Komentarz przed sesją 15.05.2018

Nowy tydzień rozpoczęliśmy od delikatnego spadku indeksu WIG 20 o -0.36%. Zamknięcie, które wypadło na poziomie 2321 nie pozwala nam na nic innego jak na ocenę wczorajszego dnia w perspektywie korekty. Z resztą wykres najdobitniej mówi sam za siebie.

Dolny cień Pin bara jaki powstał po wczorajszej sesji, przetestował połowę białego korpusu z piątku i pokazał, ze popyt walczy o wyjście na nowe maksima. Samo zamknięcie wypadło na idealnie na poziomie otwarcia czarnej świecy, która zapoczątkowała cały ostatni ruch korekcyjny. Zatem w dalszym ciągu celujemy w wybicie szczytu z dnia 19.04 na poziomie 2342 i atak strefy w okolicach 2370-2380.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20, niedźwiedzie zapewne dopatrują się formacji ORGR jednak w świetle dość silnego trendu wzrostowego w jakim obecnie się znajdujemy, należy ostatni dołek uznać za koniec korekty impulsu, który ustanowił ostatni wyższy szczyt i oczekiwać na pojawienie się nowego wyższego szczytu. Jeśli to zadanie dla byków okazałoby się niewykonalne do dopiero wówczas wybicie 2312 dałoby zielone światło do większej korekty. Zatem podstawowym założeniem na dzisiejszą sesję zdaje się być atak na strefę 2335-2342 i wyjście na nowy szczyt w ujęciu swingowym.

Na DAX druga sesja korekcyjna podczas której byki wyraźnie bronią strefy opartej o lukę cenową z lutego 2018. Mała czarna świeczka z wyraźnym dolnym cieniem pozwala zakładać mimo wszystko kontynuację trendu wzrostowego i podążanie ceny kontraktów w kierunku kolejnej strefy oporu na poziomie ok. 13200.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mieliśmy wczoraj zejście do poziomu ostatniego dołka i jego wyhamowanie na poziomie 61.8% w postaci wyraźnego Pin bara. Równocześnie utrzymany został zakres OB w ruchu od dołka na 12679 jaki miał miejsce 3.05.2018. W obecnej sytuacji powinniśmy mieć do czynienia z kolejnym ruchem wzrostowym wybijającym poziom 13046. Po drodze można wypatrzeć strefę 12300-12305, która mogłaby uaktywnić krótką stronę rynku i nie dopuścić do ataku na szczyt a w konsekwencji zmienić kierunek i podążać do celu na ok. 12860. Wydaje się jednak, że obecnie nawet w typowym Dt nie powinno się myśleć o pozycjach S.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

12 Replies to “Komentarz przed sesją 15.05.2018

  1. Trudno jest mi się z tym zgodzić. W żaden sposób nie został wybity ostatni potwierdzony dołek. No chyba że mówimy już o takim bardzo krótkim Dt niemal że scalpingu.

  1. Alex nie chcę krytykować (bo nie znam się na tym) ale możesz mi powiedzieć jaki był fundament tego wzrostu 1300 pkt wzrostu na dax?
   http://www.bankfotek.pl/view/2117126
   o ile się nie mylę to wtedy też nie było fundamentów … ale zobacz to z innej strony -fundamentem jest „Cena” kiedy rośnie to znaczy że jest fundament a kiedy spada to go niema …. 🙂

 1. mowa Panie Darku o ostatnim potwierdzonym szczycie na h1 … kolejny atak popytu po luce hossy nie wybił szczytu i zatrzymał się na strefie rgr … dopóki nie wybijemy 13 000 to chyba mamy trend spadkowy … ratunkiem jeszcze może być Orgr na 15 m ale tam też trzyma OB (jak na razie)
  http://www.bankfotek.pl/view/2117122

  1. Różnica w ocenie polega na tym, ze dla mnie Dt to układ 1H a Ty dobrze oceniasz ale z niższych interwałów. Impuls który wyszedł na nowy szczyt rozpoczął się z poziomu ok. 12927 i dla mnie to ten dołek jest ostatnim potwierdzonym ponieważ znajduje się między dwoma ostatnimi szczytami. Ty natomiast patrzysz z perspektywy mniejszej niż wskazany impuls z nowym szczytem i w takiej małej perspektywie to można mówić o wybiciu ostatniego potwierdzonego dołka i zmianie trendu, który ma otwarta drogę właśnie do okolic ok. 12927. Taki zakres został zrealizowany i rynek odbił o czym pisałem w komentarzu. Z twojej perspektywy czasowej , rynek zdołał już wczoraj wybić ostatni potwierdzony szczyt w ruchu spadkowym więc i tu jest możliwość zmiany trendu na wzrostowy. Obecnie jest szansa na utworzenie Korony na wzrosty. Podsumowując, z ujęcia typowo 1H mieliśmy nowy szczyt , korektę i obecnie możliwość kolejnego impulsu na szczyt , a patrząc z Twojej perspektywy mamy również pierwsze wyraźne możliwości utworzenia tego impulsu wzrostowego za sprawą formacji Korony.
   http://www.bankfotek.pl/view/2117124

     1. Zgadza się wybili 2312 i jeśli nie wrócą nad ten poziom przy ewentualnym reteście będzie raczej dalsze spadanie i większa korekta.Teraz istotna strefa w niskich interwałach to 2296-2306, tu upatrywałbym zakończenia obecnie trwającego impulsu spadkowego w ujęciu niskich interwałów 5M

     2. To nie jest korekta. Wzrosty to byla korekta w trendzie spadkowym jaki mamy od stycznia i nic sie nie zmieniło i nie zmieni dlugo.

 2. Problem z tym tygodniem jest taki, że to tydzień wygasania opcji. Jeżeli wrzucić wszystkie instrumenty pochodne do jednego wora to opcje w nich podobnież stanowią 80% tego rynku. Dzisiaj ostatni dzień handlu na VIX w czwartek ETF-y i praktycznie codziennie coś tam wygasa albo się rozlicza. Stąd zwyczajowo nastawiam się na cuda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *