Komentarz poranny przed sesją 22.05.2018

Nowy tydzień rozpoczęliśmy „z przytupem”. Indeks WIG 20 zyskał na wartości 1.71% i zakończył dzień na poziomie 2268. Można powiedzieć, że brak sesji w Niemczech został wykorzystany przez byki do zachowania szans aby uznać, iż ruch spadkowy od szczytu na 2650 został zakończony.

Indeks WIG 20 – ujęcie dzienne:

Jak widać na wykresie miejsce, które w „weekendowej” określiłem jako poziom ostatniej szansy, zadziałało tworząc formację Objęcia hossy w ujęciu dziennym. Jeśli tylko uda się kontynuować ten wczorajszy wzrost to powinniśmy zmierzać w kierunku 2380 a po uporaniu się z znajdującą się na tym poziomie zaporą podażową ruszyć w kierunku poziomu o ok. 100 pkt wyżej. Pamiętajmy, że na obecną chwilę mamy układ, który mocno przemawia za zmianą trendu spadkowego jaki towarzyszył nam od początku roku. Jeśli jednak podaż naciśnie od razu i zaneguje formację świecową to będą naprawdę znikome szanse aby utrzymać dołek na 2192.

Kontrakty FW20 – ujęcie intra 1H:

Choć byki zrobiły wczoraj kawał dobrej roboty to jednak do „pełni szczęścia” zabrakło im pokonania poziomu ok. 2285 czyli ostatniego potwierdzonego szczytu w ruchu spadkowym. Plusem jest niewątpliwie wybicie zakresu OB co już daje szanse na zmianę tendencji spadkowej. Przed nami zatem strefa oporu, która w przypadku zatrzymania ruchu, może wywołać spadek dla którego rejony 2250 powinny być wsparciem. Jeśli uda się pokonać strefę oporu to stanie się ona wparciem i wówczas można byłoby zakładać, że następne walki z podażą będą miały miejsce kilka punktów nad poziomem 2300. Pamiętajmy jednak że w ujęciu swingowym wybicie ok 2285 będzie oznaczało już wyraźnie, iż byki kontrolują rynkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *