Analiza weekendowa 26.02-02.03.2018.

Zapraszam do obejrzenia weekendowej a w niej jak zazwyczaj 3 części. Indeksy giełdowe, akcje z WIG 20 i rynek walutowy z dwoma parami dotyczącymi PLN. Zachęcam do komentowania i przedstawiania swoich spojrzeń na rynek.

 1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

3. Rynek walutowy:

35 Replies to “Analiza weekendowa 26.02-02.03.2018.

 1. Coś mi się tu nie zgadza, gdyby eurusd miało teraz wybić się, przebijając wręcz opory na 1,255 to dlaczego USD/JPY miałby dalej spadać. Dolar ma się osłabiać względem JPY ale mimo to rosnąć względem EUR?? JPY ma istotną wagę w koszyku dolara, i nie jestem przekonany że pokonywanie takiego ważnego, jednego z najważniejszych w ostatnich miesiącach/latach, oporu na eurusd odbyłoby się bez wsparcia ze strony USD/JPY. Co więcej, pokonanie tego oporu wiązałoby raczej się z dużym przyśpieszeniem wzrostów na eurusd, a więc mówimy o bardzo dużym ruchu. Bardziej prawdopodobne wydaje mi się co najwyżej dotarcie eurusd od oporu, chociaż też nie jestem przekonany skoro właśnie pojawił się temat trade wars z USA. Nie widzę żadnych pozytywnych wydarzeń pod tak duże wzrosty EUR. No chyba że pretekstem będzie koalicja w Niemczech, ale wydawało się że rynek to już zdyskontował, a EUR/USD zatrzymało się na oporach z innych powodów (yelds, FED, etc).

  Po drugie, wybicie tak ważnego oporu na eurusd nie mogłoby pozostać bez echa dla indeksu msci em, w tym wig20. Skoro USD ma się tak mocno osłabić, to oznacza że kapitał ucieka z dolara, i wtedy oznaczałoby to koniec spadków na wig20 i dynamiczny atak na nowe szczyty. W związku z tym nie klei się prognoza równoczesnego dalszego spadku wig20. Więc jeśli faktycznie, eurusd ma wybić opory, to wtedy mamy już dno korekty na wig20 i teraz wystrzał do góry.

  1. Gdyby to wszystko miało być takie proste?. Jedna para w te stronę to indeksy zaraz w tamtą stronę? To tak nie działa. Poza tym wzrost na edku bardzo często koreluje z spadkiem na ujku.

  2. Alex-m kłaniają się ułamki. Jeżeli EUR/USD rośnie to USD w mianowniku maleje. Jeżeli USD/JPY spada to to USD w liczniku maleje. tzn. w obu przykładach USD się osłabia.

  3. Nie bardzo rozumiem ten wywód…?

   Skoro zakładamy że eurusd pójdzie w górę to znaczy że $ się osłabi. Cóż więc dziwnego w tym że usdjpy będzie w tym samym czasie spadać? przecież to również będzie oznaczać osłabienie $!

   Jakiś czas temu pisałem do Darka że spadek LOP na fw nie oznacza wcale końca spadku kursu i jak widać ładnie się sprawdziło.

   Uważam że w US minęliśmy już szczyt i zaczęła się faza spadkowa która mocno przypomina rok 1987. Pomysły Trumpa coraz bardziej przypominają niezrównoważenie mentalne a zamiast służyć US będą działać wręcz odwrotnie…kolejny raz winnym będzie Putin i ingerencja Rosji? 🙂

   Tymczasem DE mamy kolejny-czwarty już raz to samo, ale czy to wystarczy aby utrzymać Status Quo w EU w kontekście właśnie opublikowanych wyników wyborów w IT???

   Czas pokaże, niewątpliwie jednak przyjdzie nam żyć w ciekawych czasach w najbliższej przyszłości.

   Jeśli komuś umknęło to przypomnę że niejaki Kuroda z BOJ potwierdził wreszcie zmianę optyki i taper QE co jak wiemy nie jest najlepszą opcją dla byków w tych „znarkotyzowanych” warunkach rynkowych – pacjent na detoksie na początku mocno to odczuje. Kolej na Mario z ECB by ruszył tą drogą bo za chwilę sam zostanie na polu walki a to raczej na zdrowie DE nie wyjdzie.

   W PL czeka nas kolejny szok związany z OFE bo o tym że w tych warunkach ten twór funkcjonować dalej nie może ( suwak więcej zabiera niż daje co miesiąc ZUS ) wie chyba już każde dziecko. Ubierzę się to w ładne słówka funduszu demograficznego czy innej bajki emerytalnej a nacjonalizacja pozostałych w systemie środków będzie faktem…vide „repolonizacja” banków i ostatnio ogłoszona nacjonalizacja lotosu kosztem pkn co jest jednoznaczne z utworzeniem monopolu na rynku!, było naprawdę zabawne patrzeć na wyskok obu kursów o 8% tylko po to by gorącym głowom wsadzić gorący towar pod 200MA days…:-D

   Czekamy na kolejne ofiary? Na horyzoncie już widać jedną, po sesji 16/03 do składu w20 wejdzie CDR, tuż przy szczycie kursu, ciekawy pomysł, fundusze będą się zabijać by dostosować portfele…

   W tych okolicznościach pozostawiam wnioski każdemu z osobna i życzę samych zyskownych inwestycji.

   BttF

   1. Mi się nie zgadzało, że EUR ma rosnąć, a wręcz przebić ważny opór po którym dopiero by wystrzeliło w górę, a równocześnie że Wig20 ma spadać. Ja zagrałem w nocy na spadek EUR, potem na odbicie, a teraz gram na dalsze spadki. Równocześnie od rana gram na spadek wig20. Jak pisałem nie widzę podstaw do ataku przez EUR szczytów, wręcz wszystkie newsy są zdyskontowane a w niespodziance mamy złe wyniki we Włoszek, plus trade war z USA.

 2. Jeżeli chodzi o waluty dosłownie wszystko czytasz odwrotnie,EURPLN….już czas mocno do góry.
  Tylko się nie obrażaj ,tak posłuchałem z nudów,trochę prawdy tam przeplatasz ale to taki chaos że szok.
  Grać pod ten bełkot to NIE DA RADY….

 3. Łiktor napisał(a):
  3 marca 2018 o 20:37
  …. Może nie jestem do końca obiektywny ,bo mam ładną L-kę i chcę z niej wyciągnąć jak najwięcej….

  Łiktor chciałem ci powiedzieć że nie mam pojęcia co oni zrobią na Nas 100 bo jest moim zdaniem cały czas w korekcie pomiędzy 7020 a 6165 i myślałem że nie przebiją niebieskiej strefy …
  https://invst.ly/6tgkt
  jednak to zrobili i teoretycznie stąd mogą iść na nowy szczyt ale tak jak Pan Darek pokazuje na Sp500 liczę jeszcze po cichu przynajmniej na retest tej zielonej lini
  Ostatnio mocno zastanawiam się czy jest sens grać w takich miejscach bo to dość trudne jak dla mnie
  Gratki za wyłapanie tego ruchu ….
  pozdro

  1. Ja gram tylko amatorsko chociaż od wielu lat . Nie chcę polemizować z Darkiem , bo poza stanem rachunku nic mnie do tego nie uprawnia . Dlatego zamknę tą L na poziomie sugerowanym w weekend owej jak tylko SP 500 osiągnie rekomendowane poziomy .

  2. To, że przebili opór i wrócili nad niego to typowe zachowanie tego indexu . Bardzo łatwo jest grubemu manipulować tym indexem dlatego zajmując pozycję trzeba jednocześnie obserwować SP500 . Dlatego ja bardzo rzadko wchodzę w L na Nas 100 bo nie da się zająć pozycji i ustawić Sl pod oporem , dlatego , że przy testach według moich statystyk odbiorą ci zdrowie knotem .

 4. WIG 20 TA TWOJA 5 …to nic innego jak fala b wyższego rzędu,a dlaczego tak jest bo nic się w niej nie zgadza ,od samego dołu do góry…..i to na tyle ,koniec nauki dla was….

   1. To co pokazujesz to absolutnie racja. Tylko ja mówię o ostatnich sesjach jedynie i o tym co rysuje sie na wykresie 1h kghm. A tam jak wybija 103.75 to jest szansa na conajmniej jakies odreagowanei tego spadku.

     1. Wybili 103.75. Muszą teraz pozytywnie przetestować linię szyi ORGR. Potem zobaczymy, ale moim zdanime podwójny dołek i orgr na 1h wygląda fajnie. No ale… trend jest spadkowy i trzeba uważać aby jaj nie urwało 🙁

 5. Sytuacja na fw20.

  Zakładam, że założenie w grze, obecnie poziomy zakończenia małej fali 2, mamy 50% zniesienia. Jeśli będą chcieli pogłębić to max do 2302. Zakładam ruch w małej fali 3 zasięg 60 pkt gdy osiągnie 162fe fali 1 względem zakończenia małej fali 2 (2360-65 to zasięg, bez nowego dołka dt). Jeśli to rozegrają poziomy sygnalne dla słuszności założenia to 2316-2318, z jakością ruchu, inaczej zakręcić mogą do 2302 i dopiero opisany start falki 3. Udanych zagrań.

  Pzdr

 6. na fw wciąż możliwy ruch do 2302-powstałby wtedy klin pro wzrostowy-Cherry-jak wyznaczyłeś poziom sygnalny 2316-18 pozdr.

 7. Jerzy już wychodzę, odpowiedź w biegu – dzisiejszy szczyt na 2327 – pkt do dołka, wtedy kiedy pisałem 2305-6, dają 22 pkt. Dołek przyjmuję jako abc w fali 2, więc na 50% wartości punktowej tej fali czyli 2305 + 11 = 2316, pisałem o jakości bo jak będzie i pójdą wyżej, mam potwierdzenie, że pokonali 16-18 na obrocie i dynamiczne, co u mnie eliminuje chęć powrotu na dołek 2302 z poziomu 16-18 i wtedy dt korektę i falę 2 uznaję za zakończoną, czyli start 3 w górę jest bardzo prawdopodobny. Uciekam, mam spotkanie, pzdr

   1. Jeżeli pod koniec dnia będą wciąż oscylować w granicach 6900 to zamknę od ręki przed zamknięciem sesji , bo może pójść w nocy luka w górę .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *