Komentarz przed ….

Po wczorajszej sesji, w dalszym ciągu najbliższe strefy wsparcia o których mówiłem w „weekendowej” , zostały obronione na wszystkich omawianych indeksach czyli WIG 20 , DAX i S&P. Na dwóch ostatnich , świece dzienne mają dolne cienie i wyraźną możliwość na kontynuowanie trendów wzrostowych w wymiarach intra. Zatem można powiedzieć, że nie nastąpiły zmiany w sytuacji technicznej od „weekendowej” i dlatego dzisiaj zaoszczędzę trochę czasu i nie będę pisał analizy porannej.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

2 Replies to “Komentarz przed ….

  1. Ciekawa sytuacja jest na KGHM. Mamy dojście do 90 zł(wsparcie) dużą czarną swięca na chyba skokowo większym obrocie ale brak wybicia, a dzisiaj ruch spadkowy nie idzie dalej. Panie Darku, czy też przypuszcza Pan, że wczorajszy spadek na kghm to korekta?

    1. Patrząc na samą miedź to jest to możliwe ponieważ tam wykonano ruch OB na wielkim obrocie z świecą markująca podaż na 4H i dzisiaj idzie już w górę.Musimy jednak pamiętać że w dłuższej perspektywie czasowej KGHM nie dał nam nic co mogłoby świadczyć o możliwości zmiany trendu spadkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *