Komentarz przed sesją 06.04.2018

Podczas wczorajszej sesji indeks WIG 20, po dość wysokim otwarciu, nie oddał nic a wręcz przeciwnie dołożył jeszcze i w efekcie na zakończenie dnia wynik wyniósł 2244 co daje wzrost o 1.94%. Tym samym obroniona została formacja odwracająca trend ale zabrakło też do jej potwierdzenia.

Jak widać zamknięcie dnia , inaczej niż w przypadku indeksu WIG nie potwierdziło jeszcze formacji odwracającej trend. Przed nami dość istotna strefa oporu, która zapewne przeszkadza w takim potwierdzeniu. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i zaczekać na efekt końcowy. Na tę chwilę cały czas jak najbardziej możliwe jest zejście na jeszcze jeden dołek. Nie będę powtarzał teraz co należy wybić aby odsunąć takie zejście na dalszy plan. Warto chyba jednak zauważyć to co już napomknąłem a mianowicie, iż indeks WIG dał nam wczoraj takie potwierdzenie formacji.

Również na wykresie intra kontraktów nie mamy wybicia pierwszej ważnej strefy oporu co wiązałoby się także z wybiciem linii trendu spadkowego. W tym miejscu muszę przeprosić, że powyższy wykres jest wybrakowany tzn. brakuje ostatnich dwóch świec godzinowych. Co prawda nie wnoszą one nic innego bo są to czarne szpulki z lekko niższymi poziomami zamknięcia ale fakt ich braku musi być jasny. To jest efekt zakończenia udostępniania danych do Metastoc na Stooq.pl i braku innego źródła niż Bossa. Wracając jednak do kwestii najistotniejszych czyli sytuacji na wykresie, dzisiaj możemy mieć próbę wybicia strefy oporu a jeśli to się nie uda i rynek da nam podstawy to zgodnie z panującym jeszcze trendem będzie można pokusić się o jakieś S. Jednak powinniśmy być świadomi tego, iż S nie musi nam dać nowych dołków i tak naprawdę to obecnie jest chyba ten czas w którym lepiej postać z boku i poczekać na dogodniejsze okazje, nie koniecznie w kierunku południowym.

Na DAX zgodnie z założeniem jakie można było brać pod uwagę na podstawie środowego Pin bara , rynek ostro ruszył w górę ale… No właśnie cała para poszła w gwizdek, bo na tę chwile nawet taki wzrost nie zmienia spadkowego obrazu z szerszej perspektywy czasowej. Wydaje się, że po takim wzroście powinno przyjść jakieś ostudzenie a zejście na nowy dołek w ramach ewentualnego klina nie jest tu opcją SF.

Wykorzystaj w swoim inwestowaniu Praktyczną Analizę Techniczną.

 

Samo zejście teraz na niższe poziomy tego indeksu ma poparcie w układzie na wykresie intra, który wczoraj wieczorem dał sygnał do spadku.

Gwiazda wieczorna na układzie Gartleya i na strefie oporu po ewidentnym ruchu składającym się z 5 fal. To jest powód do S w obliczu swingowego trendu. Oczywiście w takim wypadku możemy mówić o łapaniu szczytu z jakimś tam uzasadnieniem. Jeśli jednak dzisiaj spadek będzie kontynuowany to uważam że zejście w okolice 12160 jest jak najbardziej prawdopodobne a wypadku dalszego zejścia będziemy musieli myśleć o co najmniej większej korekcie całego wzrostu z ostatnich dwóch sesji. W ujęciu DT mamy trend wzrostowy i tu wchodzenie w jakieś S jest raczej nie na miejscu choć tak jak już wspomniałem szerszy konspekt w połączeniu z harmonią dał wczoraj sygnał ale o dużym ryzyku.

 

2 Replies to “Komentarz przed sesją 06.04.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *