Komentarz poranny przed sesją 09.08.2018

Niewielka zmiana wartości indeksu WIG 20, bo zaledwie 0.13% to wynik po sesji środowej. Zamknięcie, które wypadło na poziomie 2307 sprawiło, ze na wykresie pojawiło się zagrożenie dla dalszych wzrostów pod postacią formacji Spotkanie.

Cały czas znajdujemy się poniżej poziomu oddzielającego możliwość zmiany trendu średnioterminowego od jego kontynuacji. Mam tu na myśli poziom 2342. Realizacja formacji zmiany trendu i w następstwie wybicie minimum ostatniego Pin bara czyli poziomu 2267 będzie już silnym wskazaniem na możliwość powrotu kierunku jaki obowiązuje od stycznia. Negacja formacji powinna dać silniejszy sygnał do ataku na wspomniane 2342. Jesteśmy zatem w dość ważnym miejscu i czasie dla dalszych losów naszego WIG 20. Patrząc zatem z punktu widzenia średnioterminowego mamy pierwszy wstępny sygnał ewentualnego końca korekty , z punktu widzenia typowo dziennego cały czas jest trend wzrostowy. Zatem dopóki nie zostanie wybity dołek na 2267 dopóty trudno jest myśleć w tym interwale o S.

Kierując się wykresem intra, mamy ostatni moment aby utrzymać trend wzrostowy . Układ Nietoperza jaki mógłby zostać wykorzystany do ruchu na nowy szczyt właśnie powstał i dzisiaj byki musiałyby mocniej nacisnąć na gaz aby go zrealizować. Wybicie 2280 będzie już wskazaniem dla S na ruch o kolejne 20 pkt gdzie znajduje się „strefa na Koronę” a więc miejsce do obrony byków. W tym miejscu zaznaczę, iż na wykresie uwzględniającym fixing mamy obecnie Pin bara na 1H a więc pierwszy krok do reakcji na Nietoperza został przygotowany, wybicie 2299 będzie wskazaniem na kontynuację reakcji na formację harmoniczną , wybicie w dół poziomu 2287 będzie już raczej wskazaniem na dalszy spadek i realizację jego zasięgu co najmniej do okolic 2260.

Na DAX mamy kolejnego Pin bara , to pokazuje że podaż w żaden sposób nie chce odpuścić i coraz bardziej prawdopodobnym wydaje się scenariusz z realizacją RGR. To oznaczałoby, że przed nami ruch w kierunku 12100. Sygnałem do tego będzie wybicie 12470. Oczywiście patrząc na wykres nieco szerzej , mamy do czynienia z trendem wzrostowym na typowo dziennym interwale i cały czas jest możliwość zanegowania Pin barów i atak na 12886 choć w takim przypadku ważnym rejonem będzie poziom ok. 12780. Dokładniejsza ocena może powstać na bazie wykresu intra a zatem spójrzmy jak to tam wygląda.

Na obecną chwilę trzyma jeszcze Pin bar jaki powstał w trakcie wczorajszej sesji , jednak silny ruch w jednej świecy i brak jego kontynuacji każe raczej spoglądać w dół z dużym prawdopodobieństwem jego wybicia. To oczywiście jeszcze nic nie zmieni bo tu najistotniejsze jest czy cena zdoła utrzymać się nad poziomem 12527. Jeśli tuż nad tym poziomem mielibyśmy sygnały kupna to mógłby zostać realizowany układ harmoniczny i powstałaby możliwość kontynuacji trendu wzrostowego w tym interwale do okolic 12760. Zatem początek dzisiejszej sesji na tym rynku powinien raczej dać wybicie 12579 i zejście w okolice 12537 a tam powinna rozegrać się batalia o dalszy los kontraktów.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

4 Replies to “Komentarz poranny przed sesją 09.08.2018

  1. Jeszcze ciupkę,i będzie zwała na DAXE.Nie będę wam nic rysował dlaczego tak będzie. Bo AT mnie nie interesuje ,jedynie fale i oscylatory.

  2. Jeszcze nie, dla tych co chcą się uczyć DAX NA 5 MIN,PIĘKNA FORMACJA DIAMENTU,powinno być naruszenie ostatniego szczytu,i potem ostro do dołu.Dla uproszczenia ta formacja to fala 4 złożona,na niskim interwale.Żeby nie było łatwo na godz i dziennym fale inaczej się układają.A na tyg. całkiem inna bajka.

  3. I jeszcze coś ,nie musi wybić ostatniego szczytu może być 5 załamana,więc można przed szczytem zrobić 1 zakupy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *