Analiza weekendowa 23-27.10.2017

Za nami kolejny tydzień na parkietach giełdowych i pora na „weekendową”. Zapraszam zatem do obejrzenia i zapoznania się z najnowszymi analizami indeksów, spółek i walut. Oczywiście całość podzielona na trzy części aby każdy miał natychmiast dostęp do tego co najbardziej go interesuje.

 1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

3. Rynek walutowy:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

29 Replies to “Analiza weekendowa 23-27.10.2017

 1. Ile razy jeszcze uslyszymy ze orlen ma dziwne zachowanie , marza orlenu spadla o 1 $ , prezes powiedzial ze szczyt wynikow za nami , a jak ropa rosnie to marza orlenu dalej spada to tak fundamentalnie do jakis tekstow dla Janusza ,na pzu machlojka nawet nie chce tego komentowac , zobaczymy co autor powie jakmpzubwybije 43 zl ,najwyzej sie o dzisiejszych komentarzach zapomni

  1. Skoro był to niby tekst do Janusza to nie rozumiem dlaczego jakiś Adam zabiera głos i to w taki buńczuczny sposób. A PZU może i wybije te 43 ale trzeba być naiwnym aby uwierzyć, że nagły spadek przed podniesieniem rankingu jest rzeczą naturalną. I jeszcze jedno, nawet jeśli szczyt wyników jest już za nami to nie oznacza to że teraz będą straty to tak tylko na marginesie bo wydaje mi się że ktoś zbyt mocno wierzy w dane fundamentalne, które oczywiście „otrzymuje” po fakcie i które dotyczą historii a nie przyszłości.

  2. No i może jeszcze dopytam a co będzie jak PZU wybije 50 a nie zejdzie poniżej 43? Czy wówczas Adamie tez cos napiszesz? Czy po prostu przemilczysz?

 2. A może jeśli to by była fala 4 na WIG20 od początku września to kształtuje się teraz trójkąt po którym nastapila by ostatnia fala w impulsie od dołka w 2016r.

 3. A czy nie ma szansy na utworzenie się rgr na wig20 z zasięgiem na ok 2150 pkt?? Bo mi to wygląda na budowę prawego ramienia jeśli nie pokonamy szczytu.

  1. Seweryn, z mojej strony taka sugestia, że dopóki nie zobaczysz spadku LOP to nie łap szczytu bo żadnych spadów większych nie będzie, patrzymy w górę

     1. Czego nie rozumiesz? Że LOP spadał w trakcie spadków a od piątku rośnie na wzroście? To mam Ci pokazać na wykresie?

     2. No tak jeśli analizujesz wykres od piątku to rzeczywiście rośnie. Ja analizuję trochę większy zakres niż jeden dzień.

     3. Seweryn nie rozśmieszaj mnie, piszę Ci chyba dość wyraźnie na spadku w dniach od 13.10-23.10 LOP spadał (malał, malał z każdym kolejnym dniem) a od 34.10 do dnia dzisiejszego rośnie, (jest coraz większy, LOP każdego dnia przyrasta). Wiec nie pisz jakiś bzdur niezgodnych z prawdą i nie dorabiaj teorii do Twoich wejść.

  1. To się srogo zawiedziesz Adamie nie masz na to najmniejszych szans . Jeżeli u was rośnie LOP to znaczy że fatalnie analizujecie wykresy ( bez obrazy taka przenośnia )

   1. Seweryn przestań wymyślać i to że LOP od ostatniej zmiany serii jest mniejszy to jest jedna sprawa ale mówimy tu wyraźnie o tym co dzieje się na spadku i na wzroście. Nie wiem jak można tak bzdurzyć ja Ty albo piszesz zupełnie o czymś innym. A tu masz dowód
    http://www.bankfotek.pl/view/2100930

  2. na LOP to bym nie zwracał uwagi, bo mogę Tobie rozrysować że gracz zamknie i otworzy pozycje odwrotną a LOP się nie zmieni, i zrobi to pod szczytem, bo nie jest sam na rynku. Teraz np. rośnie i jak to interpretujesz?

 4. Ogromne obroty na pko i wzrost ponad 4%, to chyba z wekeendowej się nie sprawdzi, że będzie na tej spółce korekta, chyba że ktoś na górce wywala akcje…

  1. No dalsze trwanie korekty na pewno się nie sprawdzi bo PKO weszło dzisiaj w falę 3 impulsu i leci w górę na 41 gdzie miało dojść. Ostatnio wskazywałem na możliwość dalszej korekty bo tak to wyglądało zaznaczając że powinien nastąpić zwrot na strefie do której doszli w piątek. Zwrot nie nastąpił i są nowe szczyty. To jest trend wzrostowy.

 5. Szanowny Panie Darku do ilu widzi Pan spadek na banku czyli Pekao? bo zamierzam zaliczyć szczyt na pko pow 40 zł i wskoczyć na Panskim dołku w pekao pzdr z Bydgoszczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *