Komentarz poranny przed sesją 13.07.2018

Wzrost wartości indeksu WIG 20 o 0.32% do poziomu 2161 to efekt czwartkowej sesji na warszawskim parkiecie. Taki wynik wskazuje na idealne dopasowanie się do sytuacji jaka panuje na rynku od ponad tygodnia. 

Konsolidacja w obszarze 2140-2195 trwa w najlepsze i zmusza inwestorów do wyczekania na rozstrzygnięcia w postaci wybicia. Potencjał wybicia górą jest moim zdaniem dość skromny bo w takim wypadku 2220-2230 stanowi bardzo trudną zaporę do przejścia dla byków. Natomiast wybicie dołem daje potencjał niemal nieograniczony i duże prawdopodobieństwo utworzenia nowego dołka choć oczywiście okolice 2110-2120 w takim przypadku będą stanowiły zakres w którym niedźwiedzie mogły by mieć problem.

Wykres intra kontraktów, który cały czas znajduje się w trendzie wzrostowym, w dalszym ciągu daje możliwość ruchu w kierunku 2200. Jednak przed bykami poważne wyzwania w postaci luki cenowej oraz nieco wyższej strefy na której powstał ostatni szczyt. Osobiście uważam, iż dojście co najmniej w okolice 2154 jest bardzo prawdopodobne a z racji panującego trendu L są jak najbardziej wskazane bo nowy szczyt w tym interwale to wcale nie jest takie marzenie SF.

Na DAX mamy reakcję na OB, która sprawiła, iż na wykresie powstała formacja Inside bar i wybicie z jej zakresu wskaże kierunek na kolejną sesje a może kilka sesji. Jeśli układ 1:1 będzie zrealizowany a tak na tę chwilę należy zakładać, to powinniśmy oczekiwać ataku na okolice 12750 a dalej na strefę o ok. 100 pkt wyżej.

Wykres intra kontraktów na DAX po wyrysowaniu układu 1:1 w korekcie pędzącej, zdołał wybić jej szczyt i tym samym zmierza w kierunku strefy oporu na ok. 12530 gdzie wypada również 61.8%. Z nieco dłuższej perspektywy czasowej mamy również układ 1:1 w wyższym wymiarze cenowym a to pozwala zakładać, iż docelowo cena instrumentu ma duże szanse na wybicie poziomu ok. 12630 i dojścia w rejony o jeszcze 100 pkt. wyższe. Złamaniem takiego scenariusza, na obecną chwilę, byłoby zejście ceny poniżej 12408.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *