Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 20.09.2018

Za nami druga sesja pod rząd kiedy to zarówno indeks WIG 20 jak i indeks DAX dały zadowolenie popytowej stronie rynku i zyskały na wartości. Ten pierwszy zyskał 1.26% ten drugi 0.5%. Indeks największych 20-tu spółek zakończył dzień na poziomie 2259 co jest równoznaczne z wybiciem linii szyi formacji DB.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym biała świeca z cieniami po obydwu stronach korpusu, wybiła linię szyi formacji cenowej DB. Tym samym zasięg wynikający z niej to rejon ok. 2290. Jest to jednak teoretyczny minimalny zasięg więc byki mogą się postarać aby ruch w górę miał większe znaczenie. Niestety osobiście nie mam sprecyzowanego dokładniej zdania na temat najbliższej przyszłości. W spadku można dopatrzeć się impulsu , który mimo wszystko wybił ostatni potwierdzony dołek. Zatem patrząc prosto oczekiwałbym teraz tylko korekty , która mogłaby zajść nawet gdzieś w okolice 2320 ale przy złym zachowaniu S&P jej szczyt mógłby być już tuż tuż. Jednak z tyłu głowy mam w pamięci to, iż szczyt przed spadkiem był utworzony na bazie „trójki” co może przełożyć się na scenariusz w którym ostatni spadek był tzw. falą „c” większej korekty nieregularnej. Patrząc na zachowanie pozostałych naszych indeksów cały czas scenariusz z dalszym spadkiem po zakończeniu korekty wydaje się mi najbardziej prawdopodobny ale w tej chwili nie jest to na tyle „silne przekonanie” abym angażował się po jakiejkolwiek stronie rynku na dłużej, niż kilka godzin.

W ujęciu intra, początek sesji zaowocował realizacją wczorajszej analizy w wariancie krótszego spadku. Znowu niezawodna stała się Korona i to podwójnie. Dlaczego? Po dojściu do strefy wsparcia, informowałem na blogu, że wygląda to na realizację właśnie krótszego zasięgu z porannej analizy i na możliwość odwrócenia pod postacią ….. tak , kolejnej Korony. Dodatkową wskazówką do tego były obroty na kontraktach, które przy wykonywaniu „fali c” były ogromne. Jak wiemy ogromne obroty na spadku w 90% oznaczają zupełnie coś innego niż to co myśli większość. Nie są potwierdzeniem ale wskazaniem, że ktoś duży kupuje. W efekcie mieliśmy silny ruch w górę i wybicie strefy oporu. Obecnie doszliśmy w okolice kolejnej istotnej strefy wsparcia , która może mieć ogromne znaczenie. Do tej pory ruch wzrostowy rysuje trójkę korekcyjną , zmiana kierunku na bazie strefy oporu mogłaby być wskazówką czy w efekcie końcowym pojawi się jeszcze jedna fala wzrostowa i będziemy mieli impuls czy jednak ewentualny spadek będzie miał taki potencjał że doprowadzi do wybicia wczorajszego minimum. Obecnie w ujęciu intra 1H mamy już trend wzrostowy i kierując się tym interwałem w swoich inwestycjach szukamy tylko L. Odpowiednie miejsca do tego to rejony ok. 2245 i niżej ok. 2220 (powyżej). Ważny jest również poziom 2277 który to wyznacza górną granicę strefy oporu. Brak jego wybicia i zmiana kierunku na spadkowy powinna bykom zapalić pomarańczową lampkę. Przypomnę , do teraz mamy „dużą trójkę korekcyjną ” , w której brakuje chyba ostatniej fali w impulsie ewentualnej „c” lub 3.

Indeks DAX

Na indeksie DAX udało się bykom wybić strefę oporu i tym samym otworzyć drogę do rejonów 12300-12400 w ramach jakby nie było korekty wzrostowej. Oczywiście wybita strefa oporu jest teraz strefa wsparcia i jeśli DAX miałby iść dalej w górę , nie powinna zostać przebita ponownie co zmieniłoby podstawowe założenie.

Wykres intra kontraktów na DAX porusza się cały czas w trendzie wzrostowym, który ma dość spory zapas w świetle jakieś ewentualnej jego zmiany.Innymi słowy cały czas L a obecnie dobre miejsca do inicjowania takich pozycji to rejony ok. 12175, 12125 i 12060. Jak widać na wykresie obecnie znajdujemy się na strefie oporu , która może sprowadzić korektę. Jednak w przypadku jej wybicia możemy spodziewać się dalszego wzrostu do okolic 12350. W typowym Dt wybicie ok. 12160 dawałoby podstawy do S jednak tylko do poziomu najważniejszego obecnie dołka czyli ok. 12060.

 

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

9
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
cherry bpcherrybibi34........jerzyTom'as Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom'as
Gość
Tom'as

Witam. Na dax widzę jeszcze jedną strefę na L …. gdyby nie chcieli iść dalej a mianowicie okolice 12 100 … na h1 widać że wyrysowali kanał wzrostowy i możemy mieć korektę prostą 1:1 i to na 50% fibo całego spadku (jak Pan to zaznaczył na wykresie) a więc mogą się nie przebić tak od razu albo i ….
https://www.bankfotek.pl/image/2125442
pozdro

Tom'as
Gość
Tom'as

acha … proszę się nie sugerować oznaczeniami bo to nie jest żaden elliot ale w ten sposób oznaczam sobie trend i jego siłę na poszczególnych TF-ach …. moja pionierska metoda i tylko pomocnicza

cherry
Gość
cherry

Witam, sytuacja na fw. Podtrzymuję wpis z wczoraj: ” 19 września 2018 o 15:51 Fw dynamika, jakość i tempo ruchu potwierdzają chęć testu 2283-2290, Z tych rejonów jeśli nie zawrócą, nazwę ruch falowo, a obecnie szukajmy zasięgu wybitej formacji czyli 2304. Poziomy do obserwacji i ewentualnych decyzji to zakup L w zakresie 2245 – 52, wtedy zysk do realizacji na 2284, 2302, 2330. Broni założenia obecnie poziom 2230, a po realizacji pierwszego tp na 2282, obrona na 2248. Udanych.” Dodam tylko propozycję ruchu dt, z obecnego poziomu ruch na nowy szczycik np. 2274, stąd powrót na 2250 i tu początek… Czytaj więcej »

jerzy
Gość
jerzy

z mojej perspektywy wczoraj i dzisiaj-porównując ruchy dax i sp na fw to ciągle strojenie pod jutrzejszy dzień rozliczeń-dlatego będę raczej obserwatorem

cherry
Gość
cherry

Aktualizacja fw. Mamy potwierdzenie rozpoczęcia ruchu wzrostowego na poziom 2285. Jeśli tam dolecą, czeka na korekta do poziomu 2250-55 i ostatni człon ruchu w górę pod nawet 2305, tylko dr, ponieważ 2292 będzie broniło ruchu w dół. Udanych zagrań. Pzdr

bibi34........
Gość
bibi34........

http://www.bankfotek.pl/view/2125445
dzisiejsze możliwe zgranie na spadek….jak wybije ostanie max….

cherry
Gość
cherry

Witam. Bibi kilka słów do Ciebie. Proszę wymień bajkopisarzy na tym blogu. Podpowiedź dzisiaj pisał Tomas, Jerzy i ja. Szkoda Darek, że puszczasz takie komentarze. Już nie chodzi o obrażanie ludzi, ale nawet wpisy typu „ja już zarabiam”; „wygląda że znowu urobek”; nie miałem czasu wypisać zagrania, w porę uciekłem ze złego zagrania, pomyliłem rysunki, nie wiem co wnoszą do tematyki blogu, to nie komunikator. Przepraszam, ale nie nadążam za Tobą Bibi. Gratuluję Ci urobku, ja jak napiszę kolejną bajkę to podam Ci tytuł, obecnie siadam do tworzenia.

Pozdrawiam bajkopisarz cherry

cherry
Gość
cherry

Aktualizacja fw20.

Uwaga mamy poziom 2284 czyli prognozowany a osiągnięty przez to, że nowa seria na już większy lip i jest serią dominującą. Jutro wykres zacznie się od tych poziomów. Zgodnie z porannym wpisem teraz powinni zagrać poziom 2265-60 (nowa seria). Stąd ostatni skok do góry wg poziomów założonych rano + 10 pkt. należy doliczyć za zmianę serii.

Pzdr

cherry bp
Gość
cherry bp

Podsumowanie sesji. Jutro 3W, kto poza rynkiem to może szukać sell na nowej serii w okolicach 2292-5 lub nieco wyżej max do 2300. Układ mówi, że obecnie wyżej nie dadzą. Spróbować mogą chcieć ale nie tym ruchem. Z tych poziomów muszą wyrzucić nadwyżkę np. na 2245 wracając z 2295. Poziom 2245 nowej serii będzie decydował czy nie grają w stronę 2150. Za dużo piszę wszystko w odpowiednim czasie. Pzdr