Komentarz przed sesją 25.10.2017

Za nami druga sesja w tym tygodniu, która potwierdziła obawy jakie mieliśmy po poprzedniej sesji. Wówczas to słabe odbicie od strefy wsparcia i wyraźny górny cień wskazywał na dalszą wyprzedaż indeksu WIG 20. Tak się wczoraj stało i wynik sesji to -1.01% oraz zamknięcie na poziomie 2448.

wig20

Czarna wyraźna świeca wybijająca strefę wsparcia to efekt wczorajszej sesji jaki widzimy na wykresie dziennym indeksu WIG 20. Tym samym możemy chyba już mówić z dużym prawdopodobieństwem, że powstał impuls spadkowy od szczytu. Uważam, że są duże szanse na to aby ten impuls był już na ukończeniu. Jeśli tak jest, a warunki ku temu są sprzyjające (zakres OB , strefa wsparcia ) to jeszcze w tym tygodniu powinniśmy być świadkami zmiany kierunku (myślę że powinno nastąpić to dzisiaj lub jutro). Jeśli spadek był w postaci impulsu to można oczekiwać teraz ruchu wzrostowego jako korekty. Tylko czy na pewno? Osobiście uważam inaczej, tzn. impuls spadkowy traktuję w pierwszym rzędzie jako wykończenie (falę „c”) korekty, która rozpoczęła się 5.09. Na te chwilę jest to korekta pędząca a takowa oznacza siłę rynku i po niej można spodziewać się mocnych wzrostów. Jeśli jednak indeks traciłby jeszcze na wartości wybijając dołek na 2422 to wówczas mielibyśmy do czynienia z korektą nieregularną i zakładam, że również moglibyśmy liczyć na nowe szczyty. Takie scenariusze zostaną dla mnie przekreślone dopiero wówczas gdy ruch wzrostowy nie wyjdzie na nowy szczyt a po jakimś czasie zamieni się ponownie w ruch spadkowy i wybije dno, które powinno być utworzone w ciągu najbliższych sesji. Wspominałem już dlaczego przyjmuje takie rozwiązania ale przypomnę , od 5.09 poszła „trójka w dół” następnie nowy szczyt został utworzony również na bazie „trójki” a to już oznacza, że powinien być częścią większej korekty a nie wykończeniem fali wzrostowej gdyż nie był to impuls z 5 fal.

fw20intra

Patrząc na wykres intra kontraktów na WIG 20 możemy już również dostrzec 5 fal w ruchu spadkowym od ostatniego lokalnego szczytu który dobrze wpisywałby się jako ostatnia fala spadkowa w dużym impulsie od szczytu na 2577. Myślę, że rynek powinien zareagować na blisko położoną strefę wsparcia nakładającą się na zakres OB i tym samym zakończyć co najmniej spadek od 2480 a z dużą dozą prawdopodobieństwa również cały spadek od 2577. Znaleźliśmy się w rejonie gdzie można pokusić się o poszukanie sygnału do zajęcia L jednak trzeba pamiętać, że będzie to łapanie dołka a o zmianie trendu spadkowego w interwale intra będzie można mocniej mówić po wybiciu poziomu 2495.

Jeśli chodzi o DAX to tu nie nastąpiły niemal żadne zmiany i to zarówno w dziennym jak i intra co skłania mnie do odpuszczenia tego tematu w dzisiejszym komentarzu.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

10 Replies to “Komentarz przed sesją 25.10.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *