Komentarz poranny przed sesją 10.08.2018

Czwartek okazał się dniem, w którym to po jednym dniu przerwy, kontrolę nad rynkiem przejęły byki. W efekcie indeks WIG 20 wzrósł o 0.76% do poziomu 2325. Mieliśmy zatem próbę zanegowania formacji odwracającej o jakiej pisałem w analizie porannej dnia poprzedniego, jak na tę chwilę nie udaną.

Na wykresie dziennym wyrysowała się biała świeca z dolnym cieniem, która jeszcze nie zdołała wyjść nad poziom maksimum poprzedniej świecy a tym samym zanegować formację Spotkanie. W obecnej fazie rynku, moim zdaniem toczy się istotna walka na rynku o to czy nastąpi sposobność do ewentualnej zmiany trendu w średnim terminie czy też nie. Wyznacznikiem jest tu poziom 2342. Patrząc od strony czysto technicznej , cały czas mamy dzienny trend wzrostowy i szansa na wybicie 2342 jest w grze. Pytanie czy popyt ją wykorzysta czy jednak podaż okaże się silniejsza.

Patrząc na wykres intra kontraktów na WIG 20 można wyciągnąć wnioski, iż byki nie dadzą rady dzisiaj wyjść na nowy szczyt a tak bardziej skrupulatnie, że spadek od ostatniego szczytu nie wyczerpał moim zdaniem swojego potencjału. Cena wyraźnie wybiła ostatni potwierdzony dołek, zrobiła to w układzie wskazującym na impuls a w drugiej części wczorajszej sesji mieliśmy raczej tylko korektę prostą, która teoretycznie nie powinna przekroczyć 2313. Jedyną kwestią która nieco burzy tą sytuację jest wykres intra samego indeksu, tam po prostu nie było wybicia ostatniego potwierdzonego dołka do czego zabrakło niecałego punktu. Zatem ważnym będzie teraz to czy kontrakty nie osiągając nowego szczytu zdołają wybić 2293. Jeśli tak to powinniśmy spadać w kierunku w kierunku 2260 gdzie może dojść do walki o to czy cena pójdzie dalej na południe i wybije dołek na 2249. Gdyby jednak byki zdołały wybić 2320 to walka o pokonanie 2342 będzie trwała dalej.

DAX w dalszym ciągu próbuje utrzymać trend wzrostowy w ujęciu dziennym. Wczorajsza świeca nie zanegowała co prawda trzech ostatnich Pin barów, ale dała na to jakąś małą szansę. Na tym rynku obecnie nie jest najlepszy moment do podejmowania decyzji i jeśli do tej pory ktoś nic nie zrobił to moim zdaniem powinien wstrzymać się z decyzjami.

Wykres intra kontraktów na DAX pokazuje również, iż rynek ten znalazł się w konsolidacji zawężającej się i coraz trudniej jest określić kierunek wybicia. Najlepszym rozwiązaniem jest obecnie wstrzymanie się od decyzji.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

One Reply to “Komentarz poranny przed sesją 10.08.2018”

  1. Wiem ze was nudzę,lubicie kolorowe kreski które się nakładają na siebie itd. wasza sprawa.Lecz żeby tu przeżyć musicie znać korekty, a szczególnie te złożone,w którym momencie wychodzi z nich strzał do odwrotu.A na DAXE TERAZ NA GODZ. idzie strzał do odwrotu,zakładam przed 17 odwrót,potem wejście w fale 3 wzrostową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *