Analiza weekendowa 12-16.03.2018.

Za nami kolejny tydzień zmagań na giełdowych parkietach. Tak jak w każdy weekend tak i dzisiaj zapraszam zatem do obejrzenia „weekendowej” w której podsumujemy sobie to co dotychczas zadziało się na rynkach i spróbujemy określić to co Nas czeka  w najbliższych dniach czy tygodniach. W ramach weekendowej mamy 3 części dotyczące indeksów, akcji i walut. W tej ostatniej pary z PLN. Zapraszam!

 1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

3. Rynek walutowy:

13 Replies to “Analiza weekendowa 12-16.03.2018.

 1. I wzrosty i spadki są możliwe na tym poziomie, ale coś mi tu śmierdzi z tymi spadkami w piątek, i obstawiam wstępnie że to miało tylko wystraszyć inwestorów. Dlaczego? Po pierwsze tylko polska giełda tak spadała mimo, iż nic się nie wydarzyło. DAX w tym czasie idzie do góry. Kolejna sprawa to węgierski BUX i tam index właśnie w ubiegłym tygodniu zaliczył falę wzrostową podobną jak DAX i wrócił do poziomów z połowy/końcówki lutego https://stooq.pl/q/?s=^bux&c=3m&t=c&a=ln&b=1 .
  Wig20 gdyby miał zachować się podobnie to powinien wrócić do około +2400. Kolejna sprawa to c/z wig20 i tutaj powróciliśmy na kilkuletni opór który na razie się broni https://stooq.pl/q/?s=wig20_pe&c=5y&t=c&a=ln&b=1 c/z =11, a to niewiele. Osobiście od południa w piątek grałem na spadki i zamknąłem pozycje tuż przed zakończeniem sesji. Dużo zależy w takiej sytuacji od dalszego zachowania DAX.

  1. Tom’as osobiście uważam że tam gdzie masz zielone 3,4,5 oraz niebieskie (iv) to jest korekta pędząca i dlatego (iii) widziałbym tam gdzie (v) a (v) tam gdzie (5). Zielone 4,5 jest według mnie 3-ką .

 2. Thoma’s ja właśnie taka rozpiske preferuje. Wewnątrz troszke w innym miejscu zna ze wierzchołek zielonego 3 ale ogólnie wniosek jest ten sam: bijące bijące oczy 5 fal w górę. I gramy PRZYNAJMNIEJ jego korektę. Zwrocilby uwaga na maluchy które powoli powinny być silniejsze o w20 i do tego niektóre wykresy wyglądają interesująco.

 3. tylko żółte na zielono, oscylacja coraz mniejsza, bedzie mocny ruch up,
  trampek wprowadza cła na żyletki i garnki i idzie na czołówkę z Iranem, użyje rakiety Kima jak się dogada, a eurokołchoz wprowadza podatki na FB i google.

 4. Panie Darku, cały ruch spadkowy na kghm ktory zaczał się w lutym 2017 postępuje przy malejących obrotach. Na co to może wskazywać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *