Komentarz przed sesją 07.11.2017

Nowy tydzień rozpoczęliśmy od dość mocnego uderzenia byków. Indeks WIG 20 zyskał na wartości 0.83% i przy lekko rosnącym obrocie zakończył dzień na poziomie 2515. Taka sesja idealnie wpisuje się w nasze przewidywania czyli zdobywanie kolejnych poziomów w celu osiągnięcia nowego szczytu. Oczywiście dalej można wskazać na ewentualne przeszkody i to postaram się przedstawić.

wig20

Wyraźna biała świeca jako kontynuacja dolnego cienia świecy z piątku to wskazanie na obronę strefy wsparcia w okolicach 2480-2490. Bez względu na to kto, jak odbiera ostatni swing spadkowy mam tu na myśli czy tak jak ja , jako falę c korekty pędzącej czy jako pierwszy impuls spadkowy, powinien zakładać, że indeks wybije co najmniej 2530 aby utworzyć chociażby korektę „abc”. Choć, tak jak już wspomniałem, zakładam, że powstaje nowy impuls zgodny z kierunkiem głównego trendu, który zawędruje na nowy szczyt to jednak biorę pod rozwagę możliwość zakończenia ruchu na poziomie w okolicach „strefy na koronę”. Gdzie mamy ostatnie zagrożenie dla nie wykonania nowego szczytu. Przypomnę, trend jest wzrostowy , indeks nie wybił poziomu który mógłby temu zagrozić zatem należy traktować obecny wzrost jako kolejną falę trendu i oczekiwać na nowy szczyt. Czy zatem dzisiaj możemy spodziewać się kontynuacji wczorajszego wzrostu? Ogólnie rzecz ujmując to tak ale…. No właśnie spójrzmy na wykres intra.

fw20intra

Tu jak widzimy cena kontraktów doszła do „strefy na koronę” i na ostatniej świecy powstał mały górny cień wskazujący na uaktywnienie się podaży. Jeśli zatem wzrost miałby być kontynuowany to obecna strefa oporu powinna zostać dość szybko wybita. Jeśli jednak rynek nie będzie miał na tyle siły aby uczynić to niemal natychmiast na początku sesji to możemy mieć do czynienia z cofnięciem i re-testem linii szyi DB czyli strefy na ok. 2515. Przebicie tej strefy wzmocni natomiast scenariusz w którym ostatni ruch spadkowy od poziomu ok. 2540 nie byłby całą korektą a tylko jej pierwszą fazą i powstanie „zagrożenie” realizacji spadku w rejony ok. 2470 . Jednak to jest scenariusz, którego można będzie brać pod uwagę dopiero wówczas gdy tak jak wspomniałem, rynek cofnie się i pokona strefę wsparcia na ok. 2515.

Jeśli chodzi o DAX to obecna konsolidacja została wczoraj przedłużona i nie zmieniła nic co mogłoby wpłynąć na nowe wnioski po tych jakie zaprezentowałem w „weekendowej”.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

28 Replies to “Komentarz przed sesją 07.11.2017

 1. piękny take profit rano z daxa , seweryn dziękuje za wpisy o szorceniu moje L zarobione. Zgodnie z zasadą co seweryn to ty odwrotnie. Easy money

     1. Nie chodziło o sygnał L , tyko na górze miało być L zamiast S i oczywiście nie ma żadnego sygnału do L na moim systemie,ale koś może mieć.

     2. Seweryn chyba straty powodują że źle czytasz. Jacek pisał o TP na dax oczywiście po wzięciu L a nie S . S bierzesz tylko Ty i jaki efekt każdy widzi. Dzisiaj jesteś w plecy już cały depozyt a dalej nie masz SL. Twój system nie daje Ci sygnałów na L ale jaki to jest system to widzimy od wielu miesięcy.

     3. Pisał o TP po wzięciu L dlatego poprawiłem na L bo wyżej napisałem omyłkowo S.
      Moje pozycje S to znakomity biznes . Jestem przygotowany do spadków natomiast Ty nie.

  1. powiem Ci bibi że zachowujesz się jak małolat, napiszesz K i co ma z tego wynikać? Wymyślasz jakieś skróty aby ukryć swoje błędy? Nie potrafisz napisać L lub S albo „krótka” lub „długa”? Takich postów też nie będę puszczał bo są niepoważne.

 2. Łapanie szczytów trwa w najlepsze, a tak patrzę i obserwuję transakcje i zachowanie LOP dl FW20 to dochodzę do wniosku, że krótkie pozycje są dosłownie pożerane, no chyba, że ja coś źle interpretuję.

 3. Może ktoś będzie niezadowolony ale informuję, iż od dzisiaj komentarzy „bibi” nie będę nawet czytał tylko z automatu wrzucał do spamu. Widać wyraźnie, że ten młodzieniec jest niereformowalny, pożytku z jego komentarzy nie ma żadnych a głupot pisze tyle że starczyło b y na kilkanaście blogów.

  1. Nie wiem czym się sugerujesz, ze tak piszesz ale ja pisałem tu o tym wcześniej i dodatkowo gospodarz tu o tym wspominał, a mianowicie to chodzi o zachowanie LOP, dopóki nie zobaczymy jakiegoś większego spadku LOP to nie ma co myśleć a jakichkolwiek spadkach, szukać wsparć i L

    1. Mi nie chodzi o zamknięcie dzisiejszej sesji, ja odnoszę się do ruchów od początku aktualnej serii, i przez to mam takie spojrzenie a nie inne. Tak jak gospodarz napisał Sewerynowi „czy LOP rośnie na wzroście czy nie”

   1. Adamie LOP systematycznie spada od dłuższego czasu, nie widzi tego tylko amator, to znaczy ten Amator powyżej chyba to zauważył, no ale reszta amatorów tego nie widzi bo źle czytają wykresy. Jutro wstawię wykres jeśli będę miał czas żebyś mógł to zobaczyć.

    1. To wstaw wreszcie ten wykres i pokaż co wymyśliłeś aby bronić swoich złych decyzji jakie podejmujesz od kilku miesięcy. Jak znam życie i Twoje uzasadnienia to będziesz chciał przekazać że LOP jest w sekwencjach kolejnych serii na niższym poziomie mniej więcej od końca 2016. Jeśli o to Ci właśnie chodzi to tylko usiąść i płakać nad Twoim wzrokiem, który nie dostrzegł że w tym czasie indeks wzrósł o ponad 30%. Jeśli na rynku jest hossa to powinieneś wiedzieć że zabezpieczanie akcji kontraktami jest na niższym poziomie i stąd tak to wygląda. Natomiast to na co powinieneś patrzeć aby nie robić takich kiepskich zagrań to to czy LOP rośnie na wzroście czy nie.

     1. Sorry Darek ale z tego co piszesz wynika że nie masz zielonego pojęcia, jutro wstawię wykres żebyś mógł się przekonać .

 4. Zastanawiam się jeszcze nad tym czy zanim wyjdziemy wyżej, to czy przypadkiem jakiegoś trójkąta nie będziemy kreślić, a to oznaczałoby zejście w okolice 2470 ? W sumie to bardzo realny scenariusz sądząc po zachowaniu w w okolicy poprzedniego szczytu

 5. BIBI.34 ” UWAGA..DAX koniec rajdu…..lada moment” , no no jestem pod wrażeniem , ale czy skorzystałeś z tej wiedzy i zagrałeś SELL , wątpię , a jeśli tak to chylę czoła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *