Analiza weekendowa 20-24.11.2017

Zapraszam do obejrzenia Analizy Weekendowej. Dzisiaj tak jak zazwyczaj 3 części. Pierwsza dotycząca indeksów, druga dotycząca TOP5 z indeksu WIG 20 i trzecia dotycząca rynku walutowego. W tej ostatniej znajduje się również analiza dwóch par z polską walutą. Zachęcam również do konstruktywnych własnych ocen sytuacji technicznej rynków finansowych.

 1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

3. Rynek walutowy:

11 Replies to “Analiza weekendowa 20-24.11.2017

 1. Darku dzięki za analizy weekendowe,
  a czy jest szansa na dołączenie do weekendowych sWIG80?
  jest to oczywiście dodatkowy materiał, nad którym trzeba się pochylić, ale dużo teraz tam się dzieje.
  Twoje wsparcie w tym temacie mocno pożądane.

  1. Na indeksie sWIG80 mamy zejście w ramach korekty trendu długoterminowego (kilkuletniego) . Cena tego indeksu dwa tygodnie temu doszła do silnej strefy wsparcia co widać dokładnie na poniższym wykresie. Strefa ta zbiega się z zniesieniem wewnętrznym 61.8% ostatniego swingu wzrostowego. Następne dwa tygodnie pozwoliły na utworzenie Gwiazdy porannej.
   http://www.bankfotek.pl/view/2103758
   Obecnie trzeba zaczekać na potwierdzenie formacji, zwłaszcza że w ujęciu dziennym jeszcze nie doszło do wybicia ostatniego potwierdzonego szczytu korekty w ruchu spadkowym, który jest na ok. 14350. Jeśli dojdzie do tego wybicia, będzie można założyć możliwość zmiany trendu. Oczywiście to będzie wstępny sygnał.
   http://www.bankfotek.pl/view/2103759
   Niestety widząc wielkość obrotów jakie były na szczycie i raczej ich mała skala na obecnych dołkach, zakładam, iż ewentualna tendencja wzrostowa będzie raczej korektą a rynek docelowo może później podążać w kierunku OB czyli do poziomu ok.12700. Zatem teraz ewentualna zmiana tendencji umożliwi realizację ruchu w górę ale trzeba będzie zwrócić uwagę na poszczególnych strefach oporu bo najprawdopodobniej może to być korekta dość długich spadków. Mała uwaga na koniec , jeśli trend zmieni się teraz to oczywiście z dłuższej perspektywy czasowej , ruch w górę ma podstawy wyjść na nowy szczyt ja tylko zakładam że tak może się nie stać na podstawie zasięgu spadku teraz jak i swingu między obecną falą spadkową a poprzednią, który był wyraźną 3. Jeśli coś jest niezrozumiałe to zapraszam do uszczegółowienia pytania.

   1. Darku aktualnie brakuje ok 1,5% do 14350 pkt i dalszej korekty wzrostowej w trendzie spadkowym,
    Jaki poziom może osiągnąć korekta wzrostowa, zanim trend nie ściągnie jej do poziomu 12700 pkt? czyli spadek ok 10%-11% z obecnego poziomu.
    Nie ukrywam, że wydawało mi się, że z obecnych poziomów to tylko do góry..

    1. Może iść do góry nawet na nowe szczyty ale to jest założenie które stawiam na 2 miejscu a co do poziomu korekty to nie powiem ale na wykresie są podstawowe strefy i zniesienia więc wyznaczone są miejsca gdzie ewentualny ruch w górę może się zakończyć.

     1. ok, super. Dziękuję.
      wykresy zobaczę dopiero popołudniu – pracodawca blokuje mi bankfotek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *