więcej »

Tom'as
Gość
Tom'as

Witam. Na takich historiach nie da się zajmować pozycji a już na pewno zarobić … dla kontrastu wrzucę zeszło roczny październik na sp 500 – wcale nie był taki tragiczny
https://www.bankfotek.pl/view/2126750
pozdro

Fightclub250
Gość
Fightclub250

L sprzedane 🙂 , nic już dziś nie dotykam bo za bardzo się zakrecilem.