Analiza weekendowa 06-10.11.2017.

Zapraszam do obejrzenia “weekendowej”  w “trzech częściach. Tak jak co tydzień , przyglądniemy się indeksom, akcjom i rynkowi walutowemu. Zachęcam również do pozostawiania swoich opinii na temat sytuacji technicznej omawianych “instrumentów finansowych”.

 1. Indeksy giełdowe:

2 Spółki z indeksu WIG 20:

3 Rynek walutowy:

42 Replies to “Analiza weekendowa 06-10.11.2017.

 1. Chciałem się odnieść do tej piątkowej najsilniejszej wersji objęcia hossy na 1h. Darek czy to objecie jest według Ciebie potwierdzone?

  1. Co za pytanie? Oczywiście że nie jest potwierdzone i to chyba każdy widzi. A jak myślisz skąd u mnie tak bliski SL ? Seweryn nie jestem na rynkach od wczoraj więc uważam takie pytanie za bardzo dziwne.

   1. Dziwne jest co innego.
    Zawsze powtarzasz że trzeba czekać na potwierdzenie więc pytam gdzie tu konsekwencja . Na d1 masz objęcie potwierdzone i kontynuację. Innymi słowy po otrzymaniu ważnych sygnałów sprzedaży zacząłeś je ignorować i łapać L z mniejszych interwałów na mikro sygnały bez potwierdzenia.

    1. Dopóki nie wybiją 2420 nie widzę powodów do S . Dla mnie trend nie jest złamany więc szukam okazji na L. To że nie zawsze się czeka na potwierdzenie to nie powinno Cię dziwić zwłaszcza po tym jak Ty grasz od kilku dobrych miesięcy (i nie tłumacz tymi bzdurami że odpowiednio zarządzasz wielkością) . Ja kasując w ruchu udanym od 90 do 200 pkt, mogę sobie pozwolić na agresywne wejście jeśli mam do tego podstawy i 2-3 razy stracić nawet po 20 pkt. Tu było po prostu granie na silną formację na strefie a że nie wypaliła to jest już normalka bo chyba nie ma idealnych środków (tak przynajmniej mi się wydaje).

     1. Może nie zarządzam idealnie ale przynajmniej zarządzam ale tu lekcja płynie inna i na pewno wielu się ona przyda. Mianowicie teoria i praktyka to dwie różne pary kaloszy. Można być dobrym w teorii i nie umieć zastosować tego w praktyce albo wręcz robić odwrotnie. Dlatego najważniejsza jest psychologia żeby umieć wiedzę wprowadzać w życie zamiast lecieć na oślep za owcami.

     2. No i widzisz znowu wyciągasz wnioski, które nijak się mają do rzeczywistości. Ja gram na konkretne układy a moje analizy maja służyć innym mniej doświadczonym. Co ja będę Ci tłumaczył , najważniejsze, ze Ty wiesz swoje i że Ci się wreszcie udało trochę zarobić.

     3. Darek żeby nie było ja też popełniam dużo błędów i też z zakresu psychologii chodzi o to aby wyciągać wnioski na przyszłość. Kolejny wniosek to układ na Daxie tygodniowym, oczywiście jest tam objęcie z prostego powodu, ceny obejmują całkowicie poprzednią świecę i nie ma tu wielkiego znaczenia że świeca obejmująca zaczęła się trochę niżej, może to świadczyć nawet o mocy tego objęcia bo ceny nie miały siły otworzyć się wyżej i zahaczyły wyższy poziom tylko knotem.

 2. Dax ładnie przeszedł przez luki przełamał linię trendu i moim zdaniem powinien zejść przynajmniej do okolic 13000 lub niżej.

  1. taaa…, brać, kupować, forsy nie żałować, a później plaskacz… CCC zysk 300% i -10 %, CDR – 10%, to już klasyka, dobre czasy na kupowanie i ceny już były.

  1. Teraz wiesz dlaczego daje tak bliski SL jak chcę “złapać” dołek czyli ewentualny koniec korekty na ważnej strefie. Co innego jeśli wchodzi się już na początku nowego impulsu (albo ruchu który potencjalnie może być impulsem).

   1. Wyszło jak wyszło i nadal uważam obecne poziomy za atrakcyjne. Nie uważam też, ze było to łapanie noża ponieważ trend wyższego rzędu jest wzrostowy i takie korekty są lub być powinny do zajęcia pozycji zgodnie z obowiązującym kierunkiem głównym. Wielowymiarowość jest nie tylko do tego aby każdy mógł sobie obrać interwał na jakim chce działać, ale głównie do analizy. Na obecną chwilę nic jeszcze nie robię, chociaż mam już plan jak to rozegrać w dwie strony, ale trzeba poczekać bo może być tak, że stopy poszły na dnie.

  2. I prawdopodobnie adamie będziemy mieli do czynienia ze spadkiem LOP-u przy ewentualnym ząbku do góry i wzrostem LOP-u przy kontynuacji spadku indeksu.

 3. Widzę to tak na teraz. Jeżeli dziś tego nie wyciągną to rozmieniamy 2400- gdzieś w okolice 2360-2380, potem powrót do ok 2450 i zwała. Tylko dziwi mnie jedna sprawa, mianowicie yo, że zbliżamy się do końca roku i dziwne jest to żeby teraz zaczęły się spadki.

  1. O to właśnie chodzi, Darek ulega emocjom otwiera bez potwierdzenia, ludzie za nim lecą tzn. najpierw on leci za ludźmi a potem “Huston mamy kłopoty” To taki żart
   To o czym Darek tyle pisał zwykły hazard a ja bym powiedział dobry przykład owczego pędu. ; )

   1. Wiesz dlaczego nie zarabiasz? Bo masz klapki na oczach i jak sobie coś wbijesz do główki to już nic innego do ciebie nie dociera. Powiedz inwestorze gdzie miałeś sygnał zmiany trendu czy to u Nas czy to na DAX? Tylko nie ośmieszaj się czasami wskazywaniem na formacje świecowe bo co one mogą znaczyć w tak poważnych trendach to już powinieneś wiedzieć z weekendowej i wykresu chociażby PKN i to w ujęciu tygodniowym.

    1. Właśnie o to chodzi że dopóki nie ma sygnału zmiany na razie krótkoterminowego trendu spadkowego każde łapanie L bez sygnałów to czysty hazard o czym miałeś się okazję dwukrotnie przekonać ale do trzech razy sztuka i życzę aby Ci się udało złapać ten nóż.

     1. Zgadza się jednak czym innym jest łapanie noża w potencjalnej korekcie trendu a czym innym w trendzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *