Analiza weekendowa 19-23.02.2018.

Zapraszam do „weekendowej”. Dzisiaj zabraknie rynku walutowego ale indeksy i spółki omawiam od układów tygodniowych poprzez dzienne kończąc na intra 1H. Będę wdzięczny jeśli wyrazicie swoja opinię na temat tego czy taka analiza ma się pojawiać raz na dwa lub trzy tygodnie kosztem rynku walutowego. Kosztem dlatego, że nie bardzo uśmiecha mi się poświęcanie więcej niż godzinę na te analizy (jakby nie było potem trzeba to przygotować do zamieszczenia , wgrać i zamieścić na blogu co też zjada dość sporo czasu.1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

30 Replies to “Analiza weekendowa 19-23.02.2018.

 1. Korekta w Stanach była błyskawiczna, a wynikała z realizacji proporcji FIBO, o czym pisałem podczas tworzenia się szczytu (można było zagrać pod to łapiąc wierzchołek):
  http://www.bankfotek.pl/view/2111717

  Nie mniej patrząc, jak rynek błyskawicznie wrócił po korekcie do wzrostów nasuwa się stwierdzenie o dużej sile amerykańskiej hossy, co bardzo ładnie widać na indeksie NASDAQA, gdzie tempo wzrostów przybiera na sile wychodząc górą z rysowanych kanałów – teraz też możemy mieć taką sytuację, jak dwa razy poprzednio, gdzie rynek po powrocie do wybitego górą ograniczenia kanału dynamicznie odbija do góry, a szykująca się miesięczna świeczka może być silnie prowzrostowa:
  http://www.bankfotek.pl/view/2111718
  Podobnie jest na DJIA:
  http://www.bankfotek.pl/view/2111720

 2. Darku, szkoda, że rezygnujesz z komentarzy i z rynku walutowego. Twoje komentarze to naprawdę jedne z nielicznych wyjaśniających co się dzieje na rynku w ludzkim języku

  1. mi444 nie rezygnuje , źle mnie zrozumiałeś po prostu pytam czy raz na dwa lub trzy tygodnie , zamiast rynku walutowego dołożyć tak szczegółowe analizy indeksów i akcji. Komentarze z rynku walutowego będą na pewno.

 3. Jestem za pomysłem zmniejszenia częstotliwości zamieszczania analiz rynku walutowego kosztem analizy naszego rynku akcji i byłbym wdzięczny panu Dariuszowi gdyby do swoich analiz Wig20 dorzucił tzw.spółkę tygodnia ,czyli spółkę która jest warta uwagi z powodu ciekawych sygnałów (formacji i wskaźników) z analizy technicznej na najbliższy tydzień….Pozdrawiam Bogdan.

 4. W mojej opinii mamy 50% / 50% że wig20 wybije 2427/2372. Co zwraca uwagę oglądając analizę to ilość pojawiającego się słowa „idealnie” przy mówieniu o wzrostach, pomijając przy tym zagrożenia. Co do S&P to bardzo trzeba nie chcieć zobaczyć piątki, żeby pisać że poszło trójką… http://bankfotek.pl/view/2111819

  1. Masz prawo mieć swoje zdanie i to mnie cieszy. Natomiast co do tego, że „trzeba nie chcieć zobaczyć” to mógłbym powiedzieć, ze trzeba nie chcieć zobaczyć dwóch białych świec między Twoją 2 i 3 i trzeba bardzo nie chcieć aby nie uwzględnić ich jako korekty a zamiast tego porównać fale 3 wielkości mini mini z ogromną falą 4.

   1. W czymś ta mała korekta w połowie fali 3 przeszkadza? Fala 4 natomiast znosi nieco ponad 50% fali 3, nie nachodząc oczywiście na 1. Fala 2 i 4 różni się zarówno strukturą jak i rozmiarem (2 płeska, 4 ostre ABC) Uważam, że wszystko jest zgodne z TFE. Popraw mnie jeśli się mylę.

    PS Jak wrażenia po meczu? Dramat jak dla mnie.

    1. Nie będę poprawiał a czas pokaże co jest robione. Co do meczu to nawet nie chce mi się o nim myśleć a co dopiero mówić ale czego się spodziewać jak sprzedaje się za dużą kasę a kupuje albo wypożycza sam szrot.

 5. Panie Darku, po pierwsze wielkie dzięki za ciężką pracę. Popieram propozycję takiej jak dzisiaj szczegółowej analizy akcji raz na 2-3 tygodnie. Natomiast w analizach walut proszę zawsze robić pary z PLN. Myślę, że pary AUD/USD i CAD/USD są dla większości czytelników mało interesujące.

 6. Na nas100 może dziś dojść kolejnego wymalowania bessy tym razem na dziennym . Jeśli to się uda to będzie ono ładne foremne dokładnie takie jakie ja lubię i zwiększy szanse na duże spadki .

   1. A dlaczego mieliby wymalować Objęcie? Co ma przemawiać za tym i co ma negować możliwość uzyskania nowego szczytu?
    Tak na margineie dodam że dzisiaj przy tej próbie spadku mamy już znacząco większy obrót niż wczoraj na wzroście.

    1. sugeruje się wyższym otwarciem czarnej świecy na dziennym i nie zanegowanym objęciem bessy na tygodniowym . Dlatego zamknę pozycje jeżeli dziś nie dojdzie do kolejnego objęcia bessy .

    1. Jutro mogą iść niżej i będzie jeszcze szansa na nowy szczyt , ale dzsiejsza świeczka musi być utrzymana . Dziękuję za zwrócenie uwagi na obroty .

     1. zamknę L- kę od ręki jeśli coś będzie wskazywało na zamknięcie po niżej 6,915

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *