Analiza weekendowa 01-05.01.2018.

Po przerwie „wywołanej” świętami i Nowym Rokiem zapraszam do obejrzenia pierwszej w 2018 roku „weekendowej”. Na dobry początek w części dotyczącej rynku walutowego, dzisiaj również o parach z PLN. Cała reszta, zgodnie z tradycją czyli indeksy i akcje z WIG 20. Zapraszam do oglądania.

 1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

3. Rynek walutowy:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

29 Replies to “Analiza weekendowa 01-05.01.2018.

 1. Skoro jest tak dobrze w Polsce to czemu jest taki boczniak na indeksach.
  Zagranica na nowych szczytach a tu kaszana pomimo dobrych danych.
  Byłbym wielce ostrożny z tymi wzrostami Pozdro.

  1. Rozumiem że dla Ciebie zagranica to USA bo raczej nic innego nie jest jeszcze na nowych szczytach? To się nazywa wybiorcze spojrzenie na sprawę.

 2. Dzień dobry. Panie Darku czy zechciał by Pan spojrzeć na Taurona . Czy to może być potrójne dno i ewentualny zasięg wybicia ( 3.55) Proszę o opinię i wsparcia i opory jakie Pan dostrzega. Z góry dziękuję

  1. Osobiście nie traktowałbym tego jako potrójny dołek ale faktem jest, że układ podobny do większości spółek z tego sektora a sam indeks sektorowy wygląda nieco lepiej bo ostatni dołek jest minimalnie wyżej od poprzedniego. W przypadku Taurona opory to ok. 3.4 i następnie 3.7. Wybicie tego pierwszego może być oznaka wybicia linii szyi DB, które bardziej bym tu dostrzegał i oznaczać ruch o kolejne 40 gr co pozwalałoby wybić wspomniane 3.7. Z dłuższej perspektywy mamy zatrzymanie na 61.8% zniesienia i na strefie wsparcia, to oznacza że teraz powinniśmy (po wybiciu 3.4 ) podążać w kierunku nowego szczytu ale nie można wykluczyć, iż wzrost okaże się korektą spadku i po wypełnieniu np. zasięgu DB zakończy się. Mimo wszystko uważam że z wykresu dłuższego niż ostatnie kilka miesięcy można założyć iż zakończyliśmy korektę po fali 1 wzrostowej i kolejna fala wzrostowa powinna zmierzać w kierunku 4.5.Pomagać w tym powinien „wykres indeksu WIG Energia” , który wyraźnie wskazuje na to iż największe prawdopodobieństwo ma ruch na nowy szczyt tzn. wybicie 3700 i atak na 4000. Cały sektor wygląda bardzo dobrze tak samo jak Banki.

 3. Co do sytuacji na SPX pełna zgoda – ale jak porównamy ją z DJIA – no to robi nam się zamieszanie w tej tezie. Moim zdaniem w tak silnym trendzie decyduje już tylko czas. Pomijając noworoczne ruchy – nadchodzący tydzień będzie pierwszą okazją do zajmowania krótkich. Ważny bardzo poniedziałek/wtorek i piątek dla całego układu. W następny poniedziałek święto w USA. Czekam na reakcję rynku w podanych dniach.

 4. Darek ,jeżeli na WIG ten wielki spadek oznaczyłeś jako impuls/I/ to po nim korekta nie może wyjść na nowy szczyt , bo /II/ nie może wyjść powyżej początku fal/I/, jeżeli nawet dostawimy tam/A/ ,to ten impuls będzie będzie tylko częścią ZZ, w którym korekta /abc/ nie może znieść więcej niż 0,618 impulsu./Neely, dopuszcza 0,764/, a jak widać z wykresu jesteśmy powyżej .
  pozdrawiam

  1. Jeśli był to impuls ale jeśli była to korekta złożona? Dlatego Elliot jest dobry ale po czasie i to jak widać czasami potrzeba bardzo dużo czasu aby wszystko rozstrzygnąć.

 5. dziennikbaltycki.pl/wiadomosci/a/przepowiednie-krzysztofa-jackowskiego-na-2018-rok-krach-na-gieldach-swiatowych-i-wojna-gdzies-w-europie-co-nas-czeka-w-2018-roku,12808286/#sondaPodglad

 6. Zagram tutaj role adwokata niedźwiedzia.
  Jeśli analizować same świeczki to można ulec „złudzeniu”, że rynek faktycznie pójdzie na nowe szczyty (czego oczywiście wykluczyć nie można) ale rynek to nie tylko świeczki . Same świeczki nie dają przewagi. Trzeba chociażby dodać wolumen, LOP . Widzimy że LOP na całym tym ostatnim wzroście systematycznie spada i jest rekordowo niski . Ostatnio podobno LOP rósł (co oczywiście nie było prawdą ,dyskusja sprzed kilkunastu tygodni) było wszystko ok, potem okazało się że rynek spadł. Teraz sytuacja jest o wiele gorsza bo rynek rośnie już przy definitywnie spadającym LOP-ie .

  1. Przy spadku LOP również spadał ale dla mnie najważniejsze nie jest to jak zachowuje się LOP a to z jednego poważnego powodu mianowicie w przypadku gdy np. duży inwestor wie że będzie rosło nie bierze zabezpieczenia w krótkich na kontraktach i siłą rzeczy kontraktów jest mniej w grze. I co najważniejsze to nie kontrakt rządzi indeksem tylko odwrotnie i to chyba nawet Ty sam wiele razy broniłeś a układ na indeksach jest czytelny jak elementarz dla dzieci w szkole. Wszystko co dzisiaj powiedziałem uważam cały czas za aktualne.

 7. Darek, ten wykres roczny faktycznie pokazuje, że hossa dopiero przed nami. Niemniej jednak test połowy korpusu roku 2017 jest jak nabardziej możliwy, czyli poziomy okoloo 2200 na Wig20 i uważam, że należy liczyć się z taka korektą. Tym bardziej, że jest to szczyt z roku 2016 i zniesienie 61.8% całego ostatniego wzrostu. Byłoby to bardzo zdrowe dla dalszych wzrostów.

 8. Według mnie kluczem jest wolumen . Wskazuje na koniec ery wzrostów. Oczywiście najwięcej spadną te rynki które najwięcej urosły S&P, DAX u nas odpowiednio mniej choć spadek i tak będzie bardzo duży.

  1. Pytanie nie czy tylko kiedy? Może być za miesiąc, za tydzień albo za godzinę. Bardziej bym obstawiał już te krótsze terminy.

    1. To była rzeczywiście lekkomyślność i brawura żeby nie powiedzie głupota ale ja nie miałem zysku i grałem S .
     Ale jeśli Darek już robisz wycieczki osobiste to przeanalizuj swoje „profesjonalne” zagranie na DAX gdzie 360 pkt zysku zamieniłeś na 40 pkt. straty bo wleciało Ci na SL . To dobra lekcja dla młodych adeptów i przestroga że można grać zgodnie z trendem i tracić pieniądze ,mało tego można grać zgodnie z trendem, mieć mega zysk i zamknąć ze stratą.

     1. Tylko zapomniałeś o połowie zamkniętej. Szkoda z Tobą gadać na te tematy bo swoje błędy będziesz bronił jak niepodległości.

     2. Nie puściłem Twojego komentarza bo dodajesz link który ma potwierdzić Twoją wersję a już tego o czym Ci powiedziałem nie wyszukujesz i nie dodajesz. Ja nie będę się Z tobą zabawiał jak dzieciak i nie będę szukał moich odpowiedzi aby je tu zamieścić w kontrze do Twoich komentarzy. Powiedziałem już raz, sprzeczka z Tobą nie ma sensu bo wymyślisz wszystko aby tylko bronić swoich tez.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *