Komentarz przed sesją 23.02.2018

Choć podczas wczorajszej sesji indeks Wig 20 zyskał tylko 0.22% i zamknął się na poziomie 2411 to jednak myślę, że strona popytowa rynku ma z czego się cieszyć. Samo otwarcie mogło sugerować znaczne problemy z wybiciem grudniowego dołka włącznie. Tak jednak się nie stało a zamknięcie wskazuje na poważną możliwość zupełnie innego scenariusza.

wig20

Sam kształt świecy mówi wszystko, nie trzeba tu chyba niczego tłumaczyć. Za sprawą znaczącego ataku popytu co również ma potwierdzenie w wielkości obrotu na sesji, powstała możliwość zbudowania DB i zrealizowania zakresu ruchu na ok. 150 pkt (to w przypadku gdyby na indeksie miała mimo wszystko powstać tylko korekta spadku). Sygnałem do realizacji wzrostów w takim wymiarze będzie wybicie linii szyi czyli strefy na ok. 2470-2480. Patrząc tak dokładniej na wszystkie strefy oporu jakie indeks ma przed sobą w ewentualnej drodze na szczyt i łącząc je z geometrią zakładam , że po wybiciu linii szyi powinniśmy dojść co najmniej w rejony 2550. Jednak na tę chwile musimy zaczekać na potwierdzenie takiego scenariusza i ukształtowanie pełnej formacji cenowej DB. Podstawy i to bardzo mocne, są do tego i to jest mój podstawowy scenariusz na najbliższe dni.

fw20intra

Na wykresie intra widać wyraźnie, że to co pisałem przed chwilą , aby się spełniło, wymaga jeszcze sporo wysiłku ze strony popytu. Tak naprawdę to wczorajszy ruch w górę doszedł tylko w rejony strefy i do linii trendu spadkowego, której nawet nie naruszył. Taki mocniejszy ruch , jeśli miałby być kontynuowany to  w tej chwili nie powinien być zbyt mocno zredukowany. Wszelkie zauważalne korekty powinny mieć ewentualnie miejsce po jednoznacznym wybiciu strefy oporu na poziomie ok. 2428.

dax

Na DAX żadnych widocznych zmian a jedynie wczorajsza świeca pokazuje dobitnie że strefa wsparcia w okolicach 12300 jest silnym bezpiecznikiem dla byków. Jednak te nie dają z siebie tyle aby wreszcie uczynić ruch wybijający to co dla byków najważniejsze czyli strefę oporu na ok. 12600-12650. Wąska dość konsolidacja jaka ma miejsce od 6 sesji powinna jednak stanowić dobrą bazę do silniejszego ruchu a kierunek jej wybicia mimo wszystko powinien być północny. Jeśli stanie się inaczej to trudno będzie zakładać, że ostatni dołek zostanie utrzymany.

daxfutureintra

Na wykresie intra kontraktów na DAX doszło wczoraj do zejścia na niższy poziom i wyraźnej reakcji popytowej na strefie którą wyraźnie wskazywałem. Tym samym utrzymany został OB w trendzie wzrostowym w jakim bez wątpienia jesteśmy w tym  dość krótkim interwale czasowym i dlatego podstawowym założeniem jest realizacja ruchu wzrostowego wybijającego okolice 12550 czyli ostatniego szczytu. Faktem jednak jest, ze obecna strefa oporu na ok. 12500 uprzykrza już od jakiegoś czasu życie bykom ale wydaje się, że w końcu zostanie ona pokonana.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

21 Replies to “Komentarz przed sesją 23.02.2018

 1. Panie Darku co Pan sądzi o EUROCASH ? Wygląda na to, że kończy klin, czyli ( prawdopodobnie ) ostatnia fala korekty zapoczątkowanej zapoczątkowanej w 2013- miejsce do tego jest w sam raz i jeżeli tak jest to stosunek zysku do ryzyka jest bardzo duży.

 2. Witam. Założenie w grze, dzisiaj wachlarz fibo dla kasowego jest na 2410, widać, że był czuwa i broni tego poziomu. Obecnie dopuszczam czyszczenie stop Kossów do 2398, jednak najpierw założę i zamknę wtedy L, ruch na 2433_5 na fw. Wpis z terenu, dokładniej po 14.00, jak będą narzędzia. Udanych. Pzdr

 3. Witam, obiecany komentarz na godzinę 14.00. Poniżej szkic, a na nim wig20 i fw20.

  Wig20, gramy w przedziale wachlarza czyli zakres ruchu 2410 do 2466. Byk broni , po pokonaniu 2466 celem będzie 2520 (szkic z D1)

  Fw20, mamy wybicie z trójkąta jako fali bwc, teraz następuje powrót do bandy na 2414 i stąd powinien ruszyć atak byka na dzisiejsze maksy (sygnał dla L na szkicu i sugerowane zakończenie fali c jest pokazane a maksimum jej zakończenia obecnie znaczę na 2480, a w grze dt może się pośpieszę ale wkrótce test 2445. Mam L ze stopem na 2410, udanych zagrań i rodzinnego weekendu..

  http://bankfotek.pl/view/2111557

  Pzdr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *