Komentarz poranny przed sesją 22.05.2018

Nowy tydzień rozpoczęliśmy „z przytupem”. Indeks WIG 20 zyskał na wartości 1.71% i zakończył dzień na poziomie 2268. Można powiedzieć, że brak sesji w Niemczech został wykorzystany przez byki do zachowania szans aby uznać, iż ruch spadkowy od szczytu na 2650 został zakończony.

Indeks WIG 20 – ujęcie dzienne:

Jak widać na wykresie miejsce, które w „weekendowej” określiłem jako poziom ostatniej szansy, zadziałało tworząc formację Objęcia hossy w ujęciu dziennym. Jeśli tylko uda się kontynuować ten wczorajszy wzrost to powinniśmy zmierzać w kierunku 2380 a po uporaniu się z znajdującą się na tym poziomie zaporą podażową ruszyć w kierunku poziomu o ok. 100 pkt wyżej. Pamiętajmy, że na obecną chwilę mamy układ, który mocno przemawia za zmianą trendu spadkowego jaki towarzyszył nam od początku roku. Jeśli jednak podaż naciśnie od razu i zaneguje formację świecową to będą naprawdę znikome szanse aby utrzymać dołek na 2192.

Kontrakty FW20 – ujęcie intra 1H:

Choć byki zrobiły wczoraj kawał dobrej roboty to jednak do „pełni szczęścia” zabrakło im pokonania poziomu ok. 2285 czyli ostatniego potwierdzonego szczytu w ruchu spadkowym. Plusem jest niewątpliwie wybicie zakresu OB co już daje szanse na zmianę tendencji spadkowej. Przed nami zatem strefa oporu, która w przypadku zatrzymania ruchu, może wywołać spadek dla którego rejony 2250 powinny być wsparciem. Jeśli uda się pokonać strefę oporu to stanie się ona wparciem i wówczas można byłoby zakładać, że następne walki z podażą będą miały miejsce kilka punktów nad poziomem 2300. Pamiętajmy jednak że w ujęciu swingowym wybicie ok 2285 będzie oznaczało już wyraźnie, iż byki kontrolują rynkiem.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *