Komentarz poranny przed sesją 17.05.2018

Za nami 3 sesja tego tygodnia. Indeks WIG 20 choć niemal nie zmienił swojej wartości (-0.02%) i ponownie zamknął się na poziomie 2276 to jednak w czasie sesji wykonał ruchy, które mogą mieć znaczenie na kolejnych kilka dni. 

Indeks WIG 20 – ujęcie dzienne:

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstał po wczorajszym dniu, Pin bar, którego minimum wypadło idealnie na strefie “na Koronę”. Zatem reakcja jest i byki powinny teraz ją potwierdzić tworząc białą świecę w dniu dzisiejszym. Spadek z ostatnich trzech dni doszedł również do ważnego zniesienia jakim jest 61.8%. Strefa plus zniesienie to niemal obowiązkowa reakcja jednak najważniejszym jest jej kontynuacja a to wydaje się na mocno prawdopodobne. Przypomnę od dołka na 2193 poszedł impuls w górę, który pokonał ostatni potwierdzony szczyt korekty w ruchu spadkowym i wybił prowadzący cały spadek OB. Następnie indeks wykonał korektę prostą do poziomu 2210 po której to ruszył w górę wybijając ostatni potwierdzony szczyt w tej korekcie. po wczorajszej sesji zszedł do poziomu strefy “na Koronę” i wykonał Pin bara. Od strony technicznej i cenowej sytuacja jak nic pokazuje, ze powinniśmy zaatakować 2342 a samo zejście z ostatnich trzech dni do poziomu 61.8 daje poważne wskazówki, iż ruch w górę ma duże podstawy do zaliczenia wyższego poziomu niż okolice 2341 i powinien zaatakować 2380. Negacja wczorajszego Pin bara może ale nie musi zmienić tych założeń.

Kontrakty FW 20 – ujęcie intra 1H:

Na wykresie intra , sugerując się wielkościami korekt w ruchu spadkowym , dostrzegamy układ 3 fal z których 3 jest pełnym impulsem zakończonym na strefie wsparcia w okolicach 2258 i równocześnie na zniesieniu 61.8. Na tych poziomach cena utworzyła DB (równocześnie powstała idealna Korona) i wybiła linie szyi. Patrząc w jeszcze niższym interwale 15M dokonała również re-testu linii szyi od góry i teraz powinna kierować się ku strefie oporu 2284-2288. Wybicie tej strefy byłoby kolejnym po wybiciu zasięgu największej korekty w ruchu spadkowym, sygnałem świadczącym o możliwości zmiany tendencji spadkowej od szczytu na 2337. Takie wybicie otwarłoby drogę co najmniej do 2310-2315 (strefa będąca linią szyi ORGR) a patrząc od strony swingowej, nic nie stoi na przeszkodzie aby docelowo podążyła na nowy szczyt (pisałem to przy indeksie).

Indeks DAX – ujęcie dzienne.

Na DAX cały czas trwa walka o uzyskanie nowego szczytu. W dniu wczorajszym powstał mały Pin bar, który może być zachętą do zejścia ceny do strefy różowej i wykonania jej re-testu. Takie zejście odpowiadałoby również zakresowi mniejszemu (niebieski prostokąt) OB. W dalszym ciągu jesteśmy tu w trendzie wzrostowym i poziom 13200 jest obecnie celem dla jego kontynuacji. Sytuacja mogłaby ulec zmianie gdyby indeks zszedł poniżej 12700.

Kontrakty na DAX – ujecie intra 1H:

Sam wykres jest chyba wystarczającym komentarzem. Nic dodać nic ująć. Czekamy po protu na wybicie z konsolidacji, które powinno być dość silne z racji na czas jej tworzenia. Takie wybicie powinno też dać wskazanie w którą stronę grać w ujęciu Dt. Na tę chwilę tylko miłośnicy gry od bandy do bandy mogą mieć co robić ,choć powiem szczerze to co dzieje się w tym trendzie bocznym chyba nie jest bardzo zachęcające nawet dla takiej grupy spekulantów.

 

 

 

2 Replies to “Komentarz poranny przed sesją 17.05.2018

  1. Jeśli chodzi o Dax to pierwsze wybicie nie da sygnału bo wybicie do góry będzie oznaczało spadek a wybicie w dół wzrost. Pierwsze wybicie jest zmyłką na tym instrumencie

    1. Seweryn w takim szczególe się z Tobą całkowicie zgodzę. Ja pisząc o wybiciu mam zawsze na myśli skuteczne wybicie czyli wyjście w cenach zamknięcia i retest chociażby jedną świecą z dolnym / górnym cieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *