Komentarz przed sesją 12.04.2018

Środa okazała się sesją o zbliżonej wartości informacyjnej do dwóch poprzednich dni. Indeks WIG 20 stracił symboliczne -0.13% i zakończył notowania na poziomie 2272. Kolejny raz mieliśmy również do czynienia z większymi obrotami co sugeruje przygotowanie do silniejszego ruchu. Pytanie , w którą stronę. 

Kolejna Doji a więc brak zdecydowania. Sytuacja jest cały czas trudna. Z jednej strony mamy trend spadkowy i brak przełamania jakichkolwiek ważnych stref oporu mogących świadczyć na korzyść jego ewentualnego odwrócenia. Z drugiej strony mamy DB i 3 retest linii szyi wybitej formacji co może dawać szanse na kontynuacje ruchu w górę a przy obecnych poziomach byłoby to raczej ustanowienie wskazań na zmianę dotychczasowego trendu. Sam minimalny zakres ruchu wynikający z formacji DB został już oczywiście wyczerpany ale należy pamiętać że ta formacja dała nam również Objęcie hossy na wykresie tygodniowym. Moim zdanie trzeba zaczekać na wybicie albo strefy oporu w rejonie 2290-2300 albo wybicia strefy wsparcia będącej linia szyi DB czyli okolic 2250. W tym drugim wypadku będziemy mieli najprawdopodobniej do czynienia z ruchem który będzie chciał osiągnąć nowy dołek.

Na wykresie intra kontraktów widać dokładnie walkę byków z niedźwiedziami i powstała w ten sposób konsolidacje umieszczona między dwoma wyraźnymi strefami. Małym plusem na korzyść byków jest fakt, iż w tej konsolidacji mamy wyższe dołki i wyższe szczyty co wpisuje się dobrze w cały ruch od poziomów na których powstały dwa dołki. Ostatni swing wzrostowy od strefy wsparcia miał charakter impulsu dostrzegalny wyraźnie na interwałach 15M i niższych , zatem teraz w przypadku kontynuacji ostatniej świecy godzinowej która była spadkowa ważnymi poziomami intra są według mnie rejony ok. 2260 i 2255 gdzie powinna skończyć się ewentualna korekta.

Na DAX czarna świeczka pod strefa oporu nie jest zapewne mile widziana przez byki. Tu dalej mamy trend spadkowy i ten wynik wczorajszej świecy idealnie komponuje się z jego kontynuacją. Bez wybicia 12450 nie ma co o czym innym myśleć.

Patrząc na wykres właściwie nie potrzeba żadnych słów. Obecny trend wzrostowy w interwale 1H trzeszczy ale jeszcze nie padł. Jeśli zostanie złamany to w połączeniu z szczytem na zakresie OB będzie to wskazanie na realizację drogi w kierunku nowych dołków. Najistotniejszy poziom a właściwie strefa wsparcia dla realizacji takiego scenariusza to ok. 12160.

 

 

 

One Reply to “Komentarz przed sesją 12.04.2018”

  1. Witam.
    Może być tak że…od wczoraj na dax mamy lukę hossy na dziennym i teraz jest próba testu dolnego ograniczenia… dopóki nie pęknie 12 263 to mamy okazje do L jeśli luka utrzyma cenę 🙂
    pozdro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *