Komentarz poranny przed sesją 07.06.2018

Po trzech sesjach wyraźnej przewagi popytu nad podażą , wczorajszy dzień przyniósł nam mało interesujący wynik. Indeks WIG 20 zyskał zaledwie 0.03% i w efekcie zamknięcie wypadło na poziomie 2257. Brak zdecydowania, który sprawił, że mieliśmy sesję na przeczekanie, wypadł idealnie w środku tygodnia. to zaś powoduje, ze jeszcze większe znaczenie będzie miała końcówka tygodnia czyli dwie ostatnie sesje.

Kiedy spojrzymy na wykres dzienny indeksu to nie mamy złudzeń dlaczego właśnie taka a nie inna sesja miała miejsce w dniu wczorajszym. Dojście do linii trendu i strefy oporu równocześnie, dało wątpliwość czy ruch wzrostowy ma szanse być kontynuowany. Moim zdaniem rozkład obrotów od sesji z 30 maja świadczy na korzyść byków i jeśli indeks miałby ruszyć w dół to raczej tylko w ramach jakieś korekty.

Na wykresie intra kontraktów widać wyraźnie, iż rynek zareagował cofnięciem w dół na poziomie zniesienia 61.8% spadku ze szczytu z dnia 14.05. Mimo wszystko cofnięcie to nie wybiło nawet dość „małego” OB o strefach wsparć nawet nie wspominam. Trzeba stwierdzić, iż ruch wzrostowy od poprzedniej korekty tj. od poziomu 2197 przybrał kształt pełnego impulsu i być może reakcja na takie ważne zniesienie będzie miała nieco dłuższy charakter. Jednak dopóki nie wybijemy 2237 w dół dopóty należy mocno brać pod uwagę płytką korektę i kolejny impuls wzrostowy. Przypomnę tylko o LOP o którym pisałem w porannym raporcie dwa dni temu.

Na DAX wykres mówi wszystko i szkoda chyba zabierać Wam czas jakimiś komentarzami, skoro sytuacja od trzech sesji jest tu taka sama.

Wykres intra kontraktów na DAX cały czas porusza się w trendzie wzrostowym, wczoraj rynek wykonał ruch do strefy oporu 12800-12850 której nie zdołał wybić i w efekcie cofnął się na strefę na którą zwracałem uwagę w wczorajszym komentarzu. Następnie z poziomu ok. 12730 ruszył silny impuls wzrostowy który uporał się w końcu z strefą 12800-12850 i zdołał wybić szczyt z godzin porannych sesji. Wzrost z popołudnia był na tyle silny i jednostajny, ze być może dzisiaj czeka nas tu jakaś korekta spadkowa przed atakiem na okolice 12930. Jeśli tak właśnie się zadzieje to miejscami do ewentualnego wyłapania końca takiej korekty byłyby poziomy w okolicach 12790 i niżej ok. 12760. Cały czas uważam, że ruch wzrostowy powinien dążyć do osiągnięcia rejonów co najmniej 13030 albo ok. 13130 w żaden sposób nie przekreślam osiągnięcia poziomów jeszcze wyższych czyli nowych historycznych szczytów. Jednak to już rozważania na wykresy dzienne i wyższe. Tu mamy trend wzrostowy i cel wybicia 12930 a następnie atak na ok. 13030 , poziom „zaporowy” mogący zmienić kierunek na dłużej to w tej chwili ok. 12680.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

9 Replies to “Komentarz poranny przed sesją 07.06.2018

  1. Witam.
    Może się komuś przyda lub zainteresuje się formacjami harmonicznymi … dax dzisiejszy wykres 15m i reakcja na zniesienie zew. 127,2 fali X-A (formacja kraba)
    http://www.bankfotek.pl/view/2118722
    u mnie troszkę wejście wcześniej ale myślałem że nie dojdą w punkt … 70% pozycji już zamknięte
    pozdro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *