Komentarz poranny przed sesją 13.07.2018

Wzrost wartości indeksu WIG 20 o 0.32% do poziomu 2161 to efekt czwartkowej sesji na warszawskim parkiecie. Taki wynik wskazuje na idealne dopasowanie się do sytuacji jaka panuje na rynku od ponad tygodnia. 

Konsolidacja w obszarze 2140-2195 trwa w najlepsze i zmusza inwestorów do wyczekania na rozstrzygnięcia w postaci wybicia. Potencjał wybicia górą jest moim zdaniem dość skromny bo w takim wypadku 2220-2230 stanowi bardzo trudną zaporę do przejścia dla byków. Natomiast wybicie dołem daje potencjał niemal nieograniczony i duże prawdopodobieństwo utworzenia nowego dołka choć oczywiście okolice 2110-2120 w takim przypadku będą stanowiły zakres w którym niedźwiedzie mogły by mieć problem.

Wykres intra kontraktów, który cały czas znajduje się w trendzie wzrostowym, w dalszym ciągu daje możliwość ruchu w kierunku 2200. Jednak przed bykami poważne wyzwania w postaci luki cenowej oraz nieco wyższej strefy na której powstał ostatni szczyt. Osobiście uważam, iż dojście co najmniej w okolice 2154 jest bardzo prawdopodobne a z racji panującego trendu L są jak najbardziej wskazane bo nowy szczyt w tym interwale to wcale nie jest takie marzenie SF.

Na DAX mamy reakcję na OB, która sprawiła, iż na wykresie powstała formacja Inside bar i wybicie z jej zakresu wskaże kierunek na kolejną sesje a może kilka sesji. Jeśli układ 1:1 będzie zrealizowany a tak na tę chwilę należy zakładać, to powinniśmy oczekiwać ataku na okolice 12750 a dalej na strefę o ok. 100 pkt wyżej.

Wykres intra kontraktów na DAX po wyrysowaniu układu 1:1 w korekcie pędzącej, zdołał wybić jej szczyt i tym samym zmierza w kierunku strefy oporu na ok. 12530 gdzie wypada również 61.8%. Z nieco dłuższej perspektywy czasowej mamy również układ 1:1 w wyższym wymiarze cenowym a to pozwala zakładać, iż docelowo cena instrumentu ma duże szanse na wybicie poziomu ok. 12630 i dojścia w rejony o jeszcze 100 pkt. wyższe. Złamaniem takiego scenariusza, na obecną chwilę, byłoby zejście ceny poniżej 12408.

 

 

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o