Komentarz przed sesją 14.02.2018

Wtorek ponownie należał do byków choc trzeba przyznać, że raczej za sprawą końcowej części sesji. Indeks WIG 20 zyskał na wartości 0.71% i zakończył dzień na poziomie 2432 jednak cały czas widać odciśnięte piętno ostatnich silnych spadków. Inwestorzy nie mają zbytniej “odwagi” podnosić papiery. 

wig20

Choć popyt działa dość nieśmiało to jednak kolejna biła świeca na wykresie dziennym indeksu, która powstała po wczorajszych notowaniach, coraz bardziej wskazuje na możliwość powstania układu odpowiadającego Gwieździe porannej. Można nawet powiedzieć , że takowy układ już powstał ponieważ zamknięcie dnia wypadło nad połową czarnego korpusu z ostatniego czwartku. Zatem teraz wypadałoby potwierdzić to i wybić strefę oporu na ok. 2445-2450. Pierwszy krok  w tym kierunku jest już uczyniony ponieważ wartość indeksu wybiła wyraźnie zakres OB, zatem “wystarczy teraz” tylko kontynuować to co wczoraj i potwierdzenie formacji stanie się rzeczywistością.

fw20intra

Wykres intra kontraktów na WIG 20 pokazuje wyraźnie jak wczorajsza sesja była płaska niemal przez cały jej czas trwania. Dopiero ostatnia godzina notowań zbudowała białą wyraźną świecę która na zamknięciu zdołała pokonać o jeden punkt dotychczasowe szczyty konsolidacji. Tym samym mamy nowy poziom szczytu a wsparciem pozostaje poziom 2412 i ewentualnie cała strefa na ok. 2410-2415. W dalszym ciągu brakuje jednak tego co najistotniejsze ze strony popytu czyli wybicia strefy na ok. 2452-2457. Równocześnie ostatnio wymieniona strefa jest rejonem gdzie w przypadku powstania sygnałów sprzedażowych może powstać dobra okazja do zajmowania S. Jakby nie patrzeć ewentualna zmiana tendencji spadkowej ma na tę chwilę tylko charakter korekty.

dax

Na DAX powstała czarna świeca która w świetle obecnego trendu spadkowego w wymiarze dziennym , zdaje się potwierdzać Pin bara z poniedziałkowych notowań. Innymi słowy rynek jest przygotowany na osiągnięcie nowego dołka. Choć wygląda to bardzo niedźwiedzio to jednak małe szanse na zupełnie inne rozwiązanie czyli na ponowne wejście w odbicie wzrostowe, dalej istnieją na co można znaleźć ” dowody” na wykresie intra kontraktów na DAX.

daxfutureintra

Tutaj choć rynek nie zdołał wybić strefy oporu na ok. 12400 i w efekcie wybił w dół strefę wsparcia na ok. 12260-12290 to jednak całe odbicie od wyższego dołka ma charakter impulsu, który zdołał wybić ostatni potwierdzony szczyt korekty wzrostowej znajdujący się na poziomie 12288. Choć obecnie wydaje się, iż dalszy spadek w kierunku 12130 czy nawet 12000 jest najbardziej realny to jednak zatrzymanie w tych rejonach stref wsparć może oznaczać koniec korekty i początek nowego impulsu wzrostowego. Zatem odbicie od obecnej strefy oporu będzie sygnałem na S ale w wspomnianych okolicach należałoby zachować dodatkową ostrożność aby nie dać się złapać w pułapkę, jaką może zastawić byczek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komentarz giełdowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

11 odpowiedzi na „Komentarz przed sesją 14.02.2018

 1. Seweryn pisze:

  Tomas im bardziej będziesz się dziwił że ktoś otwiera L tym bardziej będzie rosło. Przypomnij sobie swoją prognozę 22000 na Dax i jak ochoczo grałeś L na szczycie .To chyba teraz są lepsze ceny do kupna niż wtedy co Ty brałeś .
  Pozdro.

 2. ewa pisze:

  A ja mam walentynki…czekam na mezusia i …kino ,szampan i…..

 3. Łiktor pisze:

  S Nas100 6,610 sl6650

 4. Łiktor pisze:

  Zlecenie weszło ! Trzymamy się ramy

 5. Łiktor pisze:

  Zamykam pół po6587 sl prawie za darmo

 6. Łiktor pisze:

  Jeśli ta S wypali to będzie to największa pułapka na byka jaką widziałem .

 7. Łiktor pisze:

  obniżam Sl do 6,641

 8. Łiktor pisze:

  zamykam od ręki po6,636

 9. Łiktor pisze:

  Apple musi dojść do oporu i wtedy można pomyśleć ponownie . To już bardzo blisko .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *