Komentarz przed sesją 11.04.2018

Wtorkowa sesja, mimo niekorzystnego wykresu z poniedziałku, zakończyła się jednak wzrostem indeksu WIG 20 o 0.56%. Co prawda zamknięcie , które wypadło na poziomie 2275 tak wyraźniej nic nie zmieniło w sytuacji technicznej to jednak można uznać że trochę „namieszało” w głowach inwestorów.

Tak jak już wspomniałem wczorajszy dzień wraz z świecą jaka powstała nie zmienił jakoś wyraźnie sytuacji technicznej rynku. Jednak to jak wygląda wczorajsza świeca w stosunku do strefy na ok. 2250-2260 wprowadza nieco zamętu. Innymi słowy, po wczorajszej świecy lekko wzrosło prawdopodobieństwo zakończenia całej korekty chociaż przyjmuję, iż scenariusz z nowym dołkiem jest jeszcze tym „naczelnym. Moim zdaniem więcej informacji na dziś i na najbliższą przyszłość możemy uzyskać z wykresu intra i dlatego do niego przejdźmy.

Specjalnie wrzuciłem tu wykres intra kontraktów w dość mocnym zacieśnieniu. Za chwilę powiem dlaczego. Najpierw efekt wczorajszych notowań. Tu jak widać znajdujemy się między dwoma strefami poruszając się w rytm trójkąta i za każdym razem wykorzystując strefy na Koronę. Innymi słowy powstaje układ „wygasający”, który statystycznie jest formą konsolidacji przed kontynuacją ruchu jaki miał miejsce przed nią. Tu mieliśmy wzrost a więc statystycznie rynek powinien wybić strefę oporu opartą na szczytach z 27.03 i 09.04 czyli w okolicach poziomu 2285. Jeśli tak się stanie to po ewentualnym re-teście mielibyśmy do zrealizowania zasię powstałej wówczas ORGR .

Szukanie okazji kupna na rynku akcji może być znacznie prostsze jeśli nie zaciemniamy sobie naszych analiz wielością technik. Odpowiedzią jest tu Praktyczna Analiza Techniczna.

Na przeszkodzie w realizacji takiego zasięgu , który mógłby wynieść ok. 90 pkt, stoją opory w postaci linii trendu na ok. 2305 a wyżej strefa oporu na ok. 2328. Jednak zwrócę uwagę, ze to poziom kolejnej strefy oporu na ok. 2380 uzbrojony jest dodatkowo w skupisko zniesień wewnętrznych i zewnętrznych poprowadzonych z każdego istotnego szczytu całego spadku. Stąd taki a nie inny wykres aby widoczne były dobrze mierzenia. Właśnie ta ostatnia z wymienionych stref połączona z skupiskiem zniesień jest poziomem jaki wynikałby z realizacji minimalnego, określonego zasięgu po wybiciu linii szyi ewentualnej ORGR. Jeśli natomiast rynek okaże słabość i wybije dzisiaj strefę wsparcia na ok. 2246-2251 to wówczas wracamy do scenariusza bazowego z nowym dołkiem w celu.

DAX wybił wczoraj zakres OB i równocześnie zanegował formację Harami. Znalazł się tuż pod strefą na ok. 12450 , której wybicie mogłoby być pierwszym ważniejszym wskazaniem na możliwość zmiany trendu spadkowego. Na wykresie widać wyraźne umiejscowienie wczorajszej świecy między dwoma strefami. Czekamy zatem na wybicie jednej z nich.

To co udało się na indeksie , na wykresie kontraktów jeszcze nie ma miejsca. Mam tu na myśli wybicie OB. Powyższy wykres intra pokazuje to wyraźnie. Moim zdaniem toczy się teraz walka o to czy powstanie klin końcowy czy po utworzeniu korekty pędzącej 1:1 rynek ruszy mocniej do góry wybijając OB i równocześnie dają szansę na wybicie strefy oporu na szczytach z marca czyli rejonów 12460. Jeśli cena najpierw zejdzie w okolice dolnego ograniczenia ewentualnego klina i następnie ruszy w górę to moim zdaniem będzie to właśnie realizacja scenariusza z klinem i zakończenia wzrostu w najbliższych godzinach.  Jeśli natomiast zostanie wybita górą konsolidacja jaka na wykresie tworzy się od kilkunastu godzin to wzrośnie moim zdaniem szansa na realizację scenariusza z zakończeniem całej korekty spadkowej i wybiciem 12460. I tu znowu jeszcze mała dygresja. Musi nastąpić wybicie 12460 bo zatrzymanie w tej strefie to mimo wszystko raczej realizacja klina. Innymi słowy warto chyba zaczekać z decyzjami inwestycyjnymi no chyba że jakiś bardzo szybki Dt czy sclaping.

 

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

19
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
PKCRobertDariusz Bartłomiejczakbibiyyy.34,,,,,,,,,rrrkkkewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom'as
Gość
Tom'as

Witam.
Nie wiem czy Pan zauważył ale na Dax(index) mamy dwie luki hossy (h4) i jeśli wsparcia utrzymają mogą próbować zamykać tą lukę bessy na 12 600 tak by to wyglądało…
http://www.bankfotek.pl/view/2115203
pozdro

Obserwator
Gość
Obserwator

Witam ! Idzie wojna? USA wysłały lotniskowiec z grupą uderzeniową. Grupa uderzeniowa floty amerykańskiej na czele z lotniskowcem USS Harry S. Truman, 11 kwietnia przemieści się ze stanu Wirginia do basenu Morza Śródziemnego w celu rozmieszczenia na Bliskim Wschodzie i w Europie – informuje Stars & Stripes. Do grupy należą także krążownik rakietowy „Normandy”, niszczyciele rakiet „Arleigh Burke”, „Blakeley”, „Forrest Sherman” i „Farragut”. Dołączą do nich niszczyciele „Jason Dunham” i „Sullivans”. 10 kwietnia amerykański niszczyciel „Donald Cook” wyposażony w 60 pocisków Tomahawk, zbliżył się do Syryjskiego miasta Tartus. Europejska agencja kontroli ruchu lotniczego Eurocontrol ostrzegła wczoraj linie lotnicze, aby zwiększyły… Czytaj więcej »

ewa
Gość
ewa

Nowy „Wietnam”…?

PKC
Gość
PKC

zatoka świń…

PKC
Gość
PKC

śledzę, dlatego złoto po 1353 i WTI po 66 a nie, jak tu niektórzy zaklinali spadki…, AT to nie wszystko panie Darku. Jeszce spokój na giełdach ale 72h to weekend, USA lubi bombardować w tym czasie.

bibiyyy.34,,,,,,,,,rrrkkk
Gość
bibiyyy.34,,,,,,,,,rrrkkk

Człowieku zlituj się,to nie ma nic wspólnego…..nasz rynek zanurkował bo rozpoczął korektę stopnia podstawowego ,czyli za nami jest impuls,teraz należy czekać na wejście na mocniejszy strzał do góry…czyli obserwacja 61,8;50; 88,6 FIBO.

PKC
Gość
PKC

sam się zlituj, nasz rynek ma wspólne z fazami księżyca i plamami na słońcu

Robert
Gość
Robert

Panowie,
Jakie są Wasze zapartywania na Coffee?
Wg mnie wygląda smakowicie?
Kupiłem trochę.

PKC
Gość
PKC

tu nie spekulują na takich egzotykach i długich trendach, raczej na DAXie dt trzepią/tracą kasę

Tom'as
Gość
Tom'as

co to znaczy korekta pędząca jak się uda utrafić 🙂
http://www.bankfotek.pl/view/2115212