Analiza weekendowa 11-15.06.2018.

Zapraszam do obejrzenia „weekendowej”, która tak jak zazwyczaj składa się z 3 części. Indeksy, spółki z WIG 20 oraz rynek walutowy. W tej ostatniej z wymienionych znajdziecie również analizę dwóch par z PLN. 

 1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

3. Rynek walutowy:

24 Replies to “Analiza weekendowa 11-15.06.2018.

   1. No fakt wystrzału nie było ale od tego czasu co wieścisz wszem i wobec spadki i tylko spadki , zdążyli urosnąć kilkadziesiąt pkt. na S&P

   1. Duże OB na DAX a na FW domknięcie luki, teraz już na 5m chyba poszedł pierwszy impuls i obecnie korekta , dobra strefa na Koronę. Co s&p to teraz jest większe OB ale nie wiem czy na pewno dołek wydaje się jakby mieli zejść w kierunku tego co pisałem wcześniej.

  1. No to chyba u Ciebie trochę na bakier z podstawową matematyka. Kiedy pisałaś po raz pierwszy S&P było w rejonie 2750 ostatni szczyt był na poziomie 2795 to jest różnica ok. 40 pkt nie wiem jak to może oznaczać coś innego niż kilkadziesiąt pkt.? No ale to pozostawiam do oceny Twojej i innych.

 1. Kilkadziesiąt to….pięćdziesiąt, sześćdziesiąt, siedemdziesiąt, osiemdziesiąt,i dziewięćdziesiąt….to teraz osoba juz wie. ..hehe

 2. A tak na marginesie to powinna osoba zająć się myślą. ..”dlaczego tak pusto u mnie na blogu? -może to niestosowne zachowanie czasami?

  1. Wiem że w okresie spadków tutaj zawsze jest mniej komentarzy , być może jest to o czym piszesz ale tego to już ani ja ani Ty nie rozstrzygniemy. Zastanawiam się czy Ty zawsze jesteś taka „bezosobowa” czy tylko taki masz kaprys? W każdym bądź razie trochę to dziwne ale co mi tam osobo.

 3. Panie Darku tak się zastanawiam nad kwestią obrotu.bo oprócz formacji objęcia h. mieliśmy niespotykany obrót na ostatnim dołku. Logika podpowiada że silne ręce które pobrał akcje kiedy się zechca ich pozbyć wygeneruja równie solidna czarna świeczkę. Mamy nowe Low ale brakuje mi momentu w którym rozpakowany został ten niestandardowy zakup sprzed kilkunastu dni. Jak Pan to ocenia ?

  1. Nowy dołek może być jak najbardziej , mimo wszystko najczęściej największy obrót nie występuje na najniższym dołku tylko na przedostatnim a czasami po takim obrocie są jeszcze dwa dołki. Duży kapitał aby kupić to co chce i tyle ile chce musi zacząć to robić dużo wcześniej. Więc sprawa nowego dołka do którego dzisiaj się już mocno zbliżamy nie będzie tu niczym dziwnym.

 4. Na piątkowym fixingu długo wisiał poziom 2112 jeżeli dobrze pamiętam. Tutaj spróbuje złapać dzisiaj dołek z 10 pkt SL.

 5. Pani/e Ewo bądź tak uprzejma i idź na bankiera. Twoje wpisy zupełnie niczego nie wnoszą poza irytacja. Z jednej strony mam fajne merytoryczne wpisy gospodarza z drugiej popisy astrologiczne qubów, ewow etc. Albo trzymaj poziom albo trzymaj palce z dala od klawiatury.

 6. Panie Darku,

  Czy zadał Pan sobie trud ustalenia rzeczywistej bazy FW vs w20 po piątkowej sesji o co postulowałem? Jakieś wnioski po dzisiejszym close?

  O tym że o żadnej grze L czy łapaniu dołków mowy być nie może chyba już wiedzą wszyscy a ten rzekomy grubas co kupował w dołku 30/05 ( ponoć z zagranicy – przy spadającym PLN?! ) to już zakrawa na kabaret…

  Cel w20 to test 2k w drodze do 1885pkt minimum, a gdzie zawędruje FW zależy tylko od tego jak zachowa się baza, ale najpierw trzeba wiedzieć jaka ona jest.

  Pozdrawiam

  BttF

 7. Dobry wieczór , odbicie DAX-a od oporu 13170-190 przyniosło znaczne cofnięcie ( kilkaset punktów ) o którym pisałem w czwartek , obecnie dotarł w okolice istotnego wsparcia

 8. Witam. Z tym spadkiem w usa to akurat może się sprawdzić a zwłaszcza na Sp500 ciekawie to wygląda
  http://www.bankfotek.pl/view/2119451
  a co do oceny spadku komentarzy to mnie osobiście najbardziej zniechęca to że gospodarz nie umie przyznać się do błędnych analiz a ostatnimi czasy było ich sporo
  pozdro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *