Komentarz poranny przed sesją 07.08.2018

Po tygodniu przerwy urlopowej wracamy do codziennych komentarzy porannych. Wczorajsza sesja zakończyła się co prawda wzrostem indeksu WIG 20 o 0.39% do poziomu 2296 jednak obroty jakie miały wczoraj miejsce pozostawiają tak wiele do życzenia, iż trzeba podchodzić z dystansem do tego co miało miejsce.

Na wykresie dziennym powstał idealny Pin bar na wzrosty który swoje minimum „umieścił” w strefie wsparcia opartej o szczyt z 07 czerwca. Można by powiedzieć „nic tylko dzisiaj atak na nowy szczyt i dalsze tworzenie pierwszego impulsu wzrostowego od dołka na 2097”. Uważam, ze takie założenie nie jest złe bo faktycznie po wczorajszej samej świecy należałoby oczekiwać ruchu wzrostowego zgodne z ostatnim kierunkiem trendu i próby ustanowienia nowego szczytu. Jednak obroty jakie temu towarzyszyły powinny zapalać pomarańczową lampkę. A co jeśli indeks nie utworzy nowego szczytu a po nieudanej próbie takiego osiągnięcia przebije wczorajsze minima sesyjne? Wówczas jeszcze bardziej prawdopodobny stanie się scenariusz z zakończoną korektą wzrostową i powrotem do spadków w kierunku osiągnięcia nowego dołka.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 mamy wybity ostatni potwierdzony dołek , jednak cały dotychczasowy spadek ma na tę chwilę postać układu korekty prostej. Obecnie najważniejszym moim zdaniem będzie to czy dzisiaj rynek zdoła wybić strefę oporu w okolicy 2290. Bez tego będziemy mieli najprawdopodobniej układ korekty pędzącej i kolejny swing spadkowy , najpierw w kierunku 2230. Udane wybicie strefy na ok. 2290 a następnie strefy o ok. 5 pkt. wyżej ,da szanse na utworzenie impulsu wzrostowego w ramach fali wyższego rzędu i ataku na ostatnie szczyty. Moim zdaniem pierwszy scenariusz z dalszymi spadkami wydaje się być bardziej prawdopodobny. I właśnie to na obecną chwile podważa jeszcze bardziej moją wiarę w wczorajszego Pin bara z wykresu dziennego indeksu.

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała szpulka z dość długimi cieniami co wskazuje na emocjonalna walkę popytu z podażą. Wygląda jednak na to że w najbliższych dniach to niedźwiedzie mają większe szanse na swój ruch.co najmniej w rejon 12300. Co prawda do tej pory niedźwiedzie nie zdołały zejść poniżej dołka na 12469 i w dalszym ciągu możliwym jest ruch w kierunku nowego szczytu jednak Luka cenowa jaka pojawiła się 3 sesje wcześniej i wczorajsza świeca wskazują na to że poziom ten zostanie raczej wybity i rynek będzie szukał wsparć na niższych poziomach.

Na wykresie intra kontraktów na DAX widać bardzo dokładnie to co napisałem przed chwilą w kwestii samego indeksu. Brak wybicia dołka 12455 (brązowa strefa wsparcia) daje szanse na nowy szczyt ale mimo wszystko przebieg dalszych notowań wskazuje na to , że przed nami mimo wszystko spadek. Dzisiaj możliwe jest kontynuowanie odbicia od 12532 w kierunku strefy oporu na ok. 12645 jednak wydaje się że to może być dobra okazja na S i to takie z perspektywą ok. 200 pkt.

 

 

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

4 Replies to “Komentarz poranny przed sesją 07.08.2018

    1. W tym roku zdjęcie robił kuzyn ale to już nie było takie wielkie trofeum bo zaledwie sztuki po ok. 2.5 kg

    1. Ładne Leszcze i 2 Karpie po ok. 2.5 kg oraz 2 podobne które pograły ze mną w kulki i odpłynęły nie pokonane 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *