Komentarz poranny przed sesją 29.05.2018

Pierwsza sesja nowego tygodnia miała raczej skromne znaczenie dla dalszych losów indeksu WIG 20. Ten zyskał co prawda na wartości 0.21% i zamknął się na poziomie 2218 ale obraz po sesji na wykresie dziennym jak i towarzyszące w dniu wczorajszym obroty pokazują raczej, że była to sesja na przeczekanie. Dzień wolny na dwóch największych rynkach (USA i GB) nie były sprzymierzeńcami intensywności inwestorów. Dodatkowo pamiętajmy, że u Nas ten tydzień też jest inny. W czwartek święto a takie dni wolne w środku tygodnia powodują znacznie mniejszą aktywność.

Szpulka z wyraźnymi cieniami wskazuje dokładnie na brak zdecydowania. Walka o utrzymanie ostatniego dołka niby trwa ale jej losy są coraz bardziej przechylane na stronę nowych poziomów, niższych od dotychczasowego 2193. Pytanie brzmi, czy dzisiaj , kiedy do gry wrócą „duże” rynki u Nas też będzie się coś ciekawego działo.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 w dalszym ciągu trend spadkowy , w którym byki mają jakiś mały punk zaczepienia do jego zmiany ale po stronie niedźwiedzi stoi na tę chwile znacznie więcej. Jak widać w ostatnim czasie utworzyła się jakaś większa korekta, która niemal wypełniła znamiona korekty pędzącej 1:1 i ten układ preferuje nowy dołek i wybicie 21293 , jego negacja dopiero po pokonaniu ok. 2247 mogłaby coś zmienić ale wydaje się to na tę chwile mało prawdopodobne. Tu należy się trzymać trendu spadkowego i szukać okazji na S.

Wolne za oceanem , DAX wykorzystał do kolejnego silnego spadku jednak nie wybijającego poprzedniego minimum. Zatem w dalszym ciągu jest możliwość zakończenia korekty spadkowej i powrotu do wzrostu w kierunku nowych szczytów zgodnie z trendem jaki tam panuje. Wybicie ostatniego minimum otworzy drogę do poziomu ok. 12650.

Wczorajszy szczyt osiągnięty przez kontrakty na DAX naruszył na wykresie intra maksimum poprzedniego szczytu w ruchu od dołka jaki powstał na poziomie ok. 12796. Problem jednak w tym , że ukształtowała się w ten sposób wyraźna korekta prosta a nie impuls. Wczorajszy spadek zdołał wybić dołek fali c wspomnianej korekty co otwiera drogę do dalszej przeceny po ewentualnym odbiciu w górę. W tej chwili notowania kontraktów ugrzęzły w wąskiej konsolidacji między poziomami ok. 12820-12896. Wybicie z tej konsolidacji dołem powinno przynieść atak na minimum 12796 i dalsza przecenę w kierunku ok. 12650. Jeśli jednak byki zdołają wybić górne ograniczenie konsolidacji to mimo wszystko pierwszy opór o dość sporym znaczeniu będą mieć już ok. 50 pkt wyżej a kolejne niemal co 50 pkt. Dopiero wybicie ok. 13060 pozwoliłoby myśleć o poziomach nowych szczytów choć oczywiście ze względu na układ jaki powstał na tę chwilę rejony 13150 mogą takie plany pokrzyżować na dobre. W obecnej sytuacji właściwie w najlepszej sytuacji są typowi Dt , tu pole do popisu jest dość spore.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

9 Replies to “Komentarz poranny przed sesją 29.05.2018

  1. DAX od marcowego dołka zrobił pełen impuls z wydłużoną falą piątą. Teraz powrót zgodnie z elliottem. Minimum wykonane – a max 12330. Tyle elliotta jeżeli chodzi o wydłużenie fal piątych. Co dalej – osobiście będę szukał pozycji długich będąc w przeświadczeniu, że marcowy dołek to był jednak koniec korekty całego ruchu o czerwca 2016.

  2. Czarno widzę. Jakoś nie ma chętnych na przejmowanie przecenianych akcji. 2150 to będzie mały przystanek na drodze do stacji prawdy w okolicach…1800.

  3. Niech broni a na bank nie obroni. …chyba że na chwilę. ..trend spadkowy silny. ..da sobie radę z przeszkodami. ..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *