Komentarz przed sesją 28.11.2017

Nowy tydzień rozpoczęliśmy od wzrostu indeksu WIG 20. Wartość po stronie popytu to 0.72%. Dzięki temu indeks zamknął się na poziomie 2497 i “nie dał” potwierdzenia dla formacji jaka utworzyła się na strefie oporu w ciągu dwóch ostatnich sesji poprzedniego tygodnia.

wig20

Biała świeca wybijająca połowę czarnego korpusu to element obrony wybitej wcześniej strefy wsparcia. Ruch jaki miał miejsce na wczorajszej sesji będący zgodny z głównym kierunkiem, daje podstawy aby oczekiwać zanegowania układu odwracającego trend. Jeśli rynek zdoła wybić szczyty dzienne z czwartku i piątku to kolejna próba powstrzymania byków może mieć miejsce w okolicach 2530. Jednak w tej chwili najistotniejszym poziomem są moim zdaniem okolice 2470 bo to one stanowią wsparcie, które jest znacznie ważniejsze od oporu w ruchu wzrostowym. Jeśli jednak rynek nie zdoła wybić maksimum z piątku a podaż ponownie uderzy dając potwierdzenie dla układu spadkowego to wówczas będzie trzeba się liczyć z cofnięciem indeksu w okolice 2430. Jednak na tę chwilę, scenariuszem podstawowym jest kontynuacja wzrostu w kierunku 2530 a po udanym wybiciu tamtejszej strefy na Koronę , kolejny ruch na nowy szczyt.

fw20intra

Na wykresie intra kontraktów, rynek zatrzymał się na strefie wsparcia w okolicach 2475 i ruszył w górę wybijając ponownie strefę oporu na ok. 2495. Moim zdaniem, cały zakres ruchu od szczytu z 22.11 , ma znamiona korekty nieregularnej i wczorajszy silniejszy wzrost , widoczny na wykresie w postaci dużej białej świecy, powinien być kontynuowany po wykończeniu korekty a równocześnie stanowić początek kolejnego impulsu wzrostowego. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to w jakim miejscu wyczerpał się potencjał wzrostowy podczas wczorajszej sesji. Brak wybicia tych poziomów i sygnał sprzedaży to zwiastun Korony która może wówczas sprowadzić cenę na poziomy ok. 2455 a nawet na ok. 2425. Tak jak w przypadku indeksu tutaj również podstawowym scenariuszem dla mnie jest kontynuacja wzrostu i wybicie szczytu na 2522 a następnie ruch w kierunku ok. 2540 gdzie może dojść do najistotniejszej “bitwy” byków z niedźwiedziami mającej znaczący wpływ na dalsze losy kontraktów.

dax

Niestety, DAX wpadł w pułapkę ruchu bocznego a kolejne świece dają nam przeciwne wskazania. W dalszym ciągu mamy tu walkę między układem przypominającym Objęcie bessy a dołkową formacją Porzuconego dziecka. Wybicie tej pierwszej powinno oznaczać ruch co najmniej w kierunku 13350 z dużym prawdopodobieństwem dalszych wzrostów i osiągnięcia nowego historycznego szczytu. Wybicie drugiej z wymienionych formacji to raczej wzmocnienie ruchu korekcyjnego którego efektem może być zejście w okolice nawet 12500.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komentarz giełdowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

32 odpowiedzi na „Komentarz przed sesją 28.11.2017

 1. Seweryn pisze:

  Od dwóch dni tu cisza jakby przed burzą.

 2. Houston pisze:

  do 10 dax daje zły kierunek po 10 green biznes as usual so additional L taken 🙂

 3. rubik pisze:

  Darek, jest jakaś FH na 38.2 / 88.6 fibo?

 4. Agnieszka pisze:

  Darku, czy możesz rzucić okiem na TRAKCJĘ,
  Potężne spadki, a od 1 m-ca, duże obroty,
  czy oprócz wyraźnego trendu, coś widzisz? (w domyśle jakieś światło w tunelu).

 5. cherry pisze:

  Witam

  sytuacja na fw, sprzedałe po 2494, oczekuje ruchu na 32 pkt w dół, pierwszy przystanek na 2470, do obserwacji. Jeśli będzie pytanie o falę to opiszę, w formie dyskusji, udanych

  poziom handlu 2493/4 godz. 15.00

 6. krzychu pisze:

  Darek, jak wygląda sytuacja na KGHM, czy można powoli podbierać czy jeszcze nie czas?

 7. krzychu pisze:

  niestety, nie…

 8. cherry pisze:

  Sygnał i linie trendu dla PKN i KGHM, do pilnowania poziomy na szkicu

  http://www.bankfotek.pl/view/2103876

  Pzdr

 9. Seweryn pisze:

  Po 13045 zlikwidowałem daxa otwartego po 13192 oraz 13092 oraz 13050 oraz 12280

 10. Seweryn pisze:

  Zlikwidowałem też wszystko na FW20 po 2494

  • Houston pisze:

   pisałem brać L to nie kopią się na S wszyscy i takiego jak widać na wykresach co usaki robią. Oni mają was a nie wy ich kochani a większość wszędzie shorci.

   • Seweryn pisze:

    Jak zamykałem S to coś tam z L wziąłem nawet nieźle się zazieleniło ale nie czuję się zbyt komfortowo z L-kami. Dla mnie to znak , że trend ma się ku końcowi. To nie jest normalne jak niedźwiedź siedzi na L-kach.

 11. MAX pisze:

  Seweryn na L , łoł , pisanie że jest się na L po czasie ( jak się nieźle zazieleniło ) to wiesz , można sobie pisać , he ,he , he wiesz dlaczego tak piszę

  • Seweryn pisze:

   Dlatego nie pisze co gdzie i za ile . Houston chyba chce mieć kłopoty więc tłumaczę mu, że te L-ki to niebezpieczna sprawa szczególnie jak otwierają je niedźwiedzie , ale masz rację nie powinienem wspominać bo to wkurzające ; )

 12. MAX pisze:

  tak poważnie Seweryn to wcale mi to nie przeszkadza , a na pewno nie wkurza , napisałem to z przekory , te L gdzie myślisz zamykać

  • Seweryn pisze:

   Ale jednak lepiej pisać jeżeli już to na bieżąco, L zamknąłem dzisiaj o 8:40 nie chcę trzymać zbyt długo bo jestem nastawiony prospadkowo. 13154 wziąłem S na DAX tam możliwe cofnięcie zobaczymy co z tym zrobią.

 13. MAX pisze:

  bo jakieś założenie co do poziomu TP chyba masz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *