Komentarz przed sesją 15.11.2017

Wtorkowa sesja, na warszawskim parkiecie, przyniosła pierwszy wzrost indeksu WIG 20  od 5 sesji.  Wielkość tego wzrostu nie była imponująca bo wyniosła zaledwie 0.4% a zamkniecie tego niemrawego odbicia wypadło na poziomie 2464. Biorąc pod uwagę spadek jaki miał miejsce, na niewiele zdaje się wczorajszy wzrost.

wig20

Doji jaka powstała, w żaden sposób nie oddaliła ewentualnego dalszego spadku a pokazała nam jedynie, że już drugi dzień z rzędu na rynku rządzi brak zdecydowania. To nieśmiałe odbicie z dnia wczorajszego pokazuje, że atak na ostatni dołek jest jeszcze cały czas możliwy. Czekamy zatem za zdecydowanym wybicie 2490 lub testem i wybiciem ostatniego dołka.

fw20intra

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 widać wyraźnie że już pierwsza strefa oporu uaktywnia podaż a powstały tam Pin Bar był okazją do zajęcia DayTr. S Byki mogą mieć obecnie nadzieję że reakcja na wewnętrzną strefę oporu zakończyła się na poziomie przedostatniego dołka i cena postawiła tam jako zaporę Objęcie Hossy. Jednak to zbyt mało aby śmiało spoglądać w górę. Rynek co prawda przygotował sobie okazję do ruchu co najmniej na 2515 wyrysowując ewentualną ORGR ale tu potrzeba uporać się z poziomem ok. 2480, którego należałoby wybić “zdrową” białą świecą. Jeśli tak by się stało to wówczas powstanie duża szansa na wybicie strefy oporu w rejonie 2490 i tym samym wybicie ostatniego potwierdzonego szczytu w ruchu spadkowym co mogłoby mieć przełożenie na zmianę tendencji spadkowej. Zatem dużo będzie zależeć od początków dzisiejszej sesji. Jeśli ta sztuka się nie uda to S brane wczoraj na strefie będą raczej dalej zarabiały.

dax

Na DAX kolejna czarna świeca zmierzająca w kierunku testu minimum Pin Bara jaki powstał w poniedziałek. Wybicie dołem minimum cienia pozwoli niedźwiedziom zaatakować główną strefę wsparcia na ok. 12900-12950, której wybicie oznaczać będzie znacznie większe kłopoty byków. Jeśli natomiast rynek zdoła potwierdzić formację, to wówczas można zakładać wzrost co najmniej w ramach korekty, do poziomu ok. 13350.

daxfutureintra

Na wykresie intra kontraktów na DAX, choć rynek dość mocno zareagował na strefę w okolicy 12980 to jednak nie zdołał wykonać takiego wzrostu aby uporać się z pierwszą strefą oporu. Wręcz przeciwnie, powstała tam formacja świecowa dała fajną okazję do zajęcia S a efektem takich działań DayTr mogło być kilkadziesiąt pkt. Obecnie po powstaniu Pin Bara na ciekawej geometrii, jest szansa aby zakończyć spadek i ruszyć w górę do czego może trochę namawiać fakt, iż pierwsze odbicie ma raczej charakter impulsu. Zatem jeśli rynek wybije w górę poziom 13060 to najprawdopodobniej zaatakuje strefę oporu i takie zachowanie będzie miało dużą szansę na powodzenie. Jeśli nie uda się wybić wspomnianego poziomu to ruch spadkowy powinien być kontynuowany a wówczas test ostatniego dołka na 12960 będzie raczej rzeczywistością. Wybicie dołka to niemal pewne zejście w najbliższe okolice 12900 natomiast wybicie 13060 to duże prawdopodobieństwo ruchu na ok. 13200 a i to nie musi być końcem takiego byczego scenariusza.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komentarz giełdowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

44 odpowiedzi na „Komentarz przed sesją 15.11.2017

 1. Dariusz Bartłomiejczak pisze:

  FW zamknięta po 2457 (na piwo). Inne rynki znacznie ciekawsze.

 2. Seweryn pisze:

  Ja po 2447 zamykam pozycje S brane po 2527 a także pozycje brane po 2475

 3. Orenje pisze:

  Seweryn gratulacje mimo że pod prąd to jednak dalo się zarobić i na nic zdały się ataki innych:)

 4. Seweryn pisze:

  Na pozycje S brane po 2455 , SL na BE czyli na zero 2454

 5. Seweryn pisze:

  Po 2567 zamknąłem też pozycje S na S&P braną po 2587.

 6. Łiktor pisze:

  Ponawilem L po 6250 sl 6230

 7. Łiktor pisze:

  Wczoraj liczyłem , że będzie luka w górę na nocnym otwarciu niestety się przeliczył em i oddałem połowę wczorajszego zysku .

 8. Izzystock-38 pisze:

  L dax 12880 fw 2450

 9. coin pisze:

  to i ja dołączę do zabawy w typowanie – ustawiłem pozycję oczekującą na FW po 2429 – na strefie.

 10. andy pisze:

  jak na razie tworzą ładny megafon, ,może dojdą do2405gdzie jest harmonia 1:1 2577-172=2405

 11. Seweryn pisze:

  Po 2437 zamykam S brane po 2500

 12. BIBI.34 pisze:

  DAX BARĆ…L…będzie jeszcze wybity szczyt,ŚMIAŁO L

 13. BIBI.34 pisze:

  NASZ RYNEK…..DARKU….teraz jest jak należy…pełne C

 14. Łiktor pisze:

  Widzę Lki . Sam mam dwie wzięte na Dax i jedną na nas , ale jest jeden problem jeszcze nie widziałem żeby ktoś na tym blogu zajął zyskowne pozycję

 15. BIBI.34 pisze:

  właśnie powstała ostania pod fala…czyli 5w5 C

 16. Łiktor pisze:

  Dla tego oddam Dax na oporze.

 17. Dariusz Bartłomiejczak pisze:

  Tak mnie kusiło złapanie dołka , ze wziąłem 2428 (szczyt z 8.08) SL na 20 pkt czyli 2408, pozycja nieco mniejsza niż zazwyczaj. Wiem , wiem , tak się nie gra , nie łapie się dołków ale tu się wszystko układa w całość i przekonał mnie do tego wspomniany szczyt.Czysto spekulacyjne zagranie.

 18. Łiktor pisze:

  Może coś będzie z Dax bo była ładna cowka przed dobrym testem oporu

 19. andy pisze:

  jednak ciągnie ich do równości 1:1, a tak to widziałem
  bankfotek.pl/view/2102820

  ~andy

 20. Izzystock-38 pisze:

  U mnie dobrane l na sp 2562 , Fw 2435

 21. Łiktor pisze:

  Odnowilem L po 6250 , ale teraz muszę na klatę przyjąć spore ryzyko bo SL musi pozostać pod kontem . L na Nas 100 tylko dla ludzi z mocnym zwieraczem . Te charakterystyczne knoty już nie jednemu zdrowie odebrały .

  • Łiktor pisze:

   Nie wiem jak to wygląda z technicznego punktu , ale wydaje mi się , że dzienna świeca na Dax musi pozostać nad 12950 aby myśleć o wzrostach ?

 22. Łiktor pisze:

  Najwiekszy niefart to , to że na Dax byłem z S na samym szczycie i zdjęli mi Sl luka o poranku . A umnie maklerzy tylko gęby rozziawili jak Dax spadał nawet nie drgneli.

 23. BIBI.34 pisze:

  ŁIKTORKU….lecz twoja analiza nawet nie dorasta mi do podeszwy…JAK MÓWIĘ ŻE WYBIJE OSTATNI SZCZYT TO TAK BĘDZIE PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ…a jak to ugryziesz to twoja sprawa…PRZYPOMINAM NIEDOWIARKOM ŻE PO MOIM WPISIE DAX SPADŁ 600 PUNKTÓW…TERAZ UROŚNIE 1000.

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   bibi czy Ty jesteś niereformowalny, prosiłem, bez osobistych wycieczek. Pomyśl obiektywnie o sobie ile razy to co podawałeś nie realizowało się ani trochę (chociażby koniec dzisiejszych spadków chyba dwukrotnie wskazywałeś przed nowym dołkiem).

  • Lingwista pisze:

   Tylko 1000, mało ambitnie.

 24. Łiktor pisze:

  I mamy objęcie hossy na nas100

  • Seweryn pisze:

   Łiktor objęcie hossy ma sens po jakichś dużych spadkach ,na razie nie było praktycznie żadnego spadku pomijam tutaj że jest niepotwierdzone. Zresztą spójrz 2 cm wyżej tam też masz objęcie.

 25. Łiktor pisze:

  Na WIG 20 przecież był DT i jego zasięg to drugie tyle spadku . Jeśli wierzyć AT

  • Łiktor pisze:

   Pod co Pan grał P. Darku ?

   • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

    Napisałem wraz z informacją o wzięciu pozycji.

    • Seweryn pisze:

     Darek jeżeli faktycznie wiesz że “tak się nie gra” ale mimo wszystko zagrałeś bo” Cię kusiło” to może świadczyć o problemie natury psychologicznej . Uzależnienie od ciągłego posiadania pozycji bez względu na sygnały ,przy okazji lekceważąc wszelkie zasady o których tyle mówiłeś.

     • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

      Seweryn to jest po prostu próba złapania dołka w trendzie wzrostowym w bardzo ważnym miejscu. To że nie powinno się tak grać to fakt, ale to że nie powinno się palić też jest fakt a czy każdy kto pali ma problem z psychiką? Ja takie zagrania robię b.sporadycznie i tylko w kierunku głównego trendu, Ty robisz je stale i tylko pod prąd. Zatem nie wiem kto ma “problemy natury psychologicznej”.

 26. geronimo pisze:

  jutro idziemy na północ bo nie można codziennie spadać. Doładowałem na daxie i jankesie

 27. Izzystock-38 pisze:

  W USA już przewaga S nad L , idziemy na nowe szczyty.

  http://www.aaii.com/sentimentsurvey/sent_results

  Dołożyłem elek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *