Analiza weekendowa 28.05-01.06.2018.

Zapraszam do obejrzenia „weekendowej”. Dzisiaj niestety tylko dwie części (bez rynku walutowego) co jest pokłosiem straty twardziela i braku pełnego odrestaurowania tego co na nim się znajdowało. Mam również gorącą prośbę, mianowicie jeśli coś jest nie tak z samym video (obraz , dźwięk itp) to proszę dajcie znać bo tu tez się zmieniło w kwestii oprogramowania i nie jestem pewien czy do końca sobie z tym już poradziłem.

1 Indeksy giełdowe:

2 Spółki z indeksu WIG 20:

10 Replies to “Analiza weekendowa 28.05-01.06.2018.

 1. Witam.
  Panie Darku harmoniki to bardzo fajne narzędzie a widzę że Pan stosuje(po oznaczeniach fibo) i dość często o nich mówi … ale czy Eliot nie przeszkadza w tym by je dostrzec ? (do przemyślenia) …. w tym trendzie wzrostowym na Dax (index) bardzo fajnie zadziałał leonardo na D1 . Ja jednak widzę jeszcze coś innego (wzrostowego) i na tą chwilę myślę że to tylko korekta…
  http://www.bankfotek.pl/view/2118426
  pozdro

  1. Moim zdaniem jeśli już to elliot może tylko pomóc. Oczywiście w przypadku gry z trendem bo jak trading na same układy to już nie do końca

   1. Właśnie to jest moim zdaniem dokładny przykład , jeśli ktoś gra np. na układy harmoniczne ale z zachowaniem zasięgu do pierwszego ważnego wsparcia czy oporu to tak jak na wykresie który pokazałeś mógł zagrać i zarobić. Jeśli ktoś gra jednak z trendem to może szukać układu teraz podczas spadku , do momentu wybicia wsparcia które zmieni trend wzrostowy.

    1. Słowo klucz to ” wielo-interwałowość ” a druga sprawa to właśnie zauważyłem że z harmonikami dzieje się to samo co z układami świecowymi – nikt nie szuka układów które mogą kontynuować trend (wykańczać korektę)
     http://www.bankfotek.pl/view/2118459 dax h4
     oczywiście ten układ nie musi się wypełnić mamy jeszcze możliwość korekty pędzącej(i dalej spadki) ale na niższym TF na tą chwilę mamy jeszcze to (5m)
     http://www.bankfotek.pl/view/2118460
     jak widzimy tutaj może tworzyć się układ pro-spadkowy i punkt A nie zostanie wybity 🙂

     1. No i właśnie o to chodzi Tom’as , tak jak napisałeś , powinno się szukać układów harmonicznych w korektach. Jednak można , zwłaszcza na dość zmiennych rynkach zagrywać na harmonię w mniejszym wydaniu czyli typowo trejdować.

 2. co do Elliota to u Pana na stronie zrozumiałem że to błędna teoria … główny problem jest taki że trójka może być piątką a to jest nielogiczne matematycznie … poza tym jak zobaczyłem (ktoś wrzucił) ile warunków musi być spełnione aby daną falę oznaczyć zrozumiałem że ludzki umysł nie jest w stanie tego na bieżąco analizować a już wyciąganie wniosków to czysty przypadek … tak na logikę – myśli Pan że ktoś kto ma wpływ na to co się dzieje na rynku mówi – dziś sprzedajemy bo na Dax jest już 5 fal ? …. taka moja teoria spiskowa (tak sobie to tłumaczę) że może Elliot chciał skomplikować to co jest banalnie proste a mianowicie teorię trendu
  oczywiście każdy ma swoją drogę i ktoś lubi łamigłówki ale czy to prowadzi do zysków ? …wątpię

  1. Dlatego dla mnie fale do rzecz drugorzędna a nawet i trzeciorzędna i to jeszcze tylko w takim „praktycznym podejściu”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *