Analiza weekendowa 28.05-01.06.2018.

Zapraszam do obejrzenia „weekendowej”. Dzisiaj niestety tylko dwie części (bez rynku walutowego) co jest pokłosiem straty twardziela i braku pełnego odrestaurowania tego co na nim się znajdowało. Mam również gorącą prośbę, mianowicie jeśli coś jest nie tak z samym video (obraz , dźwięk itp) to proszę dajcie znać bo tu tez się zmieniło w kwestii oprogramowania i nie jestem pewien czy do końca sobie z tym już poradziłem.

1 Indeksy giełdowe:

2 Spółki z indeksu WIG 20:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

10 Replies to “Analiza weekendowa 28.05-01.06.2018.

 1. Witam.
  Panie Darku harmoniki to bardzo fajne narzędzie a widzę że Pan stosuje(po oznaczeniach fibo) i dość często o nich mówi … ale czy Eliot nie przeszkadza w tym by je dostrzec ? (do przemyślenia) …. w tym trendzie wzrostowym na Dax (index) bardzo fajnie zadziałał leonardo na D1 . Ja jednak widzę jeszcze coś innego (wzrostowego) i na tą chwilę myślę że to tylko korekta…
  http://www.bankfotek.pl/view/2118426
  pozdro

  1. Moim zdaniem jeśli już to elliot może tylko pomóc. Oczywiście w przypadku gry z trendem bo jak trading na same układy to już nie do końca

   1. Właśnie to jest moim zdaniem dokładny przykład , jeśli ktoś gra np. na układy harmoniczne ale z zachowaniem zasięgu do pierwszego ważnego wsparcia czy oporu to tak jak na wykresie który pokazałeś mógł zagrać i zarobić. Jeśli ktoś gra jednak z trendem to może szukać układu teraz podczas spadku , do momentu wybicia wsparcia które zmieni trend wzrostowy.

    1. Słowo klucz to ” wielo-interwałowość ” a druga sprawa to właśnie zauważyłem że z harmonikami dzieje się to samo co z układami świecowymi – nikt nie szuka układów które mogą kontynuować trend (wykańczać korektę)
     http://www.bankfotek.pl/view/2118459 dax h4
     oczywiście ten układ nie musi się wypełnić mamy jeszcze możliwość korekty pędzącej(i dalej spadki) ale na niższym TF na tą chwilę mamy jeszcze to (5m)
     http://www.bankfotek.pl/view/2118460
     jak widzimy tutaj może tworzyć się układ pro-spadkowy i punkt A nie zostanie wybity 🙂

     1. No i właśnie o to chodzi Tom’as , tak jak napisałeś , powinno się szukać układów harmonicznych w korektach. Jednak można , zwłaszcza na dość zmiennych rynkach zagrywać na harmonię w mniejszym wydaniu czyli typowo trejdować.

 2. co do Elliota to u Pana na stronie zrozumiałem że to błędna teoria … główny problem jest taki że trójka może być piątką a to jest nielogiczne matematycznie … poza tym jak zobaczyłem (ktoś wrzucił) ile warunków musi być spełnione aby daną falę oznaczyć zrozumiałem że ludzki umysł nie jest w stanie tego na bieżąco analizować a już wyciąganie wniosków to czysty przypadek … tak na logikę – myśli Pan że ktoś kto ma wpływ na to co się dzieje na rynku mówi – dziś sprzedajemy bo na Dax jest już 5 fal ? …. taka moja teoria spiskowa (tak sobie to tłumaczę) że może Elliot chciał skomplikować to co jest banalnie proste a mianowicie teorię trendu
  oczywiście każdy ma swoją drogę i ktoś lubi łamigłówki ale czy to prowadzi do zysków ? …wątpię

  1. Dlatego dla mnie fale do rzecz drugorzędna a nawet i trzeciorzędna i to jeszcze tylko w takim „praktycznym podejściu”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *