Komentarz przed sesją 31.10.2017

Poniedziałek, na warszawskim parkiecie, upłynął pod znakiem wzrostu. Indeks WIG 20 zyskał na wartości 1.15% i zakończył dzień na poziomie 2517 czyli tuż pod poziomem maksimum dnia wynoszącym 2521. Wzrost indeksu był dobry a jedyne do czego można mieć zastrzeżenia to fakt, iż obroty czyli aktywność inwestorów, były na dość niskim poziomie. Musimy jednak uwzględnić to, iż w dniu dzisiejszym nie ma sesji za naszą zachodnia granicą a jutro my sami mamy dzień wolny od giełdy.

wig20

Na wykresie powstała biała świeca, która bez najmniejszego oporu zamknęła lukę cenową i doszła swym zasięgiem do poziomu zniesienia 61.8%. Właśnie ten ostatni element może sprawić, iż w dniu takim jak dzisiaj (bez DAX i przed dniem wolnym) na rynku może panować marazm i notowania mogą mieć charakter lekko spadkowy. Oczywiście to tylko możliwość a nie żaden pewnik. W świetle większej perspektywy czasowej i panującego trendu, wczorajsza sesja wpisuje się się w mocny ruch po ewentualnym zakończeniu korekty pędzącej i podążą w kierunku nowych szczytów. Tu jeszcze raz zwrócę jednak uwagę, iż w niedalekiej odległości od wczorajszego zamknięcia mamy ważną strefę oporu, którą osobiście określam mianem “strefy na Koronę”. Jest to rejon, w którym mogłoby dojść do załamania i powrotu “dni niedźwiedzia”. Pamiętamy w końcu o tym, że ostatni spadek choć przyjmuję jako falę C korekty pędzącej jest impulsem i może okazać się, iż założenia takiej korekty są nietrafione. Mimo wszystko to scenariusz z nowym szczytem jest tym podstawowym.

fw20intra

Patrząc na wykres intra kontraktów, można odnieść wrażenie, że ruch wzrostowy jest prowadzony w ten sposób, iż lada moment powinna nastąpić co najmniej jakaś korekta. Jednak to nie wyobrażenia powinny decydować o naszym postępowaniu a fakty techniczne i oczywiście jeśli ktoś nie ma L to teraz raczej nie powinien brać, jeśli ktoś ma L to nie ma jeszcze powodów do zamykania a o S to raczej trudno byłoby teraz myśleć. Sytuacja moim zdaniem może nieco się zmienić gdy rynek dojdzie do strefy w rejonie 2540 gdzie obecnie mamy istotną strefę oporu. W przypadku osunięcia, pierwszą zaporą jest “strefa luki cenowej” na ok. 2515 a w dalszej kolejności okolice 2495. Pamiętajmy o dniu wolnym co może mieć duże znaczenie w aktywności podczas dzisiejszej sesji.

Jeśli chodzi o DAX to odpuścimy sobie ten temat bo po pierwsze dzisiaj dzień wolny na tamtym rynku a po drugie i może bardziej istotne w świetle naszych analiz, nic nie zmieniło się od tego co było w weekendowej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komentarz giełdowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

25 odpowiedzi na „Komentarz przed sesją 31.10.2017

 1. Andy732 pisze:

  Panie Darku w przypadku gdbyby faktycznie na Pekao mielibysmy srednioterminowy dolek na 115-116 zl jaki zasieg odbicia Pan prognozuje? bo faktycznie kurs papiera bardzo mocno zdolowany chyba jest.pozdrawiam.Andrzej

 2. rubik pisze:

  A to że dzisiaj koniec miesiąca nie ma znaczenia, że ani słowa o tym w “analizie”?

 3. ewa pisze:

  Opcje Put na Anglia 100 oraz na USA 500….nabywam. …i czekam. ..

 4. ---oooHAAAA.34 pisze:

  Nie obawiajcie się tego spadku u nas…korekta pędząca…..a zasięg ruchu jest 2590….

 5. cherry pisze:

  Witam, obecna sytuacja na fw, jest dobry moment na sprzedaż S, krótki stop na 2535 i do odwiedzenia poziom 2510 i niżej 2497, tutaj można próbować dt kupić L, udanych.

  Pzdr

 6. andy pisze:

  witam , imo na 2541 zrobiliśmy podfale d w tr , teraz robimy podfale e ,gdzie mamy abc,/a/ teraz robimy /b/, a potem jeszcze druga nóżka .a potem sru do góry?

 7. ---oooHAAAA.34 pisze:

  UWAGA ZMIANA OZNACZENIA FAL….PĘDZĄCA ZANEGOWANA …ZYGZAZAK …WIĘC FALA 1 ZA NAMI W IMPULSIE….

 8. cherry pisze:

  Wpis nie pokazał się przed moderacją, więc sprzedałem S po 2534, obecnie SL wystawię nad dzisiejszą szczytem dt, poziomy tp podaję 2510, klucz 25 puszcza ten ruch, zachowanie na 25 zadecyduje czy S zostanie czy wyrzucę, jak SL wytrzyma. Szukam po pierwszym impulsie korekty wzrostu, pzdr

 9. ---oooHAbbAAAkkkmmm.34 pisze:

  Tylko góra…..nie będzie żadnej korekty….

 10. cherry pisze:

  Obecnie na fw mamy ruch do dołu, tp wystawiłem dla S na 2510 i 2500, oczekujące L na 2485, Sl na 2532, udanych

 11. cherry pisze:

  Obecnie na fw, została naruszona linia trendu wzrostowego, do obrony w cenach zamknięcia poziom 2508, obecnie czekam na zamknięcie S na 2500 i będę czysty dt (jeśli nie dadzą zostaje z S), oczekujące L wystawione na 2485, dołożyłem jeszcze kupno L na 2465 oraz sprzedaż S po 2518, czas ważności zleceń do poniedziałku, do końca sesji. Zakładam, że ruch będzie w tej sekwencji L kupię 2485, zamienię na S 2518 i oddam po 2465, udanych.

  • Lingwista pisze:

   Po prostu geniusz.

   • cherry pisze:

    Do Lingwisty

    Nie Geniusz, bo chociaż byś z dużej litery napisał, tylko czytam z wykresu i opisuje co widzę, nikt Ci nie nakazuje korzystać z proponowanego zagrania, Twój pieniądz Twoje decyzje, nigdy nie wpisuję bez sensu typu “tylko góra”. Uwierz na przyszłość, że każdy proponowany ruch i wpis jest przemyślany, a szczegółów nie muszę tłumaczyć, korzystam z teorii fal i wykresów, życzę udanych zagrań.

    Na koniec dnia dwa zagrania dla sp i daxa

    SP sprzedane S w cenie 2572, do zamknięcia wystawione na 2556 i 2550, SL nad trendową poziom 2577.

    DAX sprzedany 13432, SL 13465, do zamknięcia na 13340.

    Pzdr

 12. ---oooHAbbAAAkkkmmm.34 pisze:

  …..MYŚLEĆ…Jeszcze RAZ MYŚLEĆ…jak napisałem że pójdzie na szczyt…to tak będzie….
  ostania jest okazja dzisiaj żeby dokupić …..

 13. bibi.34ooIIIYYYY...do wiadomości pisze:

  Ja gram wyłącznie na swingi falowe, a na zgrania typu 5 10 15 punktów szkoda czasu i życia, tak grają nowicjusze..zaznaczam fale są ściśle połączone z przepływem kapitału….kolega widzę że lubi uśredniać pozycje…..stratne…..to jest niedopuszczalne dla profesjonalisty….jeżeli ktoś wszedł niżej .. teraz spadek należy traktować jako piramidowa nie pozycji…GÓRA I KONIEC….tak mówią fale….cherry ty chyba żartujesz ż ty umiesz czytać wykres….czekające zlecenia to gra losowa……a nie poparta wiedzą….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *