Komentarz przed sesją 15.11.2017

Wtorkowa sesja, na warszawskim parkiecie, przyniosła pierwszy wzrost indeksu WIG 20  od 5 sesji.  Wielkość tego wzrostu nie była imponująca bo wyniosła zaledwie 0.4% a zamkniecie tego niemrawego odbicia wypadło na poziomie 2464. Biorąc pod uwagę spadek jaki miał miejsce, na niewiele zdaje się wczorajszy wzrost.

wig20

Doji jaka powstała, w żaden sposób nie oddaliła ewentualnego dalszego spadku a pokazała nam jedynie, że już drugi dzień z rzędu na rynku rządzi brak zdecydowania. To nieśmiałe odbicie z dnia wczorajszego pokazuje, że atak na ostatni dołek jest jeszcze cały czas możliwy. Czekamy zatem za zdecydowanym wybicie 2490 lub testem i wybiciem ostatniego dołka.

fw20intra

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 widać wyraźnie że już pierwsza strefa oporu uaktywnia podaż a powstały tam Pin Bar był okazją do zajęcia DayTr. S Byki mogą mieć obecnie nadzieję że reakcja na wewnętrzną strefę oporu zakończyła się na poziomie przedostatniego dołka i cena postawiła tam jako zaporę Objęcie Hossy. Jednak to zbyt mało aby śmiało spoglądać w górę. Rynek co prawda przygotował sobie okazję do ruchu co najmniej na 2515 wyrysowując ewentualną ORGR ale tu potrzeba uporać się z poziomem ok. 2480, którego należałoby wybić „zdrową” białą świecą. Jeśli tak by się stało to wówczas powstanie duża szansa na wybicie strefy oporu w rejonie 2490 i tym samym wybicie ostatniego potwierdzonego szczytu w ruchu spadkowym co mogłoby mieć przełożenie na zmianę tendencji spadkowej. Zatem dużo będzie zależeć od początków dzisiejszej sesji. Jeśli ta sztuka się nie uda to S brane wczoraj na strefie będą raczej dalej zarabiały.

dax

Na DAX kolejna czarna świeca zmierzająca w kierunku testu minimum Pin Bara jaki powstał w poniedziałek. Wybicie dołem minimum cienia pozwoli niedźwiedziom zaatakować główną strefę wsparcia na ok. 12900-12950, której wybicie oznaczać będzie znacznie większe kłopoty byków. Jeśli natomiast rynek zdoła potwierdzić formację, to wówczas można zakładać wzrost co najmniej w ramach korekty, do poziomu ok. 13350.

daxfutureintra

Na wykresie intra kontraktów na DAX, choć rynek dość mocno zareagował na strefę w okolicy 12980 to jednak nie zdołał wykonać takiego wzrostu aby uporać się z pierwszą strefą oporu. Wręcz przeciwnie, powstała tam formacja świecowa dała fajną okazję do zajęcia S a efektem takich działań DayTr mogło być kilkadziesiąt pkt. Obecnie po powstaniu Pin Bara na ciekawej geometrii, jest szansa aby zakończyć spadek i ruszyć w górę do czego może trochę namawiać fakt, iż pierwsze odbicie ma raczej charakter impulsu. Zatem jeśli rynek wybije w górę poziom 13060 to najprawdopodobniej zaatakuje strefę oporu i takie zachowanie będzie miało dużą szansę na powodzenie. Jeśli nie uda się wybić wspomnianego poziomu to ruch spadkowy powinien być kontynuowany a wówczas test ostatniego dołka na 12960 będzie raczej rzeczywistością. Wybicie dołka to niemal pewne zejście w najbliższe okolice 12900 natomiast wybicie 13060 to duże prawdopodobieństwo ruchu na ok. 13200 a i to nie musi być końcem takiego byczego scenariusza.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

44 Replies to “Komentarz przed sesją 15.11.2017

 1. Wczoraj liczyłem , że będzie luka w górę na nocnym otwarciu niestety się przeliczył em i oddałem połowę wczorajszego zysku .

 2. Widzę Lki . Sam mam dwie wzięte na Dax i jedną na nas , ale jest jeden problem jeszcze nie widziałem żeby ktoś na tym blogu zajął zyskowne pozycję

 3. Tak mnie kusiło złapanie dołka , ze wziąłem 2428 (szczyt z 8.08) SL na 20 pkt czyli 2408, pozycja nieco mniejsza niż zazwyczaj. Wiem , wiem , tak się nie gra , nie łapie się dołków ale tu się wszystko układa w całość i przekonał mnie do tego wspomniany szczyt.Czysto spekulacyjne zagranie.

 4. Odnowilem L po 6250 , ale teraz muszę na klatę przyjąć spore ryzyko bo SL musi pozostać pod kontem . L na Nas 100 tylko dla ludzi z mocnym zwieraczem . Te charakterystyczne knoty już nie jednemu zdrowie odebrały .

  1. Nie wiem jak to wygląda z technicznego punktu , ale wydaje mi się , że dzienna świeca na Dax musi pozostać nad 12950 aby myśleć o wzrostach ?

 5. Najwiekszy niefart to , to że na Dax byłem z S na samym szczycie i zdjęli mi Sl luka o poranku . A umnie maklerzy tylko gęby rozziawili jak Dax spadał nawet nie drgneli.

 6. ŁIKTORKU….lecz twoja analiza nawet nie dorasta mi do podeszwy…JAK MÓWIĘ ŻE WYBIJE OSTATNI SZCZYT TO TAK BĘDZIE PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ…a jak to ugryziesz to twoja sprawa…PRZYPOMINAM NIEDOWIARKOM ŻE PO MOIM WPISIE DAX SPADŁ 600 PUNKTÓW…TERAZ UROŚNIE 1000.

  1. bibi czy Ty jesteś niereformowalny, prosiłem, bez osobistych wycieczek. Pomyśl obiektywnie o sobie ile razy to co podawałeś nie realizowało się ani trochę (chociażby koniec dzisiejszych spadków chyba dwukrotnie wskazywałeś przed nowym dołkiem).

  1. Łiktor objęcie hossy ma sens po jakichś dużych spadkach ,na razie nie było praktycznie żadnego spadku pomijam tutaj że jest niepotwierdzone. Zresztą spójrz 2 cm wyżej tam też masz objęcie.

    1. wcześniej nawet rysowałem to jako małe ramie/ GR ale jak zobaczyłem że zaczynają to negować to wskoczyłem spowrotem w pozycje . teraz widac że ładnie podbierają ponad linią szyji .

     1. Myślę nawet , że Sl można podciągnąć poniżej 6250 , bo jak ponownie zejdą pod linię szyji to będą mieli z górki .

    2. Nie wiem co oznaczają te żółte kółka ale jeśli widzisz tam jakieś podobieństwo to chyba jesteś w tym odosobniony. Wątpię aby Łiktor kierował się czymś tak dziwnym i aby brał to pod uwagę.

    1. Darek jeżeli faktycznie wiesz że „tak się nie gra” ale mimo wszystko zagrałeś bo” Cię kusiło” to może świadczyć o problemie natury psychologicznej . Uzależnienie od ciągłego posiadania pozycji bez względu na sygnały ,przy okazji lekceważąc wszelkie zasady o których tyle mówiłeś.

     1. Seweryn to jest po prostu próba złapania dołka w trendzie wzrostowym w bardzo ważnym miejscu. To że nie powinno się tak grać to fakt, ale to że nie powinno się palić też jest fakt a czy każdy kto pali ma problem z psychiką? Ja takie zagrania robię b.sporadycznie i tylko w kierunku głównego trendu, Ty robisz je stale i tylko pod prąd. Zatem nie wiem kto ma „problemy natury psychologicznej”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *