Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 19.09.2018

Za nami druga sesja tygodnia podczas której zarówno indeks WIG 20 jak indeks DAX podniosły swoja wartość. Ten pierwszy zrobił to o 0.91% a ten drugi o 0.51%. Tym samym indeks WIG 20 zamknął się na poziomie 2231.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała biała świeca z wyraźnym górnym cieniem wskazującym na to, iż w trakcie sesji mieliśmy wyraźnie wyższe poziomy , których nie akceptowała podaż. W tej chwili mamy walkę o utworzenie DB gdzie po pierwszej rundzie sędziowie dali więcej punktów dla byka. Tym samym w grze jest również OB i dalszy spadek w kierunku strefy na ok. 2180. Początek dzisiejszej sesji może jednak upłynąć jako kolejna próba utworzenia DB na co mogłoby wskazywać zachowanie w ujęciu intra.

Aby lepiej to zobrazować , dzisiaj posłużę się wykresem intra 15M kontraktów na WIG 20. Wczoraj w trakcie sesji zamieściłem „komunikat” o podchodzeniu w bardzo ważną przestrzeń w której to można było szukać okazji do zajęcia pozycji krótkiej na kontraktach. Jeśli ktoś tak uczynił na bazie sygnału powstałego w obszarze strefy oporu przy wymiarze OB to mógł jeszcze tego samego dnia nacieszyć się fajnym zarobkiem. Osobiście silny spadek i powstanie na wykresie właśnie 15M zachęciły mnie do realizacji zysku bo jak wiemy, rzadkością jest zmienianie kierunku tzw. V -ką. Z tego tez powodu spodziewałbym się dzisiaj, w pierwszej fazie sesji powstania korekty wzrostowej z zasięgiem 2240-2244 i z tych rejonów ewentualne ponowne zejście , tym razem już w kierunku nowego dołka. Realizacja takiego scenariusza wiąże się z zachowaniem szczególnej ostrożności w okolicy 2215-2220 gdzie mamy strefę „na Koronę”. Tak jak warto zwrócić uwagę na wymienioną w poprzednim zdaniu strefę tak samo przy realizacji korekty wzrostowej warto również wyostrzyć wzrok i czujność w okolicach 2235. Cała sytuacja może ulec zmianie dopiero w przypadku wybicia wczorajszego szczytu a w następstwie wybicia poziomu 2256.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX mamy kolejną próbę, tym razem nieco odważniejszą, wybicia strefy oporu. Na tę chwilę nic takiego nie stało się i w dalszym ciągu strefa broni ale widać, iż nie potrzeba zbyt wiele aby to się zmieniło. Gdyby właśnie tak się stało to DAX mógłby podejść w okolice 12350-12400 gdzie ostatnim razem podaż zaatakowała z pełną determinacją. Do tego potrzebna byłaby chyba batalia na S&P o nowy historyczny szczyt. Jeśli jednak strefa okaże się nie do przejścia to jeszcze w tym tygodniu możemy witać się ponownie z rejonami ostatniego dołka a poziomy znacznie niższe też nie powinny wówczas dziwić.

Na wykresie intra 1h kontraktów na DAX mieliśmy wczoraj kolejną obronę strefy wsparcia na poziomie ok. 12040 i zgodnie z przewidywaniami na taka okazję cena poszła w górę na nowy szczyt. Tym samym zachowany jest trend wzrostowy. Szybkie i dynamiczne wyjście na szczyt spowodowało wejście w korektę , której dołek wyznacza obecnie poziom przełamania trendu wzrostowego. W obecnej sytuacji , z racji strefy oporu z wymiaru dziennego, ewentualne wyjście na nowy szczyt i szybki powrót, co jest moim zdaniem możliwe, będzie niosło za sobą konsekwencje w postaci możliwej budowy formacji DT. Jeśli jednak rynek wyjdzie na nowy szczyt i odjedzie wyżej to poziomy 12240 i wyższy 12300 powinny stać się celem ataku byka. Na tę chwilę rejon ok. 12162 stanowi okolice do szukania okazji na L a po wybiciu szczytu taką dobrą strefą będzie również on sam. W przypadku schłodzenia w początkowej części sesji warto zwrócić również uwagę na okolice 12129. W jednym zdaniu można powiedzieć taj, że jeśli rynek nie załamie się w tych obecnych rejonach to powinien kontynuować ruch wzrostowy do okolic 12340 gdzie w ujęciu bardziej swingowym mamy kolejny rejon idealny do zakończenia wzrostu (jakby nie było wyższy wymiar czasowy pokazuje wyraźnie , że cały czas jesteśmy w trendzie spadkowym).

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

15
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Tom'asbibi34........cherryDariusz Bartłomiejczak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom'as
Gość
Tom'as

Witam. Us 500 ma raczej pro-wzrostowy kierunek i nie myśli Pan że będą chcieli dociągnąć do 3000 tak patrząc psychologicznie?
https://www.bankfotek.pl/view/2125403
pozdro

cherry
Gość
cherry

Witam, na fw kontynuacja ruch wzrostowego/korekcyjnego? czas określi. Obecnie 2246 wybija bandę, która pozwala określić i założyć cel tego ruchu na 2272, z zatrzymaniem na 2255 i dopiero do celu. udanych zagrań. Pisze o wygasającej serii. Pzdr

bibi34........
Gość
bibi34........
bibi34........
Gość
bibi34........

http://www.bankfotek.pl/view/2125412
Jeszcze jest potencjał wzrostu,jestem po za rynkiem .

bibi34........
Gość
bibi34........

Wygląda że będzie zarobek…..

bibi34........
Gość
bibi34........

http://www.bankfotek.pl/view/2125412
Ciąg dalszy,albo jeszcze do góry,Gartley w grze.

cherry
Gość
cherry

Sytuacja na fw, kontynuacja ruchu wzrostowego. Obecnie na godzinę 15.30 handel na 2256, to tylko przystanek w ruchu na 2270. Najważniejsze dla byka jest zamknięcie sesji nad 2244. Jutro cele zwiększają zasięg 2286 – 2305. Udanych

Ps. własnie ruszyli teraz fw na 2263

Udanych

bibi34........
Gość
bibi34........

Nie ta fotka poszła ,a le co tam,grunt to zarabiać ..a nie się wymądrzać….

cherry
Gość
cherry

Fw dynamika, jakość i tempo ruchu potwierdzają chęć testu 2283-2290, Z tych rejonów jeśli nie zawrócą, nazwę ruch falowo, a obecnie szukajmy zasięgu wybitej formacji czyli 2304. Poziomy do obserwacji i ewentualnych decyzji to zakup L w zakresie 2245 – 52, wtedy zysk do realizacji na 2284, 2302, 2330. Broni załozenia obecnie poziom 2230, a po realizacji pierwszego tp na 2282, obrona na 2248. Udanych.