Komentarz przed sesją 26.10.2017

Wczorajszy wynik sesji jest w efekcie notowań niemal identyczny jak dzień wcześniej. Mimo próby ataku popytu, indeks WIG 20 zyskał zaledwie 0.06% i zakończył dzień na poziomie 2450. Z technicznego punktu widzenia nie mamy zatem niemal żadnej zmiany jednak jest coś na co warto zwrócić uwagę.

wig20

Jeśli chodzi o wykres dzienny to tu akurat jedno co można powiedzieć to kwestia wysokiego górnego cienia, który raczej chciałby nam zasugerować, iż przed nami dalsza kontynuacja spadku. Jednak widać gdzie czyli w jakim miejscu powstał Pin Bar, który ma jednak biały korpus. Oczywiście chodzi o strefę wsparcia w postaci dołka z 4.10 oraz o zasięg OB . Wydaje się zatem, że jesteśmy już tuz przed zmianą kierunku a w każdym bądź razie, w świetle głównego trendu, jesteśmy w miejscu gdzie popyt ma świetną okazję do zmiany kierunku. Dzisiaj może być dzień w którym sam wykres da nam jakieś znaki w tej kwestii. I choć trudno liczyć na konkretniejsze ruchy np. w Niemczech, co spowodowane jest tym, iż dzisiaj mamy ECB i do 14:30 trudno liczyć na dużą aktywność, to jednak u Nas może to wyglądać zupełnie inaczej.

fw20intra

Kwestią na którą chciałem zwrócić uwagę i o której pisałem na samym wstępie jest układ jaki powstał na wykresie intra kontraktów. Niestety stało się to na samym fixingu i trudno było mi podjąć jakieś konkretniejsze decyzje inwestycyjne. Chodzi tu o fakt, iż po wczorajszym niższym otwarciu rynek ruszył w górę pokonując ostatni potwierdzony szczyt w ruchu spadkowym z poziomu 2496 a więc ruchu, który wygląda na tę chwilę jako wykończenie całego impulsu spadkowego od poziomu szczytu na 2577. Po silnym ruchu w górę w pierwszych trzech godzinach sesji nastąpił powrót do spadku i ten w układzie „abc” doszedł do poziomu 2458, który to poziom (+/- 1 pkt) jest idealnym poziomem na Tzw. Koronę. Zatem jeśli dzisiaj, na otwarciu, rynek nie wybije dołka na 2455, który to na marginesie idealnie jak na tę chwilę wskazał Nasz kolega Seweryn, to będzie szansa na realizację Korony i tym samym na powrót do wzrostów. Przypomnę, że w dłuższej perspektywie czasowej tj. od 05.09 zakładam tworzenie korekty pędzącej bądź nieregularnej. Ten drugi wariant to oczywiście wybicie dzisiejszego dołka a dalej i poziomu 2433. Jednak realizacja Korony i wybicie wczorajszego maksimum a dalej strefy oporu na ok. 2495 będzie oznaczało dla mnie powrót do wzrostów i celem będzie nowy szczyt. To czy zostanie osiągnięty czy też okaże się, że jednak rynek zadziała inaczej to już inna sprawa i będziemy ja śledzić na bieżąco.

No i DAX , tu trudno jest powiedzieć o czymś nowym nawet w ujęciu intra gdzie wczoraj był jakiś nieco większy ruch spadkowy ale nie wybił nic i dalej jesteśmy w konsolidacji. Zatem ten temat odpuszczam po raz kolejny czekając na wybicie kierunkowe z konsolidacji.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

27 Replies to “Komentarz przed sesją 26.10.2017

     1. To rzeczywiście dało by zarobić i to już kilka minut po wzięciu. No ale to trzeba obserwować Seweryna
      ; ) ale tak na poważnie to już są końcówki wzrostów.

     1. Seweryn przestań bajdurzyć bo sie tego nie chce nawet słuchać , grasz jak amator który dopiero zaczął inwestować.Dwa razy Ci pokazali że szczyt z września nie jest do wybicia w dół ale Ty nie grasz S. No to ledwo sprzedałeś pojechali zgodnie z prawidłowym kierunkiem.Teraz piszesz jeszcze większe bzdury że Ty masz wliczone nawet 13200 czy 13270 , i tam weźmiesz więcej , to weź i tak Cię pukną. Coraz bardziej przekonuje się że robisz transakcje ale na koncie demo bo trudno uwierzyć aby cały czas grać dokładnie odwrotnie, tracić kasę i robić dalej to samo.

     2. Darku ale seweryn zawsze daje cynk do L poprzez pisanie o S ja podejrzewam nie o demo a o jakiś cel takich wpisów. Dzięki niemu zarabiam n L co tydzień jakaś pozycja po wpisie seweryna do kilku godzin daje sowicie zarobić zatem niech pisze 🙂

     3. Brakowało mi tego wystrzału i już myślałem że go nie będzie a jednak jest . Trochę zabrakło cierpliwości ale ja otwieram stopniowo więc dramatu nie ma, pierwszy pakiet najmniejszy. To się nazywa ZWP Darek.

     4. Seweryn choćby nie wiem jakie było Twoje zarządzanie wielkością pozycji (takimi wymyślonymi skrótami mnie nie zaskoczysz) to i tak nie ma wytłumaczenia dla Twojego braku rozwagi. I tak jak Ci pisałem Ty już jesteś na straconej pozycji a bessa ewentualnie się zacznie jak dojrzysz okazje do kupna. Mi jest po prostu smutno że tak głupio tracisz pieniądze i dlatego tak ostro piszę abyś wreszcie cos zrozumiał. Rynek to nie jest torpeda i nie ucieka a na końcu wybuch i już jej nie ma!

     5. Nawet jak Ci się uda to tak jak już wiele razy pisałem jest to amatorszczyzna w największym wydaniu. Już otwierałeś zgodnie z zarządzaniem na DAX i S&P i jak otworzyłeś już wszystko na co mogłeś sobie pozwolić to i tak Cię wycięło więc straty które ponosisz od kilku dobrych miesięcy będziesz długo odrabiał jeśli w ogóle uda Ci się odrobić co przy takim graniu stoi pod wielkim znakiem zapytania.

     6. trzymam te L dopóki seweryn pisze, ze trzyma S.
      tak się zarabia dzięki blogerom 🙂 easy money for free

     7. czytałem że kiedyś spekuła na GPW wynajęła typowi a dobry był w AT mieszkanie w Wawie i kazała robić analizy, robili odwrotnie i zarabiali 🙂 taka historia

     8. To akurat jest nielogiczne PKC, bo jeśli zarabiali robiąc odwrotnie to znaczy, że ten typ nie był dobry w AT, bo gdyby był dobry to zarabialiby robiąc według jego analiz.

 1. A DLA MNIE GDZIE …..NAWET ….dzięki …brak….sprostowanie…Darku….podałem wszystkie sygnały na zmianę kierunku….rozliczyłem fale na DAXE…FAKT 1 MI UMKNĘŁA…ALE ZYGZAK ..JEST JAK NAJBARDZIEJ SPOKO W FALI 4.A TY WYCINASZ MOJE WPISY…..zarozumialec z ciebie

  1. bibi po pierwsze za każdym razem piszesz hasłami i tp używając skrótów z których nic nie wynika, po drugie niemal w każdym wpisie kogoś obrażasz.

  1. To już zupełny nonsens , niby po co. Tracę prawdziwe pieniądze bo ostatnio brak mi dyscypliny. Wyliczenia wskazywały poziom ponad 13200 ale zabrakło cierpliwości. Na szczęście stosuję ZWP i to pozwala zniwelować inne braki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *