Analiza weekendowa 20-24.11.2017

Zapraszam do obejrzenia Analizy Weekendowej. Dzisiaj tak jak zazwyczaj 3 części. Pierwsza dotycząca indeksów, druga dotycząca TOP5 z indeksu WIG 20 i trzecia dotycząca rynku walutowego. W tej ostatniej znajduje się również analiza dwóch par z polską walutą. Zachęcam również do konstruktywnych własnych ocen sytuacji technicznej rynków finansowych.

 1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

3. Rynek walutowy:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

11 Replies to “Analiza weekendowa 20-24.11.2017

 1. Darku dzięki za analizy weekendowe,
  a czy jest szansa na dołączenie do weekendowych sWIG80?
  jest to oczywiście dodatkowy materiał, nad którym trzeba się pochylić, ale dużo teraz tam się dzieje.
  Twoje wsparcie w tym temacie mocno pożądane.

  1. Na indeksie sWIG80 mamy zejście w ramach korekty trendu długoterminowego (kilkuletniego) . Cena tego indeksu dwa tygodnie temu doszła do silnej strefy wsparcia co widać dokładnie na poniższym wykresie. Strefa ta zbiega się z zniesieniem wewnętrznym 61.8% ostatniego swingu wzrostowego. Następne dwa tygodnie pozwoliły na utworzenie Gwiazdy porannej.
   http://www.bankfotek.pl/view/2103758
   Obecnie trzeba zaczekać na potwierdzenie formacji, zwłaszcza że w ujęciu dziennym jeszcze nie doszło do wybicia ostatniego potwierdzonego szczytu korekty w ruchu spadkowym, który jest na ok. 14350. Jeśli dojdzie do tego wybicia, będzie można założyć możliwość zmiany trendu. Oczywiście to będzie wstępny sygnał.
   http://www.bankfotek.pl/view/2103759
   Niestety widząc wielkość obrotów jakie były na szczycie i raczej ich mała skala na obecnych dołkach, zakładam, iż ewentualna tendencja wzrostowa będzie raczej korektą a rynek docelowo może później podążać w kierunku OB czyli do poziomu ok.12700. Zatem teraz ewentualna zmiana tendencji umożliwi realizację ruchu w górę ale trzeba będzie zwrócić uwagę na poszczególnych strefach oporu bo najprawdopodobniej może to być korekta dość długich spadków. Mała uwaga na koniec , jeśli trend zmieni się teraz to oczywiście z dłuższej perspektywy czasowej , ruch w górę ma podstawy wyjść na nowy szczyt ja tylko zakładam że tak może się nie stać na podstawie zasięgu spadku teraz jak i swingu między obecną falą spadkową a poprzednią, który był wyraźną 3. Jeśli coś jest niezrozumiałe to zapraszam do uszczegółowienia pytania.

   1. Darku aktualnie brakuje ok 1,5% do 14350 pkt i dalszej korekty wzrostowej w trendzie spadkowym,
    Jaki poziom może osiągnąć korekta wzrostowa, zanim trend nie ściągnie jej do poziomu 12700 pkt? czyli spadek ok 10%-11% z obecnego poziomu.
    Nie ukrywam, że wydawało mi się, że z obecnych poziomów to tylko do góry..

    1. Może iść do góry nawet na nowe szczyty ale to jest założenie które stawiam na 2 miejscu a co do poziomu korekty to nie powiem ale na wykresie są podstawowe strefy i zniesienia więc wyznaczone są miejsca gdzie ewentualny ruch w górę może się zakończyć.

     1. ok, super. Dziękuję.
      wykresy zobaczę dopiero popołudniu – pracodawca blokuje mi bankfotek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *