Komentarz poranny przed sesją 12.07.2018

Przewaga podaży, która miała miejsce na wczorajszej sesji, zapoczątkowana już na samym otwarciu, utrzymała się niemal do końca dnia co spowodowało stratę wartości indeksu WIG 20 o -1.07% i spadek do poziomu 2154. 

Na wykresie dziennym mamy konsolidację w zakresie 2141-2195 i niemiły dla byków układ ostatnich dwóch świec. Biorąc pod uwagę obroty jakie towarzyszyły wczoraj i dzień wcześniej, prawdopodobieństwo wybicia dolnego poziomu zakresu konsolidacji jest znacząco większe. Realizacja wybicia dołem będzie wskazaniem na nowy dołek zgodnie z trendem jaki obowiązuje choć za sprawą faktu, iż cena zdołała wcześniej wyjść nad poziom 2142 nie można przekreślić obrony okolic 2108-2120. Na obecną chwilę, udana obrona rejonów 2140 mogłaby dać jeszcze bykom wzrost do okolic 2200-2230 co wydaje się maksimum możliwości. Z racji trendu z jakim cały czas mamy do czynienia trudno jest bowiem zakładać coś więcej.

Z wykresu intra kontraktów można wyciągnąć wniosek, iż wzrost ma szanse być jeszcze kontynuowany. Zakres OB jest mocno broniony przez byki co stwarza szansę na wyjście do okolic 2200 jednak tu koniecznym warunkiem jest silny ruch w górę, który zdoła wybić ostatni szczyt. Cały układ zawarty między zaznaczonymi OB ma znamiona korekty pędzącej i dlatego dzisiaj możemy spodziewać się co najmniej próby takiego wzrostu. Bardzo istotnym poziomem w przypadku realizacji zadania przez byki będzie rejon 2150 czyli górny zakres luki cenowej, na którym to może nastąpić zwrot w przypadku realizacji korekty po impulsie spadkowym jaki powstał w ostatnich dwóch dniach. Na obecną chwilę uprawnione jest L w ramach trendu jaki panuje na tym interwale, z zachowaniem szczególnej ostrożności właśnie w okolicach 2150. Niestety korekty pędzące 1:1 mają to do siebie, że teoretycznie ostania fala korekty jest impulsem co sprawia, że do końca nie mamy przekonania, iż jest to fala korekty i powinniśmy brać pod uwagę scenariusz, w którym jest to pierwszy impuls w nowym, większym ruchu spadkowym.

Na DAX luka i czarna świeca zdają się wskazywać, że rozpoczęła się batalia o nowy dołek. Tu również mamy zejście do poziomu OB co daje jeszcze możliwość, iż mimo negatywnie wyglądającego wykresu, rynek ma szanse na wyższy poziom od ostatniego dołka. Rozwiązaniem jest obserwacja wykresu w niższym interwale i dlatego spójrzmy właśnie na taki wykres.

Na wykresie 1H kontraktów na DAX widzimy obronę a co najmniej próbę obrony strefy wsparcia będącej linia szyi formacji akumulacji oraz zakresu OB. Pierwsza próba zatrzymania, choć utworzyła bardzo silną i wyraźną formację Objęcia hossy została wybita i pojawił się kolejny układ mogący skutecznie obronić strefę chociażby na jakiś czas. Strefa wsparcia w tym przypadku jest bardzo silna i naprawdę musiałoby stać się coś bardzo złego aby nie było na niej reakcji popytowej. Idąc dalej, jeśli cena kontraktów zdoła wybić 12457 to otrzymamy mniejszą formację akumulacji w postaci DB co pozwoli na dalszy wzrost. Taki scenariusz zakłada również granie L ale tak jak w przypadku naszych kontraktów, trzeba będzie zachować dużą ostrożność na wyznaczonych strefach oporu. Nieudana bowiem próba osiągnięcia nowego szczytu będzie najprawdopodobniej początkiem ruchu , który wyprowadzi niedźwiedzie na nowe dołki.

W trakcie sesji postaram się zamieścić jakieś posty na temat bieżącego zachowania na swoim Fanpage.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *