Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 11.10.2018

Sesja w środę miała jeden kierunek, zarówno indeks WIG 20 jak i indeks DAX zaświeciły mocno czerwonym kolorem i przy dość zbliżonym wyniku straciły odpowiednio -2.4% i -2.21%. Tym samym niedźwiedź zapanował nad obydwoma rynkami co raczej nas nie dziwi kiedy analizujemy wielointerwałowo.

Na wykresie dziennym indeksu reprezentującego 20 największych spółek z GPW, powstała duża czarna świeca, która zdecydowanie wybiła ostatni dołek. Równocześnie spadek „dobrał się” do linii szyi RGR . Patrząc na układ kilku ostatnich świec od szczytu na 2321 można założyć, iż albo mamy do czynienia z wybiciem korekty pędzącej albo wczorajszy dzień wpisuje się w tzw. 3 w 3. Bez względu na to jaki wariant jest rozgrywany, pojawiające się tu na blogu stwierdzenia o wchodzeniu w L są co najmniej mało odpowiedzialne. Gołym okiem, oczywiście przy zachowaniu obiektywizmu, widać, że spadek dopiero się rozpędził i o zatrzymaniu przed osiągnięciem okolic 2170 to raczej można tylko pomarzyć. Tak na prawdę to mając w głowie szersze spektrum czasowe można mieć obiekcje co do tego czy wskazany poziom w ogóle w jakiś sposób się przeciwstawi obecnemu kierunkowi. Tu podstawowym założeniem mimo wszystko powinno być 2000 a poziomy stref na 2170 i następnej na 2130 aż w końcu tej na dołku przy 2100 są w tej chwili strefami , które mogą wywołać odbicie ale na nic więcej nie warto liczyć. Tak w każdym bądź razie ja zakładam a jeśli rynek coś innego wyćwiczy to będę się do niego dostosowywał. I na koniec mała uwaga, już na otwarciu możemy znaleźć się poniżej tej pierwszej najbliższej strefy wsparcia.

Patrząc na wykres intra kontraktów na WIG 20 można tylko stwierdzić dodatkowo, że tu linia szyi jest już zdecydowanie wybita i zasięg 200 pkt jest w grze. Najbliższe strefy wsparcia znajdują się o ok. 10 pkt niżej niż te na indeksie. Grający na swingi czy typowy Dt ale nie scalping , przy pierwszych podejściach do stref raczej nie powinni wzbudzać sobie myśli do stawiania na pozycję L , tu jest dobry czas aby na oporach szukać kolejnych S. Na koniec wspomnę tylko, że zapewne przez „przypadek” na poziomie w okolicach 2220 zostało otwartych ponad 50% wczorajszego wzrostu LOP.

Indeks DAX

Dzisiaj bardziej zacieśniony wykres dzienny DAX ponieważ to co wczoraj się wyrysowało na nim spowodowało, że tylko z takiej perspektywy możemy dostrzec jakieś ciekawe okolice dla ewentualnych prób powstrzymania niedźwiedzi. Podaż doprowadziła wczoraj do powstania dużej czarnej świecy i chciałoby się powiedzieć, że teraz statystycznie powinno nastąpić zatrzymanie i próba odbicia. Jednak jak pokazują kontrakty, które notowane są znacznie dłużej niż sam indeks, strefa wsparcia i to nie tylko dzienna ale i tygodniowa będzie wybita. To już nie są przelewki bo pamiętamy o Koronie na wykresie tygodniowym. Widać wyraźnie, że pierwsze miejsce do ewentualnej próby powstrzymania spadku jest okolica 11400 kolejna to 10700 a jeszcze kolejna to ok. 10200. To co wczoraj miało miejsce każe obiektywnie ocenić sytuację jako idealną dla niedźwiedzi i powstanie realnego „zagrożenia” znacznie większych spadków. Na tę chwile trend jest jeden i w takim przypadku to nie strefy wsparcia są istotne ale strefy oporu. Tu można jeszcze się łudzić, że jesteśmy niemal na strefie a dokładniej minimalnie pod ale obawiam się że wraz z otwarciem o 9 będziemy tu już znacznie niżej.

Na wykresie intra kontraktów na DAX silny trend spadkowy i właściwie nie ma co wiele pisać bo tu na tę chwile nie ma zbyt wielkich szans na jakieś wyraźniejsze korekty. Tak jak w przypadku indeksu, wydaje się iz dopiero okolice 11400 mogą coś takiego wywołać.

 

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

12
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ObserwatorDariusz BartłomiejczakFightclub250Łiktorobserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
obserwator
Gość
obserwator

Na tym wykresie intra na dax ładnie widać impuls spadkowy, druga fala płaska (tu gdzie te OB dwa zaznaczone), czwarta ostra (jedno OB). W każdej chwili może zostać skorygowany. Dziwne że autor (analityk techniczny) o tym nie wspomniał.

Łiktor
Gość
Łiktor

Odwrócenie pozycji w nocy okazało się strzałem w dziesiątkę , gdyż dało to dobrze i szybko zarobic . Mam wątpliwości co do założenia, że fala 1 dużego impulsu spadkowego się zakończyła. Przy próbie domykania luki wracam na S . Stali czytelnicy wiedzą, że zawsze złapałem korekty w nadziei na besse i teraz chyba jej dozylem.

Łiktor
Gość
Łiktor

Oczywiście do S nie stawiam Sl , bo mam wylapany cały spadek i nie wyobrażam sobie , że coś może mi odebrać ten profit .

Fightclub250
Gość
Fightclub250

Witam, L dobrane 2160 mogło być niżej ale nie zdążyłem

Łiktor
Gość
Łiktor

No to wróciliśmy do gry ,,mordy wy moje” Uwielbiam ten cytat 🙂 Teraz trzeba iść trochę popracować, żeby nie stracić szacunku dla samego siebie.

Fightclub250
Gość
Fightclub250

Ustawiłem zakup 2xL po 2140

Łiktor
Gość
Łiktor

No to wróciliśmy do gry ,,mordy wy moje” Uwielbiam ten cytat 🙂 Teraz trzeba iść trochę popracować, żeby nie stracić szacunku dla samego siebie.

Łiktor
Gość
Łiktor

A jednak zamykam tą S Na Nasq 100 po 6,960 .zostaję bez pozycji i czekam na korektę . KUŹWA żebym tylko nie przekombinowal !

Obserwator
Gość
Obserwator

Witam!
W poprzednich postach pisałem, że na S&P 500 po „krachu” w styczniu br. kształtuje się formacja rozszerzonego V z platformą jako formacja odwrócenia trendu wzrostowego. I stało się – wczoraj dużym volumenem indeks zniżkując o ponad 3 % przełamał linię platformy kończąc proces odwracania trendu. Z dużym prawdopodobieństwem spadki będą kontynuowane.
Łapaczom dołków przypominam, że 6 listopada br. w US będą wybory do Izby Reprezentantów. Ewentualne zwycięstwo Demokratów, a na to się zanosi spowoduje utratę kierownictwa w Izbie przez partię Trumpa z opłakanymi skutkami dla rynków.
Pozdrawiam

Fightclub250
Gość
Fightclub250

Bardziej konsekwencje, parę dni temu pisałem o 2150 jako cel