Analiza weekendowa 13-17.11.2017.

Zapraszam do obejrzenia “weekendowej”. Dzisiaj mała zmiana. Z powodu poświęcenia więcej czasu na analizy dodatkowych indeksów (indeksy branżowe – WIG – BANKI, WIG – ENERGETYKA i WIG – BUDOWNICTWO) nie ma dzisiaj 3 części dotyczącej rynku walutowego. Myślę jednak że to znacznie szersze omówienie kwestii związanej z indeksami spotka się z pozytywnym odbiorem. Nie miałem wyjścia i musiałem szerzej omówić takie zagadnienia w świetle analiz dotyczących podstawowych indeksów.

Z góry chciałbym przeprosić za ewentualne zagłuszanie fonii przez warkot wentylatora. Ostatnio był czyszczony i naprawiany ale najwyraźniej na nic to się nie zdało i dopiero jutro będzie można go wymienić. Oczywiście mam na myśli wentylator w komputerze.

 1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Weekendowa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

53 odpowiedzi na „Analiza weekendowa 13-17.11.2017.

 1. Jarek pisze:

  witam serdecznie;
  oglądając Pana analizę weekendową widzę, iż jest Pana bias/sentyment jest konsekwentnie “long”. Jestem pierwszy raz na Pana blogu i bardzo doceniam Pana pracę. Jednak chciałbym się dowiedzieć, czy w Pana ocenie istnieją jakieś przesłanki wskazujące jednak słabość rynku i potencjalne jego odwrócenie (czego oczekuję), szczególnie na wykresie miesięcznym oraz czy w swojej metodologii analitycznej wyróżnia Pan trending market oraz ranging market ( i intra trendy w nim swingujące)?

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Myślę że dość jasno i precyzyjnie wyjaśniłem w czym ewentualnie widzę zagrożenie. Proszę zrozumieć nie po to poświęcam dwie godziny swojego wolnego czasu i najpierw przeprowadzam analizę tylu instrumentów a następnie nagrywam i obrabiam materiał video aby następnie to samo odpowiadać na pytania. Na ostatnia część nie odpowiem z powodu tego, iże nie bardzo rozumiem tej mieszaniny pojęć.

   • Jarek pisze:

    dziękuję za Pana komentarz. Mam świadomość, iż Pańska praca musi zając wiele czasu. Chodziło mi nie tyle o powielanie materiału w swojej opinii, a jednozdaniową konkluzję czy widzi Pan po prostu na wyższych interwałach (tydzień/ miesiąc ) potencjalne spadki. Proszę nie brać mojego pytania za złą monetę.
    To nie jest mieszanina pojęć, odnośnie rynku range/ trending, ponieważ rynek zawsze jest w jakiejś strukturze. Proszę nie brać jako zdanie przeciwne do Pańskiej opinii. Zwykłe zapytanie / wymiana poglądów. Po prostu bardzo rzadko spotykam się w opiniach analitycznych z rozróżnianiem struktury rynku poprzez określenie jego bieżącej pozycji jako trend lub range. A dla mnie to jest fundamentalnie istotna sprawa, bowiem w zależności od sytuacji – inna jest technika wejść. Jeżeli np. popatrzymy na Wig20 – to rynek jest w range akurat i jego dolna banda (low of the range) zostało 17.11. wybite tą dużą czarną świecą, o której Pan wspominał. Świeca kolejnego dnia potwierdziła akceptację ceny poniżej dolnej bandy range. Oznacza to że dzienny Bias/ Sentiment jest bearish. I to nowe nastawienie/ sentyment zostanie zanegowane w określonych okolicznościach. Wejście zwrotne powyżej 2439 ( piątkowe) nie zmienia sentymentu. Poziom 2439,73 na teraz kluczowe znaczenie moim zdaniem. Myślę, że bardziej prospadkowo wykres wygląda na /miesiąc, gdzie ewidentnie mamy obszar 3 miesięczny zatrzymania. Mam świadomość, iż ruch do bieżących wartości ( z poziomu 1700) był bardzo silny. Jednak na razie wygląda to na retest obszaru 2300-2550 z dużą szansą cofnięcia. Ważniejsze jest jednak to, co napisałem wcześniej. Moim zdaniem od bardzo długiego okresu na wykresie miesięcznym nie jesteśmy w typowym trendzie, lecz w range ze wszystkimi wynikającymi stąd konsekwencjami. Nie widzę wzrostów. Ale to moje zdanie i absolutnie podobają mi się Pana nagrania.

 2. carolllllll pisze:

  Nie można zapominać, że w tej chwili rynkami rządzi polityka, a nie technika. Jeżeli za chwilę wyjdzie Merkel i potwierdzi fiasko rozmów lub poda kolejny termin zawarcia rozmowy koalicyjnej będzie rano spora luka. I vice versa rzecz jasna. Dzisiejszy Bild donosi, że kolejne wybory w Niemczech czuć w powietrzu. W stanach senat ma przerwę Tanksgiving do 28-go. I tam też jest sytuacja zagmatwana. Niby mają republikanie większość, ale 5 się waha,a jeszcze dwóch może się nie stawić ze względu na stan zdrowia, także z tym szampanem to ja bym się wstrzymał. Na tygodniowym rzeczywiście w ruchu od sierpniowego dołka wypadała by jeszcze mała 5. Tylko nie mogę się zgodzić z Darkiem odnośnie siły z jaką są te świeczki budowane. Jest to robione niewielkim kosztem nocą na rynku terminowym, a następnie na otwarciu pozycja jest broniona. Przy zerowej podaży super efekty niewielkimi nakładami.

 3. Seweryn pisze:

  Obejrzałem weekendową i muszę powiedzieć, że tak optymistycznego Darka jeszcze nie słyszałem. “Nowe szczyty…, bardzo bardzo bardzo prawdopodobne” …, przebijemy spokojnie 2700…, bezapelacyjny trend wzrostowy,…nic tylko rosnąć”, itd. itd.

  Oczywiście nie podzielam tego entuzjazmu m.in. z powodów które przedstawiłem na wykresie kondycji GPW kilka dni wcześniej, wręcz zalecałbym się tak nie nakręcać bo zamiast szampana może być jedynie piwo .

 4. Nuno_37 pisze:

  Zakupy na terminowym czas zacząć

 5. Dariusz Bartłomiejczak pisze:

  Po zamknięciu w nocy na SL ponowiłem DAX L po 12880 z SL na 12838

  • Seweryn pisze:

   Z tego co pamiętam grałeś na platformie TMS i złapali Cię Darek na lukę cenową -120 pkt.

   • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

    nie na TMS tylko jak już XTB a do tego jeszcze w Intertrader, CMC, mBank, . Na różne strategie potrzeba różnych kont. I nie myśl że ja jestem taki frywolny jak Ty że pozwoliłbym zostawiać na noc DAX na platformie która nie ma notowań nocnych , tu są luki co po chwilę . Ja nie daje SL po kilkaset pkt i nie pozwalam na takie straty.

    • Seweryn pisze:

     Na nocnych też może być luka kilkaset pkt. to że była mniejsza to tylko Twoje szczęście a nie zasługa tego że nie pozwalasz na takie straty. Łapiesz nóż i czasami Ci się w końcu uda ale bilans takiej gry zawsze jest ujemny Darek.

     • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

      W trendzie wzrostowym po teoretycznym zakończeniu korekty, czekam na zakończenie pierwszego impulsu zgodnego z głównym trendem następnie szukam końca korekty tego impulsu a ty to nazywasz łapaniem noża? Seweryn jeśli Ty stwierdzasz to po pierwsze Twoje zagrania to łapanie już spadającej gilotyny a nie noża a po drugie najwidoczniej masz problemy z odczytywaniem kierunku trendu albo widzisz wszystko inaczej. Obojętnie co by to nie było trudno będzie się dogadać co do sytuacji i dlatego rynek sam pokazuje.

  • Łiktor pisze:

   Ja nic nie ponawilem tylko obnizalem śl pod ostatni dołek .Spodziewałem się luki , ale nie aż takiej .Na obecną chwilę z mojego kolosalne go zysku zostało już nie wiele ,

 6. Łiktor pisze:

  Pinbar wciąż nie zanegowany .

 7. Łiktor pisze:

  Właśnie się dowiedziałem że w piątek była rekordową ilość L na Dax . Już ich nie ma .Wnioski cisną się same

 8. Dariusz Bartłomiejczak pisze:

  Połowa DAX zamknięta po 12960 a dla drugiej połowy przesunąłem SL na poziom 12850

 9. Dariusz Bartłomiejczak pisze:

  Fw 20 połowa zamknięta po 2448 dla drugiej połowy SL na 2433

 10. Dariusz Bartłomiejczak pisze:

  Druga połowa DAX zamknięta po 13000.

  • Seweryn pisze:

   Szczyt był na 13000,8 i to była cena ask a Ty zamykając musiałeś rzucać w lewo ,więc nie wiem jakim cudem.

   • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

    No widzisz to znaczy że dużo nie wiesz , ja np. nie wiem na jakiej podstawie piszesz że cena był 13000.8 nie wskazując brokera. No chyba że wiesz tylko o istnieniu jednego. U mnie cena ask była nawet jeszcze mniejsza ale dalej nie wiem jakie to ma znaczenie? Czy Ty chcesz powiedzieć że kłamałem? Jeśli tak myślisz to Ci mocno współczuje bo to oznacza że Ty musisz robić to non stop i wszystkich innych mierzysz taką samą miarą. Seweryn w dzisiejszych czasach powinieneś wiedzieć że brokerów jest od metra , że są różnego rodzaju konta , różny spread różne prowizje. Jeśli chciałeś coś takiego mi zarzucić to trzeba było się najpierw spytać gdzie robiłem transakcję. No ale najwyraźniej trudno to jest Tobie ogarnąć.

 11. carolllllll pisze:

  O 14-tej konferencja prasowa prezydenta Niemiec.

 12. MAX pisze:

  fajne zagranie Darek, na jakim poziomie planujesz odnowić BUY

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Jeśli pytasz o DAX to po korekcie i na tę chwilę zakładam że wypadnie to w okolicach 12915 lub 12860

   • Łiktor pisze:

    Rozumiem że Piątkowa pozycja poleciała Panu na sl przy pełnej luce , czyli jest Pan już przynajmniej na lekkim plusie ?

    • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

     Tak w obrębie luki cenowej jaka powsttała u brokerów nie mających notowań nocnych DAX tam gdzie ja grałem są notowania więc SL poszedł tam gdzie był.

     • Łiktor pisze:

      Ja w niedzielę przesunąłem śl pod sam dołek , ale jak zobaczyłem tą lukę to nie było mi do śmiechu .Naszczescie głupi to ma zawsze szczęście i jeszcze nieźle na wszystkim zarobiłem .Uf

 13. MAX pisze:

  tak DAX , 12860 raczej nie powinien ale ? , 12930-20 lub po wybiciu 12990

 14. geronimo pisze:

  L fdax 12880 o poranku wzięte, dobrane sp 500 2571

 15. MAX pisze:

  grając takie zagrania patrzymy oczywiście na wykres platformy z której korzystamy , u mnie już testuje 990

 16. Łiktor pisze:

  Zamykam całą pozycję Dax

 17. Seweryn pisze:

  13034 S na Dax moim zdaniem to trochę za wcześnie na wzrost ,tam widzą tego orgra ale…

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Może tak może nie. Faktem jest że dalej na 1H nie ma nowego szczytu i trudno jest uznać że spadki definitywnie zakończone ale faktem jest również sposób obrony wsparcia i dopóki jedno z tych dwóch kwestii nie zostanie osiągnięte dopóty każde zagranie obarczone jest dość sporym ryzykiem. Ja jednak osobiście wole grać z głównym trendem niż przeciw.

 18. Dariusz Bartłomiejczak pisze:

  Wiadomość dla BIBI jesteś niereformowalny, Twoje komentarze nie są zatwierdzane bo ciągle piszesz głupoty , skróty a w dodatku wywyższasz się poniżając innych.

  Bibi dzisiaj pisze o 9:00:
  “ZNOWU ..na 100% ciebie wybije,chciałem was czegoś nauczyć,a mianowicie tego że pojęcia o giełdzie nie macie, a jak to pojmiecie to już będzie wielki sukces.Jeszce nie czas na L na DAXE…to jedynie pod bryki, jeszcze troszkę.”

  następnie o 9:18 pisze
  “DARKU zamykaj swoje L, I TO SZYBKO”
  dodając za chwile że na DAX

  i tak jest zawsze , brzydko mówiąc dup…. dajesz każdego dnia, mylisz się częściej niz totalny nowicjusz ale próbujesz pisać jaki to jesteś geniusz a inni są do d… i nic nie umieją.

  Nie wspomnę już o Twoich “poradach” piątkowych, po prostu tragedia. Od teraz nawet już nie będę czytał tylko widząc że Twoje zaraz do kosza. Nie męcz się chłopie bo tu już się raczej nie przebijesz. Szukaj swojej ligi podwórkowej gdzie indziej.

  • Seweryn pisze:

   Darek może on poniża innych ale Ty pisząc: ” dup…. dajesz każdego dnia…” poniżasz jego. Widać że jest to bardzo emocjonalny ktoś, zresztą nie tylko on. Czytając bloga widać kto podejmuje decyzje pod wpływem emocji a to się kończy tylko w jeden sposób.

 19. MAX pisze:

  obecny ruch traktuje jako korektę , to tak gwoli ścisłości

 20. MAX pisze:

  oczywiście do pewnego poziomu

 21. Dariusz Bartłomiejczak pisze:

  Wykres DAX powoli zdaje się chcieć wskazać, iż “porzucone dziecko” będą chcieli zamienić w “podrzucone dziecko” . Czyżby Merkelowa miała “ogłosić” kolejne wybory? Mamy dojście do strefy z której spadek raczej oznaczać będzie niższy dołek niż ten poranny.

 22. MAX pisze:

  Seweryn ” Po fakcie MAX to każdy może …” nie skomentuje tego wpisu , szkoda czasu na takie tam tego

  • Seweryn pisze:

   Masz rację MAX ale fajnie by było jak byś napisał raz, drugi, trzeci w czasie rzeczywistym. Widać , że jesteś dobrym graczem i na pewno się nie lękasz .

 23. Td34 pisze:

  Do połowy grudnia widzę około 8% możliwości zarobku na długich zatem jak nie ryzykować ?

 24. carolllllll pisze:

  Steinmeier wyszedł spóźniony ponad pół godziny z kiepską miną – to też o czymś świadczy – i wezwał polityków wszystkich opcji do wzięcia na swoje barki odpowiedzialności za kraj.

 25. Seweryn pisze:

  U mnie pozycje na Dax zamknięte na BE

 26. Seweryn pisze:

  13083 S na DAX odnowiłem SL 13116 i na dzisiaj by było tyle

 27. carolllllll pisze:

  Jeśli dzisiaj dojdzie do oficjalnego spotkania Merkel-Steinmeier, zgodnie z niemiecką konstytucją prezydent ma 7 dni na podjęcie decyzji. Albo mianuje Merkel kanclerzem i powierzy jej sformowanie rządu mniejszościowego albo ogłosi nowe wybory, które muszą się odbyć w ciągu kolejnych 60 dni.

 28. PKC pisze:

  trzeba wysłać komisją wenecką do Niemiec, coś się tam u nich psuje. Może Polska wystąpi w PE o sankcje dla Niemiec. hahah jaki cyrk

 29. carolllllll pisze:

  Osobiście nie uważam, żeby to miało jakiś katastroficzny wpływ na indeks. I tak jesteśmy w 4. licząc od lutego’16 także musi wozić. Pasowałoby właśnie żeby potrwała do początku stycznia a potem nowe wybory i ostatnia fala.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *