Komentarz poranny przed sesją 27.06.2018

Wtorek był dniem, podczas którego indeks WIG 20 stracił na wartości -0.12% i zakończył dzień na poziomie 2153. Zatem niewielka zmiana wartości indeksu ale za to kolejny zły obrazek na wykresie dziennym. 

Mam tu na myśli oczywiście świece jaka pozostała po wczorajszej sesji. Kolejny Pin bar „na spadki” w rejonie strefy oporu. Można powiedzieć, że dołek z ostatniego dnia marca 2017 jest broniony przez podaż jak niepodległość. Z drugiej jednak strony trzeba zwrócić uwagę, że mimo przychylnych dla niedźwiedzi ruchów na S&P czy DAX u Nas nie było takiej reakcji, która zdecydowanie odrzuciłaby cenę od wspomnianego poziomu. To mimo wszystko daje możliwość kolejnej próby ataku na okolice 2177. Pamiętajmy jednak, że nawet w przypadku udanego ataku na 2177 i jego wybicia , na tę chwilę byłoby to tylko wyjście na wyższy poziom cenowy w ramach korekty. W trendzie nic się nie zmienia i nadal jest on spadkowy.

Na wykresie intra zburzony został układ trójkąta jednak cały czas nie została zanegowana możliwość wybicia poziomu 2142. Mamy konsolidację a wyraźnie rosnące obroty na dołkach zwiększają moim zdaniem prawdopodobieństwo wybicia tej strefy oporu.

Na DAX niedźwiedzie w żaden sposób nie odpuszczają a na wykresie po wczorajszej sesji mamy kolejną czarną świecę. Cena wyraźnie przebiła strefę wsparcia cenowego i geometrycznego co raczej nie daje wielkich nadziei na zmianę trendu spadkowego z obecnych poziomów. Inna sprawa to możliwość wystąpienia korekty. Takowa ma szanse na pokazanie się na co wskazywałoby zachowanie wykresu intra kontraktów, które jak wiemy są notowane znacznie dłużej niż sam indeks.

Mam tu na myśli Przenikanie potwierdzone kolejnymi świecami, którego minimum miało miejsce niemal idealnie na górnym ograniczeniu kolejnej strefy wsparcia. Ruch spadkowy o poziomu 12589 wykonał moim zdaniem spadek w 5-ciu falach co może wskazywać na wykończenie pełnego impulsu. Jeśli tak jest to teraz powinniśmy mieć do czynienia z korektą, która pierwszym poziomem docelowym miałaby rejon wybitej wcześniej strefy na ok. 12330-12360 i zasięg OB a po ewentualnym jej wybiciu w górę można byłoby oczekiwać dojścia ceny do poziomu ok. 12425 gdzie mamy dolne ograniczenie wewnętrznej strefy oporu i zniesienie 61.8% impulsu. Jeśli cena nie zdoła wybić 12340 to najprawdopodobniej będziemy dość szybko kontynuowali ruch spadkowy w kierunku 11900 , które cały czas wydaje się zasadniczym poziomem docelowym.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *