Komentarz przed sesją 09.03.2018

Wczorajsza sesja upłynęła pod dyktando powracających niedźwiedzi. Indeks WIG 20 stracił na wartości -1.59% co sprowadziło go do poziomu 2322. Tym samy wzrosło prawdopodobieństwo ustanowienia nowego dołka w całym ruchu spadkowym od poziomów szczytu z 23.01.

Czarna świeca zniwelowała całe potwierdzenie formacji Objęcia. Do gry powrócił scenariusz z jeszcze jednym niższym dołkiem. Tak jak wspominałem wcześniej cały czas mamy tutaj trend spadkowy a sama formacja jest tylko możliwością jego zmiany i choć została ona potwierdzona to nie ma nigdy pewności, że potwierdzenie jest tym jednoznacznym. Zatem w dalszym ciągu możliwym jest spadek na nowy dołek i tym samym kontynuowanie trendu spadkowego. Mała nadzieja dla byków jawi się właściwie w dwóch kwestiach. Pierwsza to obrót, który mimo wszystko , wczoraj na spadku był większy. Druga sprawa to układ intra.

Tu jak widzimy ruch wybijający ostatni potwierdzony szczyt w impulsie spadkowym od 2434 poszedł w 5 falach. Dlatego gdyby rynek zatrzymał się na jednym z wyznaczonych wsparć i w ujęciu Dt wskazał trend wzrostowy to byłaby możliwość dalszych wzrostów chociażby w kierunku 2434. Zatem warunkiem koniecznym jest zatrzymanie spadku bez ustanowienia nowego dołka i następnie wybicie wczorajszego szczytu. Niestety osobiście mam mieszane uczucia i brakuje mi zdecydowania się na jakikolwiek scenariusz.

Na DAX sytuacja zgoła inna, tu po potwierdzeniu formacji mieliśmy wczoraj dalszą kontynuacje wzrostu i tym samym zbliżyliśmy się do tych najistotniejszych rejonów ze względu na ewentualna zmianę trendu. Przypomnę tylko że są to poziomy ok. 12450 i 12600. Ten pierwszy powinien być wybity raczej bez sesyjnej korekty jeśli ma nastąpić zmiana trendu z tym drugim to już coś innego. Dlaczego 12450 powinno być wybite bez korekty na to pytanie łatwiej można znaleźć odpowiedź patrząc na wykres intra.

Wczorajsze zachowanie tego instrumentu udało się nam przewidzieć niemal bezbłędnie czyli korekta w okolice 12150 tam sygnał i nowy kolejny szczyt. Tym samym znacząca strefa oporu została definitywnie wybita i to wyraźną białą świecą. Obecnie ta sama strefa stanowi silną barierę wsparcia. Re-test tej strefy jest jak najbardziej możliwy zwłaszcza, że powstałby często spotykany motyw korekty pędzącej. Jednak docelowo rynek powinien kierować się właśnie w stronę 12450 gdzie czeka na niego strefa oporu i 78.6% zniesienia spadku co w połączeniu z ostatnia dużą korektą od poziomu 61.8 daje możliwość powstania formacji Gartleya i zakończenia ruchu wzrostowego jako korekty wzrostowej. Zatem celem na dzień dzisiejszy jest 12450 pytanie tylko czy po re-teście 12280 , co wydaje mi się najbardziej prawdopodobne czy jednak bez?

 

 

 

 

24 Replies to “Komentarz przed sesją 09.03.2018

 1. Tom’as napisał(a):
  7 marca 2018 o 12:41
  dax może jeszcze testować 12 300 – 400

  można powiedzieć że zaliczone a teraz pytanie co dalej ? jak myślisz Seweryn?
  https://invst.ly/6vaq6

  Tomas u mnie wariant z tego rysunku dalej aktualny. Rynek nie osiągnął jeszcze przedziału 11500 a może i niżej i wtedy dopiero rajd na 13000 chyba że pójdą od razu ale ja czekam na jeszcze jedno paniczne zejście.

  http://www.bankfotek.pl/view/2112212

  1. Nie bardzo to widzę w ten sposób ale może lepsi falowcy coś napiszą , dla mnie 2 już jest w złym miejscu a dalej cała reszta wygląda już inaczej.

   1. wg mnie oznaczenie jest OK, choc oczywiście 2 (lub B) równie dobrze może być o jedną górke wcześniej

  2. Te szare raczej oznaczyłbym A i B zamiast 1 i 2, tak czy inaczej potencjalna C lub 3 powinna być pięciofalowa, więc pogłebianie dołka wskazane. Cel 2155

 2. Witam. Dzisiaj cały dzień mam seminarium, więc nie popiszę dt, potwierdzę tylko, że mam kilkudniowe L i nie wyrzucam ich obecnie.
  Sytuacja, przed wygaśnięciem serii ma mało wspólnego z techniką, jednak gramy dalej, a rozpiska po czasie będzie dopasowana do strategii grubego. Wczoraj na 38 byk odpuścił sesje i dzisiaj widać skutek, macanie nowego dna. Zakładam ruch na poziom sygnalny 2322, to klucz do 2338. Na obecną chwilę to wszystko na co stać byka. Pojadą na ten poziom, wpiszę aktualizację. Udanych

 3. Jak przystało na poetę noszącego nazwisko uwielbianego na tym blogu giełdowego guru w jego poezji można znaleźć kawałki które być może skłonią co po niektórych do inspirujących refleksji nad swą nie tylko giełdową egzystencją.
  „Czas teraźniejszy i czas przeszły
  Są być może razem w czasie przyszłym,
  A czas przyszły zawiera się w czasie przeszłym.
  (…) To, co być mogło, jest abstrakcją,
  Pozostającą nieustanną możliwością
  Jedynie w świecie spekulacji.
  To, co być mogło i to, co było,
  Zmierza ku jednemu końcowi, który jest zawsze teraz.”
  Źródło: Spalony Norton, Thomas Stearns Eliot (1888–1965) poeta

 4. Po rysowanej strukturze widać chęć ataku byka na 2338. Jeśli zaatakują i utrzymają zwiększam zakres w górę na 48-50. Dzisiaj byk musi walczyć o close na 2326 , to jak rozegrają sesję inaczej będzie można nazwać mini sukcesem. Pzdr

 5. złamanie RGR-a sprawdzilo się poszli jak burza
  pierwsza harmonia 1:1=2347-idealnie
  druga harmonia -2374

 6. Sytuacja na fw na godzinę. 15.35. Byk zaatakował, jak kto woli orzeł wylądował:). Ma o co walczyć, żeby rozwiać wątpliwość na kilka sesji i zakończyć sesje w okolicach 2350_55. Pilnujemy.

 7. Życząc udanego weekendu, za moment na seminarium część artystyczna, moje założenie. Jeśli pokażą 50_55, zamykam 2L zakładam, że z gry. Jest zagrożenie na rynku sp, chociaż tam byczek nieźle wywija i musi walczyć o close na 2740. Wspominałem w tygodniu, że jest to poziom, który wprowadza ryzyko zmiany oznaczeń. SP ma falę 3 więc byk musi tylko wygrać walkę o poziom i jechać wyżej. Pzdr.

 8. Lingwisto właśnie w tym sęk że nie ma czasu teraźniejszego. Dlaczego nie ma? Bo czas nie stoi w miejscu tylko cały czas płynie, a więc przechodzimy płynnie z przeszłości w przyszłość bez zatrzymywania się w teraźniejszości.

  1. To nie do mnie te pretensje, ja tylko cytowałem poetę. Ale rzecz jest na długą dyskusję,ale na to nie ma tu miejsca bo wzburzone fale mącą wszystkim zbyt mocno w głowach. A cóż dopiero będzie jak nadejdzie tsunami.

 9. Dane z rynku pracy USA tak dobre, że aż nierealne. Realny za to jest fakt, że amerykańskie firmy wracają z amerykańskimi pracownikami na rodzinną ziemię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *