Komentarz przed sesją “mikołajkową”.

Drugi dzień tygodnia zakończył się wzrostem indeksu, jednak dość symbolicznym bo zaledwie na poziomie 0.15%. Tym samym zamknięcie wypadło na 2408 a na wykresie powstała druga biała świeca. Mankamentem dwóch ostatnich świec są wyraźne górne cienie, które pokazują jak podaż skrupulatnie nie pozwala na coś większego ze strony byków.

wig20

Opór w postaci dołka z 16.11 jest na tę chwilę skuteczną zaporą przed większym odbiciem. To zaś wpisuje się w scenariusz gdzie do ewentualnego wykończenia impulsu w fali “c” bądź 3 brakuje jeszcze jednego ruchu spadkowego w kierunku ostatnich minimów. Warto jednak pamiętać, że na wykresie dziennym mamy utworzoną formację Harami i to jej wybicie bądź zanegowanie powinno być najbardziej klarownym wyjaśnieniem. Czekamy zatem na rozstrzygnięcia w tej kwestii.

fw20intra

Sytuacja na wykresie intra kontraktów na WIG 20 też nie uległa zmianie na przestrzeni wczorajszych notowań. Tu, mamy wybity OB w ostatnim swingu z poziomu 2522 i mamy również wybity ostatni potwierdzony szczyt ale jednak są to tylko wstępne warunki możliwości zmiany tendencji. Zachowanie przy szczytach i powstanie najpierw Harami a następnie Pin bara wskazują, że bardzo prawdopodobnym będzie dzisiaj ruch w kierunku dołka. I tu można zastanowić się czy “Mikołaj” przyniesie nam tylko korektę schodzącą być może nawet w rejony 2380 czy jednak otrzymamy w prezencie nowy dołek. Jeśli rynek nie ustanowi nowego dołka a w następstwie wybije szczyty z dwóch ostatnich sesji to będziemy mogli mówić już o wejściu w tendencję wzrostową jednak tylko w ujęciu swingu od 2522.

dax

DAX nie przyniósł nam żadnych konkretniejszych rozwiązań, cały czas uwięziony jest między dwoma skrajnymi strefami konsolidacji czyli między poziomami 13200 i 12850.

daxfutureintra

W ujęciu intra przewaga raczej w dalszym ciągu jest po stronie niedźwiedzi i wydaje się, że co najmniej początek dzisiejszych notowań powinien być spadkowy w kierunku 12900 -12930 gdzie ponownie może zaatakować popyt w celu zmiany wspomnianej przewagi i wyprowadzenia notowań w kierunku górnego ograniczenia konsolidacji. Jeśli tak się nie stanie a ceny kontraktów ruszą mocniej na południe to tym razem może okazać się, że wybicie 12850 nie będzie tylko naruszeniem ale wyraźnym wybiciem z dalszymi konsekwencjami. Dzisiaj możemy jeszcze rozpatrywać konsolidację jako tzw. formację IN- OUT choć oczywiście do pełnego jej ukształtowania sporo brakuje. Zatem tu również czekamy na rozstrzygnięcia a jedyne co nam pozostaje to ewentualne Dt w najczystszej postaci.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komentarz giełdowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

45 odpowiedzi na „Komentarz przed sesją “mikołajkową”.

 1. Łiktor pisze:

  L dax , L Nas

 2. Seweryn pisze:

  Wyleciało na zero odnowiłem L na DAX 12915

 3. Kamillo pisze:

  L dax 12912 , l f sp500 2624 i czekamy na wybicie górą.

 4. PKC pisze:

  Jaka cisza na forum. To znaczy że wszyscy na long. To dobrze wróży dalszym spadkom. Zasady gry zmieniły się 2 tyg temu, łapiemy górki! Niektórzy dalej łapią noże… wchodza kontrakty na BTC, będzie jatka na pseudowalucie którą nikt nie płaci.

  • PKC pisze:

   Ktoś próbował manipulować kontraktami na złoto. Rynek pokazał siłę. Ciekawe czy wystarczy kasy na trzymanie S. Robi się ciekawie.

   • Agnieszka pisze:

    Cisza na forum wynika raczej z tego, że większość obserwuje bieżącą sytuację. Ja jestem na akcjach i w 30%-40% na gotówce. Czekam na potwierdzenie/zanegowanie Harami. Podejrzewam, że w takim miejscu większość woli poczekać z zajęciem pozycji.

   • Seweryn pisze:

    Ja dodam, że jestem tylko chwilowo na L , to nie mój klimat , ale żeby zrozumieć przeciwników trzeba myśleć tak jak oni , z kolei żeby myśleć tak jak oni musisz zagrać tak jak oni, zgodne z przysłowiem:” jeśli wchodzisz między wrony musisz krakać tak jak one . Przepraszam jeśli kogoś uraziłem

  • Seweryn pisze:

   Nawet niedźwiedzie ; )

 5. Kamillo pisze:

  u nas 2394 na w20 a i jeszcze dax 12888

 6. ewa pisze:

  Złoto w tym roku jeszcze wybije roczne max 1362….wystarczy szersze napięcie na linii Korea Północna -USA

 7. Seweryn pisze:

  To jak Darek bierzesz to L na DAX czy nie bierzesz ?

  • Seweryn pisze:

   Jak weźmiesz Darek to napisz

   • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

    Napisałem już kilka dni temu, że nie widzę żadnych podstaw do pisania o swoich pozycjach, nie mam zamiaru brać udziału w jakimś wyścigu szczurów jaki tu ostatnio sie dzieje. Wrzucanie pozycji , zero poziomów SL rynek idzie w przeciwnym kierunku jakiś zakres i nikt nic nie wie . Kiedy próbowałem pisać to mnożyły się całkowicie nieobiektywne komentarze a niektórzy nawet zarzucali mi jakieś oszustwa. Nie będę pisał bo to nie ma sensu a jak Cie to tak bardzo interesuje to L na DAX mam wzięte dzisiaj.

    • Seweryn pisze:

     Chodzi o to żeby poprzeć to co się mówi czynami ,nie chodzi o żaden wyścig szczurów , no chyba że tym dla Ciebie jest inwestowanie. SL nie podawałem bo jeszcze go nie miałem to jak miałem podać? Jeżeli nie piszę o SL to znaczy że go nie ma. Teraz SL jest 12850 postawiłem go po osiągnięciu dołka . Nie musisz się Darek obawiać podawaj tak jak grasz w miarę na bieżąco i to wszystko .

 8. BIBI.34 pisze:

  DAX,jeszcze raz uderzy w dół.Brak 1 fali spadkowej.

 9. BIBI.34 pisze:

  U nas też wybicie dna przed nami.

 10. Łiktor pisze:

  Wszystkie trzy S na Dax zamknięte .Sory że będzie stopów i poziomów , ale praca to priorytet . Nas pozostawiam jak pisałem

 11. BIBI.34 pisze:

  Momenty zwrotne, na DAXE (możliwe)12,36,lub13,20.

 12. Amator pisze:

  Jeśli byki nie wykorzystaja dzisiejszej sesji do zmiany obrazu obecnej sytuacji to kontynuujemy spadki.

 13. Orenje pisze:

  “Agnieszka pisze:
  6 grudnia 2017 o 09:54
  Cisza na forum wynika raczej z tego, że większość obserwuje bieżącą sytuację. Ja jestem na akcjach i w 30%-40% na gotówce. Czekam na potwierdzenie/zanegowanie Harami. Podejrzewam, że w takim miejscu większość woli poczekać z zajęciem pozycji.”

  Albo część ludzi siedzi i płaczę bo w L tak mocno wierzyli po analizach. Nie każdy umie zarządzać pozycją a szukają potwierdzenia swoich stratnych pozycji u “guru”

  • Agnieszka pisze:

   pozycje na stracie po potwierdzeniu Harami trzeba zamykać. Nauczona doświadczeniem, nie przetrzymuję strat.

 14. ewa pisze:

  Szykuje się zamęt światowy min . Jerozolima stolicą Izraela .Arabskie elity dostaną szału.Ropa w górę. ..dolar w górę a jesio ten konflikt koreański w tle. …uważajcie na politykę

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   My musimy uważać na Ciebie bo karmisz nas takimi informacjami że nic innego tylko chować się do bunkra.

   • NorbertD pisze:

    zastanawiam się co ten człek pod nickiem ewa chce nam przekazać albo po czym ma taką jazdę, że tak składnie pisze.

  • Seweryn pisze:

   To prawda Ewa nie strasz nas bo widzisz, że wszyscy siedzimy na L-kach, byki razem z niedźwiedziami i czekamy na nowe szczyty.
   Jeżeli idzie wojna to i tak nic nam po mamonie, a jak się zdarzy, że wojny nie będzie to pójdzie do góry i wtedy mamona się przyda.

 15. zbytech pisze:

  wig 20, znaczący spadek utrudniony pojawiającą się dywergencją na rsi, musiałby być potężny żeby ściągnąć rsi do 30, a tu wychodzi z wykresu rsi, że powinien być mały. Zakładam więc wzrosty, a dopiero później poważniejszy spadek, skrajnie nawet do 2000, a nie jak się ogólnie sugeruje do 2250. Ciekawe jak wysoki może być najbliższy przed świąteczny wzrost?

 16. Sławek pisze:

  Nowe szczyty będą ale chyba w nie najbliższym czasie. Na FW20 starą serie szykują do zamknięcia na minimach, zostało nieco ponad tydzień a nie widać jakiegoś wzmożonego rolowania na nową.

 17. NorbertD pisze:

  Jankes wchodzi do gry i idziemy do góry , jutro rano zmyłka i znowu na nowe high

 18. NorbertD pisze:

  futsi L na 7345

 19. Łiktor pisze:

  Ostatnia rzecz jaką robię przed świętami podciągam Sl na poziom wejścia 6233. I niech mnie ręką boska broni siadać do platformy przed Nowym Rokiem

 20. Seweryn pisze:

  Na razie zamknąłem L po 12972

 21. izzystock-38 pisze:

  pięknie powchodziły zlecenia L niżej. Hold on until february 2018 like smart money do.

 22. MAX pisze:

  Dobry wieczór , a kto Cię zmusił Seweryn , bo zmuszanie podlega pod prokuratora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *