Komentarz poranny przed sesją 10.07.2018

Nowy tydzień, na warszawskim parkiecie, rozpoczął się od sesji, która pokazała wakacyjny charakter. Przy stosunkowo niskich obrotach wartość indeksu WIG 20 niemal się nie zmieniła bo różnica w zamknięciu między dniem wczorajszym a piątkowym wyniosła -0.02%.

Czarna szpulka pokazująca brak zdecydowania, w dalszym ciągu nie przekreśla szansy na ruch w kierunku północnym w celu testu zakresu OB i strefy oporu w okolicy 2195-2215. „Nie przekreśla” ale z drugiej strony nie daje też więcej szans niż na spadek w kierunku ostatniego dołka. Mamy zatem sytuację w której trudno jest zdecydowanie opowiedzieć się za konkretnym kierunkiem. Dlatego przejdźmy do wykresu intra kontraktów.

Podczas wczorajszej sesji , kontrakty wybiły strefę wsparcia na 2120-2125 jednak wybicie to niemal natychmiast zostało wyraźnie podważone przez reakcję popytu. Możemy tu już mówić o jakieś tendencji spadkowej ale na obecną chwile wydaje się, iż dużo zależeć będzie od reakcji i zachowania w okolicach 2140-2145 do których dojście jest bardzo prawdopodobne. Reakcja na strefę oporu w tych rejonach może oznaczać rozpoczęcie mocniejszej przeceny w kierunku ok. 2090 . Musi to być jednak reakcja potwierdzona bo samo wystąpienie większych sił niedźwiedzia będzie jak najbardziej normalne. Jeśli byki nie dadzą rady wybić 2145 to powstałe sygnały sprzedażowe w okolicy o jakiej wspomniałem będą zapewne dobrą okazją na S. Patrząc od strony tendencji to typowi Dt tam właśnie powinni wypatrywać swoich okazji na pozycje niedźwiedzia. Jeśli natomiast wspomniana strefa oporu nie zadziała i byki zdołają wybić 2145 to otworzy się dla nich droga nawet do okolic ok. 2195.

Na DAX kolejne wypchnięcie ceny na wyższy poziom i wejście w obszar strefy oporu. Pamiętając o formacji DB jaka powstała na tym indeksie zakładamy możliwość dalszych wzrostów nawet w rejony 12700 choć trzeba sobie jasno powiedzieć, że wybicie 12600 wydaje się na obecną chwilę być naprawdę trudnym zadaniem.

Kontrakty na DAX w ujęciu intra 1H wykonują ruch, który wskazywałem na Fanpage, Jak widać wyraźnie, cena zbliżyła się do bardzo ważnej strefy oporu, gdzie można spodziewać się reakcji podażowej. Mało prawdopodobnym jest ewentualne wybicie tej strefy bez cofnięcia. Jak widać wyraźnie cena porusza się w kanale i dopóki nie wybije go dołem a w następstwie nie pokona w dół strefy na 12395-12415, która przypomnę tylko, jest linią szyi formacji akumulacji, możemy zakładać, że takowy atak na strefę oporu będzie jednak miał miejsce.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

One Reply to “Komentarz poranny przed sesją 10.07.2018”

  1. nie mamy dzisiaj korelacji z USD, dzisiejszy rajd odbywa się przy rosnącym dolarze, a to może oznaczać w przypadku powrotu do korelacji i utrzymaniu wzmocnienia dolara reakcję spadkową na naszym rynku w końcowej fazie sesji. Megafon ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *