Komentarz poranny przed sesją 28.06.2018

Środa była dniem przewagi podaży (choć nie jest to do końca takie oczywiste, w świetle całej sesji), która to zdołała zmniejszyć wartość indeksu WIG 20 o -0.47% i doprowadzić do zamknięcia dnia na poziomie 2143. Aktywność inwestorów mierzona wielkością obrotów była przy tym nieco większa niż w wtorek i wyraźnie większa niż w poniedziałek (co do poniedziałku to nie może to zaskakiwać).

Na wykresie dziennym indeksu powstał czarny Pin bar , który mimo wszystko jest obroną strefy wsparcia i w dalszym ciągu pozwala brać mocno pod uwagę kolejną próbę wzrostu z wybiciem konsolidacji górą. Innymi słowy w dalszym ciągu są poważne szanse na wybicie poziomu ok. 2177 i ruch w kierunku ok. 2200. Dojście do 2200 nie będzie oczywiście żadnym wybitnym wydarzeniem ale jeśli obecna konsolidacja pozwoli na zebranie większych sił i zasięg ewentualnego wybicia byłby większy to wejdzie do gry scenariusz w którym to indeks WIG 20 mógł „wyrysować ” układ klina kończącego spadki chociażby na jakiś nieco dłuższy czas. To jednak jest ewentualna przyszłość i tym nie będziemy sobie głowy zawracać. Czekamy na wybicie 2177 i wówczas ocenimy co to będzie miało za znaczenie.

Na wykresie intra kontraktów , z trójkąta zrobił się prostokąt a na jego dolnym ograniczeniu powstała formacja Objęcia hossy i tym samym mamy kolejny punkt dolnego ograniczenia konsolidacji o zakresie ok. 50 pkt. Taka szerokość pozwala na oszacowanie ewentualnego wybicia z konsolidacji na poziom ok. 2190. Po drodze do takiego poziomu jest jeszcze istotny obszar ok. 2170-2180. Wyjście dołem z konsolidacji to wskazanie na nowy dołek choć mimo wszystko taki wariant wydaje się nieco mniej prawdopodobny.

Na DAX poszalały wczoraj emocje czego wynikiem jest świeca o sporym zakresie cenowym. Biały korpus z dużymi cieniami po obu stronach pokazuje wyraźnie, że walka o kierunek rozbrzmiała na dobre. W efekcie mamy na wsparciu Objęcie hossy tylko czy jest to faktyczny obraz zmiany kierunku na dobre czy może jednak tylko wejście w fazę korekty? Osobiście podchodzę do tego jak do tego drugiego wariantu choć dostrzegam potencjał korekty na rejony 12500 a nawet i 12600.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy zdecydowane odbicie od strefy wsparcia w rejonie 12130-12160 , które można śmiało potraktować jako impuls. Cena wybiła OB i ostatni potwierdzony szczyt co stawią jako kwestie otwartą, zmianę trendu w tym interwale. Druga część sesji przyniosła spadek czyli pierwszą fazę prawdopodobnej korekty. Potencjał tej fali dobiegł chyba końca i spodziewałbym się teraz ruchu w górę jednak jako fali „b” z potencjałem do poziomu ok. 12350-12360. Zakończenie w tych rejonach ewentualnego ruchu wzrostowego powinno doprowadzić do kolejnej fali spadkowej w ramach dużej korekty z zasięgiem na ok. 12140-12180. Wskazany obszar jest dość szeroki ale to za sprawą umiejscowienia na jego krańcach stref geometrycznych. Zejście do tych poziomów i zatrzymanie a w następstwie zmiana kierunku otwarłoby drogę do kolejnego impulsu wzrostowego który powinien dobrnąć własnie w szeroki obszar 12500-12600.

6 Replies to “Komentarz poranny przed sesją 28.06.2018

    1. Kolejne dołki na intra są na coraz mniejszych obrotach. Kontrakty wybiły teraz 2088 zatem możliwość zmiany kierunku. Teraz powinny ruszyć w kierunku 2108 , które na obecną chwilę jest najważniejszym oporem. Jeśli to uda się wybić to znacząco wzrosną szanse na wybicie 2142 jeszcze w tym miesiącu. Jeśli nie wybiją 2101 a następnie 2108 to nowy dołek chyba będzie rzeczywistością.

    1. Jeśli będzie takie zainteresowanie to postaram się. Ale na potwierdzenie tego czytelnicy nie mają zbyt wiele czasu bo został raptem piątek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *