Analiza weekendowa 18-22.06.2018

Zanim zaproszę do obejrzenia weekendowej, chcąc wyjść na przeciw Waszym prośbom, mam ważny komunikat.  Postanowiłem dołożyć do weekendowej  dodatkową analizę 1 pary walutowej lub innego instrumentu, który wybieralibyście Wy drodzy czytelnicy. Tzn. każdego tygodnia do piątku możecie podawać „wasze typy” czyli jeden instrument , który chcielibyście abym przeanalizował w weekendowej. W sobotę podsumuję propozycję i wybiorę najczęściej się pojawiający jako ten który znajdzie się w materiale video. 

A teraz zapraszam już do obejrzenia weekendowej w układzie jaki najczęściej pojawia się tu każdego tygodnia. Czyli 3 części a w ostatniej dotyczącej rynku walutowego również pary z PLN.

 1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

3. Rynek walutowy:

29 Replies to “Analiza weekendowa 18-22.06.2018

 1. Odnośnie KGHM, raczej widzę już trzykrotną próbę zbicia kursu i bez powodzenia.
  Sugestia techniczna: zbyt niski poziom fonii i nieostra wizja przedstawianych analiz.
  pozdrawiam

  1. Co do fonii to zgadza się i będzie to poprawione , natomiast co do wizji to muszę dowiedzieć się jak to zmienić.

  2. Zgadza się ale trzeba również zauważyć że po drugim ataku nie było nowego szczytu tylko cena zatrzymała się niżej i jeśli teraz również nie wybije ostatniego szczytu a zawróci wcześniej to kolejne uderzenie w wsparcia może być już skuteczne bo z każdym uderzeniem wsparcie słabnie.

 2. Saldo optymistów mocno ujemne tymczasem baza FW vs W20 wciąż mocno dodatnia… A to ci zagadka.

  Formacje OR w czwartek potwierdzone w piątek na NQ i RUT w US po dywergencjach vs S&P i DOW.

  Pozdrawiam
  BttF

  1. Może wyjaśnisz jaka to formacja bo jak znam życie to mało kto będzie wiedział o co Ci chodzi.

   1. Outside Reversal
    Równie dobrze działają w PL na w20, ostatnia szczytowa dała nowy dołek, poprzednia dołkowa nie wybiła wcześniejszego maxa… Trend ma się dobrze, czego niestety nie można powiedzieć o grze naszych na mundialu.

    Wpierdol, wpierdol, wpierdol… I do domu 🙁

    Pozdrawiam
    BttF

    1. Piękne podsumowanie komentatora:
     Mamy pierwszy raz mundial w Polsce w 4K… Kolumbia, Kazań, Klęska… K!

     1. Nad tym nie zastanawiałem się ale już na ME pokazał że jest trenerem niskiej klasy, brak właściwych zmian a dokładniej brak zmian w ogóle. Teraz zamiast trenować to robił konferencje każdego dnia do południa po południu,. Składem na pierwszy mecz rozj… wszystkich a miał coś co jakoś wyglądało jak drużyna , to przełożyło się na dalszą presję psychiczną. Można by wymieniać do bólu . Oczywiście piłkarze też są winni bo grali świetnie tylko że w reklamach a Lewy to chyba cały czas myślał czy czasami łupieżu nie złapie na nowo. Inną kwestią jest to że na te reklamy ktoś im pozwolił. Szkoda gadać bo poziom cukru się zaraz podnosi i zamiast spokojnie obserwować rynki ciśnienie rośnie i nerwy biorą człowieka za gardło. 🙂

 3. Jeśli chcemy mieć dobrą reprezentację, to musimy sobie zmienić, obywatelstwo!
  Z Japonią będzie rzeź niewiniątek.

 4. A czego oczekiwaliśmy po tych mistrzostwach? Przecież ten obraz nędzy i rozpaczy naszej reprezentacji to nic innego jak odzwierciedlenie stanu polskiej piłki. Nie odnosimy żadnych sukcesów w klubach, układy układziki rządzą tak i mamy co mamy.
  A trener Darku jest do dupy, powinien już dawno z hukiem wylecieć.

  1. Gdyby miał choć trochę ambicji i pokory to wczoraj po meczu zwołałby konferencję i oświadczył , iż zaraz po MS podaje się do dymisji. Morale zawodników by tym nie zepsuł bo nie mają go ani za grosz.

 5. od euforii do depresji , od bezmyślnej miłości i uwielbienia do nienawiści , to typowa postać kibica Polaka, czym się różnimy od piłkarzy,przecięż zaraz się dowiemy że wewnątrz teamu żarli się jedni z drugimi o kasę o ,przywództwo ,o to kto krzywo na kogo spojrzał , kto komu nie podał widelca ,albo ma ładniejszą dziewczynę.Dlaczego nie zapytacie kto wybrał Soczi /upały i wilgotność/, zajechani piłkarze,gdzie ci lekarze i rehabilitanci , gdzie psycholodzy i cała masa innych pytań ,dlaczego ,dlaczego,dlaczego.

  1. andy ale przed paroma minutami słyszeliśmy , że Soczi to najlepszy wybór tam nawet Niemcy bardzo chcieli być, testy wysiłkowe super, szybkość zajebista, w głowach cudownie wszystko poukładane, piłkarze w dobrej dyspozycji ale nie wyszło bo nasz poziom jest słabszy od wszystkich. 🙂 Szkoda tylko że jakoś nikt nie zauważył że jeszcze nie tak dawno , teoretycznie Ci sami zawodnicy potrafili dobrze zagrać z Portugalią, Niemcami itp. Po prostu wszystko dobrze ale nie wyszło. Prawda oczywiście jest inna i każdy myślący kibic o tym wie. Zawodnicy w kadrze w ilości ok. 40% przez ostatnie miesiące albo nie grali bo kontuzje albo byli tak silni że siedzieli na ławce rezerwowych albo na trybunach. Lewy taki szpec a grał jak ostatnia d… Niestety nazwiska nie grają.

 6. zgadzam się że nazwiska nie grają,ale żeby napastnik grał i strzelał to musi mieć podawane piłki, ,a jeżeli napastnik zapieprza na własne pole , aby brać udział w obronie własnej ramki to przyznasz że to nie jego rola.
  Soczi -oto jest pytanie dlaczego? na razie bez odpowiedzi

  1. Tak zgadza się ale ten napastnik jest kapitanem i jak widać w żaden sposób nie potrafił zmobilizować tych grajków. Tylko jak mobilizować innych skoro samemu myśli się o transferze i szamponie a w przerwie o telefonach.

 7. Darek , jesteś profesjonalistą , stajesz na 2-3 godziny przed słuchaczami ze swoim wykładem , czy wtedy też myślisz o swoich problemach i jakie sprawy masz do załatwienia , czy z pełną koncentracją przekazujesz swoją wiedzę,,czy uważasz inny profesjonalista w tym samym czasie grając na oczch milionów ludzi i dla swojego kraju myśli o czym innym niż mecz .
  Nie dajmy sie zwariować bo popadniemy w paranoję.

 8. Tak ja jak i Ty chciałbym wiedzieć , znać prawdę aż do bólu, dlaczego tak się stało ,że wcześniej umieliśmy grać i nagle wszyscy stali się analfebetami piłkarskimi, ale jak zwykle o tym się nie dowiemy.
  CIEMNY LUD TO KUPI,/ pamiętajcie słowa ideologa Kurskiego./,czekam na zgrabną bajeczkę.

  1. Konieczność powołania komisji śledczej pod przewodnictwem AM (zbieżność inicjałów z Armando Maradoną nieprzypadkowa) w celu wyjaśnienia okoliczności występu polskiej repr. na Mundialu to oczywista oczywistość.

  1. Realizacja spadku a co najmniej jakieś części na DAX i S&P dobiega raczej końca i co najmniej odbicie jest teraz bardzo prawdopodobne (poziomy osiągnięte) nasi mają przygotowane podłoże do jutrzejszego „wystrzału, piękny trójkąt prostokątny szykowany przez cały dzień . Zanosi się na silne wybicie poziomu 2142

 9. Dobry wieczór , Darek możesz sprecyzować jakie poziomy na DAX i S&P osiągnięte i jaki zakładasz poziom dla tego silnego wybicia 2142. Oczywiście nie chodzi o konkretne wartości tylko o strefy.

 10. Dawno temu pisałem że będzia ta zwała i wyjaśniałem dlaczego. Wtedy panowała euforia i wiara że to było już dno. Teraz niepokoi mnie że już każdy leszcz jest pewien że będzie zwała, i to po tym jak już ona miała miejsce.. aż się prosi aby fundy wywaliły tych leszczy z shortów. Plus taka wiara w spadki wśród wszystkich sugeruje że towar jest wyprzedany, kto miał sprzedać to sprzedał skoro zwała jest niby nieunikniona.. no bo niby po co miałby trzymać? Złotówka już się nie osłabia tymczasem.. więc ja nie widze potencjału do dalszej mega zwały jak pod linijkę, jak już nawet spadnie więcej to przy dużych ruchach w górę i w dół. Ale bardziej obstawiałbym coś w stylu trendu bocznego aż się nie wyjaśni wiele rzeczy..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *