Komentarz przed sesją 13.12.2017

Po wczorajszej sesji, byki odzyskały chyba trochę wiary w możliwość zakończenia roku na “szampańskich poziomach”. Jeśli dzisiaj wzbiją się na wyżyny i dołożą kolejny wzrost indeksu do wczorajszego, który wyniósł 1.12% a tym samym wyraźnie pokonają wczorajsze zamknięcie na poziomie 2414 to ostatnie kilkanaście dni 2017 roku mogą być dla nich bardzo ciekawe i radosne.

wig20

Wszystko za sprawą układu jaki powstał na bazie notowań od 01.12. Wykres pokazuje że sytuacja jest przygotowana idealnie do powstania DB z formacjami świecowymi odwracającymi trend na każdym z dwóch dołków. Zatem teraz “wystarczy” tylko to potwierdzić wybijając w cenach zamknięcia poziom 2430. Trochę niepokoi mnie to, iż podczas wczorajszej sesji obroty były znacząco większe od sesji poprzedniej. Dlatego też koniecznym jest zaczekanie na wybicie 2430 aby móc na dobre myśleć o zakończeniu korekty spadkowej i celować w nowe szczyty trwającej już wiele miesięcy hossy. A co jeśli to nie nastąpi a wręcz przeciwnie, indeks wybije ostatnie minima? Wówczas należy patrzeć w kierunku 2300.

fw20intra

O dużej szansie na wybicie głównej strefy oporu które to wybicie powinno otworzyć bramy do nowego szczytu, świadczą układy jakie powstają na wykresie intra. Tu po osiągnięciu dołka w dniu 4.12 cena tworzy coraz wyższe szczyty i coraz wyższe dołki. Ten układ zdaje się co prawda budować “flagę”, z której to statystycznie powinno oczekiwać się na wyjście dołem ale zwróciłbym uwagę, że po każdym wyjściu na wyższy szczyt , korekta jaka ma miejsce po tym zdarzeniu kończy się na strefie Korony. Jeśli zatem Korony miałyby zadziałać to powinniśmy, raczej w tym tygodniu , wybić 2440 i zmierzać w kierunku 2480. Ten ostatni poziom jest o tyle ważny, ze tak naprawdę dopiero jego wybicie i następnie uporanie się z 2522 pozwoli założyć, iż korekta w ujęciu dziennym została definitywnie zakończona.

dax

DAX, za sprawą wczorajszego wzrostu utworzył okazję do wybicia konsolidacji w jakiej tej indeks znajduje się już dobrych kilkanaście sesji i ruchu w kierunku nowego szczytu. Czy to wybicie nastąpi? Tego oczywiście nie wiemy ale uważam, że jest to bardzo prawdopodobne. Jeśli byki uczynią to dzisiaj to można oczekiwać, iż bez większych problemów cena pokieruje się na 13350. A co jak ponownie rynek zawróci i wybicie nie nastąpi? Dalej będziemy czekać na opuszczenie strefy konsolidacji.

daxfutureintra

Na wykresie intra kontraktów na DAX , po zejściu do szczytu pierwszego impulsu wzrostowego z najniższego poziomu konsolidacji , rynek utworzył dużą formację Objęcia hossy i dał powód aby kierować się na nowy szczyt. W najmniejszym ujęciu tego interwału nie mamy jeszcze wybicia ostatniego potwierdzonego szczytu w korekcie spadkowej i dlatego nie możemy jeszcze powiedzieć o zakończeniu ostatniej tendencji spadkowej. Jednak to co najważniejsze , czyli formacja na poziomie wybitego szczytu impulsu wzrostowego powinna sprawiać, iż scenariusz z zakończeniem korekty staje się coraz bardziej prawdopodobny.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komentarz giełdowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Komentarz przed sesją 13.12.2017

 1. kondi pisze:

  A dlaczego wykres jest już z serii H1820?

 2. Dariusz Bartłomiejczak pisze:

  Na DAX trzeba teraz obserwować na niskich interwałach poziom ok. 13200 , ewentualne sygnały zmiany tendencji na spadkowej powinny sprowadzić ceny w okolice 12980. Jeśli uda się wybić te rejony to nowy szczyt i kontynuacja , dalsza kontynuacja wzrostu.

 3. BIBI.34 pisze:

  Nowe szczyty bez dwóch zdań,oscylatory zachowują się teraz tak jak budują korektę.

 4. izzystock-38 pisze:

  risk on still on the tape

 5. BIBI.34 pisze:

  Teraz wygenerował się sygnał kupna DAX.

 6. Orenje pisze:

  Risk on tylko za woda. Dax juz nie.

 7. Wodzu5 pisze:

  buy dax 13120 na future

 8. TerraNowa pisze:

  ja tam dobrałem na 13100 😀 długą i czekam na retest 13200 i potem tp na 13700

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *