Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 21.09.2018

Czwartkowa sesja nie była podobna co do wyniku na indeksie WIG 20 i indeksie DAX. Nasz główny bohater zakończył dzień na „zero” a zachodnią granicą indeks poszybował o 0.88% w górę. Taka różnica ma swoje podłoże techniczne.

Indeks WIG 20

Niewielkich rozmiarów czarny Pin bar na wykresie dziennym indeksu WIG 20 to efekt walki z strefą oporu. Jeśli weźmiemy pod uwagę to co działo się za oceanem w trakcie popołudniowej części naszej sesji, to jest się czym martwić. Można powiedzieć , żadnej reakcji na tamtejsze silne wybicie szczytu i ustanowienie nowych rekordów historycznych. Oczywiście nie jest to jednoznaczne z tym , że jeszcze nie urośniemy ale w świetle sytuacji z szerszego zakresu czasowego trudno zapatrywać się na coś co mogłoby kierować nasz wzrok na poziomy powyżej szczytu z końca sierpnia. Dzisiaj jest dzień wygasania kontraktów serii wrześniowej , więc obraz notowań może być „zamazany” z tej okazji. Mimo wszystko wydaje się, iż dzisiaj tablice giełdowe mogą mieć przewagę czerwieni.

Na wykresie intra rynek zachował się dość przewidywalnie, brakujący wzrost do strefy oporu i odbicie. Spadek z ostatnich godzin sesji doszedł do pierwszej strefy wsparcia i wykres zasygnalizował to wyraźnym cieniem. W takiej sytuacji możliwym stało się wybicie wczorajszego szczytu ale pod warunkiem , iż cena nie wybije strefy na ok. 2252. Wybicie będzie równoznaczne z atakiem na kolejna dość bliską strefę w rejonie ok. 2245 , która to powinna mocniej się bronić z racji potencjalnej formacji ORGR. Zejście niżej wystawi na próbę dołek z 19.09. Pamiętajmy jednak, że już dzisiaj większy obrót będzie raczej na serii grudniowej a tam te poziomy wyglądają nieco inaczej (ok. 2265 i 2258). Osobiście , brak wybicia strefy na poziomie ok. 2277 , tej która wczoraj powstrzymała popyt, odbieram jako wskazanie na korekcyjny charakter wzrostu z ostatnich 3 sesji i zaproszenie do spadku na nowe dołki. Zatem byki mają o co walczyć od samego początku dzisiejszych notowań.

Indeks DAX

Na indeksie DAX powstała wysoka biała świeca zapowiadająca najczęściej co najmniej szybkie wejście w fazę korekty. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę szersze spektrum czasowe, to może to być sygnał kończącej się fazy korekty wyższego rzędu czemu sprzyja zakres OB  i tuż wyżej silna strefa oporu. Dla byków najważniejszym jest utrzymanie dzisiaj indeksu nad poziomem ok. 12150 aby jakaś pozytywna możliwość powstała na wykresie tygodniowym. Wydaje się to być dość prostym zadaniem ale zobaczymy jak to faktycznie będzie.

Na wykresie DAX mamy zrealizowany zasięg jaki zakładaliśmy w poprzedniej analizie, zrealizowany i dość w krótkim czasie. Obecne poziomy maja wszelkie atrybuty aby schłodzić nastrój na tamtejszym parkiecie i sprowadzić ceny chociażby w okolice 12300. Taki spadek należałoby traktować jako korektę ale dalsze ewentualne schodzenie ceny będzie już podejrzanym ruchem w kierunku złamania trendu wzrostowego i zakończenia korekty wyższego rzędu. Mimo wszystko wydaje się, że to co najważniejsze , na obydwu omawianych rynkach , zacznie pojawiać się dopiero w przyszłym tygodniu.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

16
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
bibi34........Dariusz Bartłomiejczakcherryandycherry bp Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom'as
Gość
Tom'as

Witam.
Ja zamknąłem dzisiaj 1/2(tego co zostało) na tym OB ale czy to zatrzyma dax-a ?
Takie coś jeszcze widzę na D1 a to odbicie dało już profit na 480 pkt 😉 …..
https://www.bankfotek.pl/image/2125495

cherry bp
Gość
cherry bp

Witam sytuacja na fw, nowa seria. Mamy zakres i poziomy skąd może ruszyć rynek do góry. Niestety Instytucja wybrała sobie falę 4 na rozliczenie serii, w tej fali wszystko możliwe za chwilę mogą być na 2255 albo na 2288. Patrząc na strukturę na dzisiejszym dołku znaczę abc, pierwszego członu kolejki, a czy to dobre znaczenie odpowie poziom 2275, pokonany i utrzymany daje kierunek na 2288-2295 (uwaga tu koniec wzrostu dt, bo będzie to fala bw4). Stąd tak jak zakładałem powrót na test 2245. Co będzie jak 2275 będzie oporować i nie dadzą rady pokonać oporu, wtedy idziemy na 2248-52. Pilnujemy… Czytaj więcej »

bibi34........
Gość
bibi34........

http://www.bankfotek.pl/view/2125499
Pierwsze oznaki zmiany kierunku już widzę na min.
Można zajmować pozycje w szerszej perspektywie,CZEKAM NA C NA MIN

andy
Gość
andy

witam, a moja bajka to zakończenie impulsu megafonem na poziomie 2290.?
nie przypuszczam aby nasi chcieli grać w przeciw fazie do usa gdzie korekta przed nami.https://www.bankfotek.pl/image/2125498

Tom'as
Gość
Tom'as

Oooo mój szkic …. jak miło z Twojej strony
Pozdro

andy
Gość
andy

Tom”as tak zgadza się jak najbardziej i pobrany z tego bloga , więc nikt Ci nie odbiera praw autorskich, podany do publicznej wiadomości przynosi Ci rozgłos
pozdrawiam

Tom'as
Gość
Tom'as

No to raczej nie o prawa mi chodzi a o to że to miłe że ktoś przychylnym okiem patrzy na moje analizy 🙂 … niestety nie wszystko udaje się przewidzieć
Ostatnio najbardziej zrobił mnie w konia index dolara (wrzucałem tutaj wykres) … widziałem tego craba i wybicie z kanału ale zrobili powrót o wyrysował się Orgr w punkcie X – pomyślałem … jadą do górnej bandy(może do 161,8%) …. no i Zoonk
ale zobaczcie jak działają układy harmoniczne ….
https://www.bankfotek.pl/view/2125523
miłego odpoczynku

cherry
Gość
cherry

fw aktualnie, krótki wpis to nie jest jakość wyjści n 2275, ce 2255, unch.

cherry
Gość
cherry

Przepraszam za literówkę, pomyłka w załozeniu dt, rozliczenie gra, więc wracam na blog w poniedziałek, już na nowej serii. Udanego weekendu. Pzdr

bibi34........
Gość
bibi34........

Musi być najdrobniejsze rozrysowanie żeby chronić kapitał na maxa….,

bibi34........
Gość
bibi34........

http://www.bankfotek.pl/view/2125527
OPŁACA SIĘ LICZYĆ FALE.

bibi34........
Gość
bibi34........
andy
Gość
andy

Tom”as każda wrzucona analiza pokazująca inne spojrzenie na wykres jest cenna bo daje możliwość konfrontacji z własnym spojrzeniem i jest to szansa na uniknięcie pomyłek które często bywają kosztowne.
pozdrawiam