Analiza weekendowa 23-27.07.2018.

Zapraszam do obejrzenia weekendowej. Przypominam, iż w przyszłym tygodniu nie będzie ani komentarzy porannych ani weekendowej a kontakt ze mną będzie utrudniony. Wszystko za sprawą corocznego wyjazdu „do głuszy” w celu odpoczynku i spokojnego wędkowania na terenie gdzie Internet to mrzonka a zasięg GSM ograniczony na max. Tylko rybki i pełen relaks 🙂 Uwaga! Jeśli przy odtwarzaniu masz jakość obrazu niesatysfakcjonującą to kliknij w „ustawienia” i zmień jakoś z „automatyczna” na „360”.

 1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

3. Rynek walutowy:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

One Reply to “Analiza weekendowa 23-27.07.2018.”

 1. Witam!
  Filozofią każdego trendu cenowego jest teza o jego kontynuacji, dopóki nie nastąpi jego odwrócenie – tyle AT. Brzmi to rozsądnie.
  W kwietniu pisałem, że na S&P kształtuje się trójkąt prostokątny jako formacja odwrócenia hossy (po ewentualnym przełamaniu podstawy c=2581)- jednak indeks „wybito” górą.
  W moim przekonaniu zwyżki – nowe szczyty na S&P to już przeszłość.
  Sztuką jest wczesne rozpoznanie formacji odwracającej kontynuowany trend.
  Na wykresie indeksu S&P jest widoczna formacja rozszerzonego V z platformą stanowiącą odwrócenie trendu zwyżkującego. Platforma to zwyżka od 3 kwietnia do 24 lipca przy spadającym volumenie – ciągła dyskretna dystrybucja (wzrost volumenu na lokalnych spadkach). Ponadto indeks nie zamknął, ale odbił się od luki oderwania na wysokości c=2853 i to przy dość dużym volumenie.
  Przerwanie linii platformy na wysokości c=2708 oznaczać będzie zakończenie procesu odwracania trendu.
  Ponadto zwracam uwagę na podobieństwo miesięcznych formacji świecowych do tej szczytowej z 2000 r..
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *