Komentarz poranny przed sesją 03.07.2018

Nowy tydzień, jak to najczęściej bywa, rozpoczął się dość niemrawo. Co prawda indeks WIG 20 stracił dość sporo na wartości bo -0.76% jednak to nie sprawiło, iż zamknięcie, które wypadło na poziomie 2119 miałoby dla inwestorów jakieś ważne nowe znaczenie. Do tego należy dodać niską aktywność wyrażoną małymi obrotami. 

Na wykresie powstała Doji i choć jej dolny cień jest znacząco większy od górnego to mimo wszystko niemal cały jej zakres mieści się w „objęciach” czarnej świecy z czwartku. Innymi słowy mamy do czynienia z formacją Inside bar i czekamy na jej wybicie. Biorąc pod uwagę dotychczasowy trend jak i poziomy cenowe i geometryczne, wydaje się, że wybicie powinno nastąpić dołem. Gdyby jednak rynek postanowił to inaczej rozegrać i cena zamknięcia jednej z kolejnych sesji wypadła by powyżej formacji to wówczas mogłaby zaistnieć szansa na osiągnięcie poziomu ok. 2200 choć na przeszkodzie na pewno stoi zakres wyraźnych górnych cieni świec jakie utworzyły ok. 20-to punktową strefę oporu.

 

Na wykresie intra kontraktów cały czas mamy do czynienia z trendem spadkowym i choć rynek zaraz po wczorajszym niskim otwarciu ruszył nieco w górę to ta tendencja nie została ani przez chwilę zagrożona. Co więcej górne cienie świec z drugiej części sesji pokazują, ze już najbliższy opór mocno przeszkadza w ewentualnym utworzeniu formacji cenowej DB. Zatem obiektywnie patrząc na wyrysowaną sytuację należy zakładać kolejny zysk dla S wynikający z tego, iż cena kontraktów powinna podążać w kierunku ostatnich dołków i dalej w rejon ok. 2000-2030.

Na DAX sytuacja patowa. Z jednej strony widać obronę wsparcia w postaci strefy na ok. 12100 z drugiej strony podaż nie odpuszcza na strefie oporu w okolicy 12300. Pamiętając o tym jaki panuje tu trend trzeba raczej założyć , ze ostatecznie to wybicie wsparcia ma większą szansę i ruch w kierunku 11900. Sytuacja mogłaby nieco ulec zmianie gdyby popyt doprowadził do wybicia poziomu 12440 i to w cenie zamknięcia.

Wykres intra kontraktów na DAX daje możliwość dla byków aby doprowadzić ceny w okolice 12330 a przy jeszcze większym zaangażowaniu do ok. 12430. Ta druga strefa oporu zdaje się być w tej chwili nie do przejścia za sprawą cały czas utrzymującego się trendu spadkowego. Moim zdaniem wspomniane poziomy są dobrymi miejscami do poszukania okazji na S.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

3 Replies to “Komentarz poranny przed sesją 03.07.2018

    1. Wbx nie wiem o jakim 2200 piszesz? Jak już wymieniłem ok. 2165 i napisałem o zagadce czyli czy to impuls czy „c” w korekcie nieregularnej. Patrząc na obroty na jakich rósł rynek i fakt że dzisiaj będą raczej znacząco wyższe to raczej koniec korekty nieregularnej. Trzeba jednak jeszcze zaczekać do końca sesji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *