Komentarz poranny przed sesją 18.07.2018

Podczas wtorkowych zmagań na warszawskim parkiecie , zwycięzcą okazał się popyt, który wzniósł indeks WIG 20 o 0.9% do poziomu 2153. To sprawia, że powstała szansa na kolejną falę wzrostową w kierunku 2220-2230 jednak zanim to mogłoby się stać trzeba spojrzeć na wykres i jasno sobie powiedzieć.

Biała świeczka na obrocie znacząco większym od trzech poprzednich sesji doszła do strefy oporu w rejonie 2150-2160. Aby mógł się zrealizować „byczy plan” to dzisiaj musielibyśmy mieć kontynuację wzrostu i zamknięcie powyżej strefy. Bez tego wczorajsza sesja jest tylko re-testem strefy (ważnym tutaj jest własnie wielkość obrotu) i przystankiem przed kolejnymi zniżkami prowadzącymi na nowe dołki.

Na wykresie intra 1H kontraktów na WIG 20 wczorajszy dzień wyrysował dalszą część spadku która zaszła poniżej ostatniego potwierdzonego dołka. Tam powstało DB i ruszył ruch, który może być drogą na nowy szczyt (spadek ma charakter korekty ) jednak ważnym tu będzie to co się stanie w rejonie strefy na 2150. To jest obszar w którym może dojść do zatrzymania zapędu byków i powrotu do spadku jeśli wczorajsze wybicie ostatniego potwierdzonego dołka miałoby oznaczać wejście w trend spadkowy. Zatem dzisiaj powinniśmy wzrosnąć do zakresu 2145-2155 gdzie moim zdaniem rozegra się batalia o dalsze losy kontraktów. Mimo wszystko scenariusz w którym właśnie w wymienionym zakresie cenowym powstaną sygnały sprzedażowe jest dla mnie tym najbardziej branym pod uwagę.

Na DAX wczorajszy dzień przyniósł kontynuację wzrostu co w efekcie doprowadziło do ustanowienia nowego szczytu a więc realizacji tego na co wskazywała równość korekt w ruchu wzrostowym. Teraz przyjdzie się zmierzyć z strefą 12750-12800 a więc dużym zakresem OB w układzie spadkowym i zarazem silnym obszarem reakcji cenowej. Kwestia wybicia tego obszaru jest bardzo znacząca bo jeśli się to nie uda a rynek wygeneruje sygnały sprzedażowe to najprawdopodobniej rozpocznie się droga na nowe dołki. Szerszy zakres wykresu wskazywałby na to, iż wybicie strefy oporu ma dość duże szanse powodzenia a dotychczasowy wzrost nie daje żadnych podstaw aby coś w tym scenariuszu było zagrożone.

Na wykresie intra (tym razem 4H) widać wyraźnie, że przed nami najprawdopodobniej atak na strefę oporu w okolicach 12740-12770. Będzie to trudny bój dla byków bo na tym samym mniej więcej poziomie mamy zakres OB a więc kolejny rodzaj oporu. Wydaje się zatem, że strefa może powstrzymać byki i wygenerować ruch spadkowy jednak nawet w takim wypadku do zmiany trendu droga będzie daleka.

 

 

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

One Reply to “Komentarz poranny przed sesją 18.07.2018”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *