Komentarz poranny przed sesją 24.05.2018

Środa okazała się złą sesją dla inwestorów. Indeks WIG 20 stracił na wartości -1.75% i zakończył dzień na poziomie 2209. Taki obrót sprawy spowodował połamanie dwóch dołków i odebrał niemal do końca szansę na zmierzenie się z poziomami szczytów z przed kilkunastu sesji.

Duża czarna świeca która przełamała dwa dołki zatrzymała się w najbliższej okolicy tego najważniejszego. Niemal wydaje się być pewnym, że w najbliższym czasie i on ulegnie przebiciu a wówczas będziemy mieli kontynuację trendu spadkowego i możliwość dalszych spadków. Jednak póki co jest jeszcze mała szansa na utrzymanie 2192 i mimo wszystko na zmianę trendu spadkowego. Choć szanse są niewielkie to jednak. Do tego potrzeba reakcji popytowej, która w pierwszej kolejności pozwoliłaby na wybicie poziomu 2273. Bez tego będziemy sprawdzać co warta jest strefa wsparcia na ok. 2170-2180 po wybiciu której otworzy się droga do poziomów ok. 2000.

Wykres intra kontraktów na WIG 20 pokazuje możliwość zakończenia swingu. Struktura jest 5-cio falowa choć oczywiście do końca nie wiadomo czy na pewno dokończona i czy nie będzie tu układ fali 4 jako korekty nieregularnej co oznaczałoby jeszcze jeden dołek. Wydaje się zatem że po zakończeniu impulsu (a może już teraz) powinniśmy spodziewać się wzrostu chociażby w ramach korekty , który moim zdaniem powinien wejść w zakres powstałej luki cenowej czyli rejony ok. 2250. Czas pokaże czy ewentualny ruch w górę będzie tylko korektą ostatniego swingu czy jednak może obrona poziomów związanych z wczorajszym minimum oraz strefą wsparcia z szerszego zakresu cenowego okaże się końcem korekty po większym impulsie, który przebył drogę od 2194 do 2342.

Na DAX doczekaliśmy się gwałtowniejszej realizacji zysków , która wczoraj została zastopowana na strefie wsparcia w okolicach 12930. Jak pokaże to wykres intra kontraktów , spadek ten miał charakter impulsu w mniejszym interwale czasowym a co za tym idzie , najprawdopodobniej ewentualna reakcja popytowa będzie miała jedynie charakter korekty a po niej powinna nastąpić kolejna próba realizacji zysków w kierunku strefy i OB na poziomie ok 100 pkt niższym od wczorajszego dołka.

Wykres intra kontraktów na DAX wskazuje na możliwość dojścia do rejonów ok. 13060 gdzie mamy silną strefę oporu i najprawdopodobniej tam dojdzie do akcji podażowej. Od tego czy tak się stanie i czy po ewentualnym odbiciu od strefy oporu cena wyjdzie na nowe minimum czy nie zależeć będzie czy ruszymy na tym instrumencie w kierunku strefy na ok. 13145 czy jednak będziemy zmierzać w kierunku ok. 12880. Na tę chwilę o L raczej nie myślimy, chyba że jakiś scalping a na dobrych poziomach możemy szukać S pamiętając o wspomnianych strefach wsparcia bo jakby nie było w ujęciu dziennym mamy cały czas trend wzrostowy choć zejście na wspomniane 12880 może to zmienić.

5 Replies to “Komentarz poranny przed sesją 24.05.2018

      1. Edek imo w długim terminie zaczyna z powrotem żle wyglądać. Zaczynam się zastanawiać czy dobrze to już było i czy to nie jest powrót do trendu spadkowego w kierunku na 1.0.

    1. Tak doszli do strefy i OB , zrobili świece markującą podaż i teraz zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *