Analiza weekendowa 23-27.07.2018.

Zapraszam do obejrzenia weekendowej. Przypominam, iż w przyszłym tygodniu nie będzie ani komentarzy porannych ani weekendowej a kontakt ze mną będzie utrudniony. Wszystko za sprawą corocznego wyjazdu „do głuszy” w celu odpoczynku i spokojnego wędkowania na terenie gdzie Internet to mrzonka a zasięg GSM ograniczony na max. Tylko rybki i pełen relaks 🙂 Uwaga! Jeśli przy odtwarzaniu masz jakość obrazu niesatysfakcjonującą to kliknij w „ustawienia” i zmień jakoś z „automatyczna” na „360”.

 1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

3. Rynek walutowy:

One Reply to “Analiza weekendowa 23-27.07.2018.”

 1. Witam!
  Filozofią każdego trendu cenowego jest teza o jego kontynuacji, dopóki nie nastąpi jego odwrócenie – tyle AT. Brzmi to rozsądnie.
  W kwietniu pisałem, że na S&P kształtuje się trójkąt prostokątny jako formacja odwrócenia hossy (po ewentualnym przełamaniu podstawy c=2581)- jednak indeks „wybito” górą.
  W moim przekonaniu zwyżki – nowe szczyty na S&P to już przeszłość.
  Sztuką jest wczesne rozpoznanie formacji odwracającej kontynuowany trend.
  Na wykresie indeksu S&P jest widoczna formacja rozszerzonego V z platformą stanowiącą odwrócenie trendu zwyżkującego. Platforma to zwyżka od 3 kwietnia do 24 lipca przy spadającym volumenie – ciągła dyskretna dystrybucja (wzrost volumenu na lokalnych spadkach). Ponadto indeks nie zamknął, ale odbił się od luki oderwania na wysokości c=2853 i to przy dość dużym volumenie.
  Przerwanie linii platformy na wysokości c=2708 oznaczać będzie zakończenie procesu odwracania trendu.
  Ponadto zwracam uwagę na podobieństwo miesięcznych formacji świecowych do tej szczytowej z 2000 r..
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *