Komentarz przed sesją 25.10.2017

Za nami druga sesja w tym tygodniu, która potwierdziła obawy jakie mieliśmy po poprzedniej sesji. Wówczas to słabe odbicie od strefy wsparcia i wyraźny górny cień wskazywał na dalszą wyprzedaż indeksu WIG 20. Tak się wczoraj stało i wynik sesji to -1.01% oraz zamknięcie na poziomie 2448.

wig20

Czarna wyraźna świeca wybijająca strefę wsparcia to efekt wczorajszej sesji jaki widzimy na wykresie dziennym indeksu WIG 20. Tym samym możemy chyba już mówić z dużym prawdopodobieństwem, że powstał impuls spadkowy od szczytu. Uważam, że są duże szanse na to aby ten impuls był już na ukończeniu. Jeśli tak jest, a warunki ku temu są sprzyjające (zakres OB , strefa wsparcia ) to jeszcze w tym tygodniu powinniśmy być świadkami zmiany kierunku (myślę że powinno nastąpić to dzisiaj lub jutro). Jeśli spadek był w postaci impulsu to można oczekiwać teraz ruchu wzrostowego jako korekty. Tylko czy na pewno? Osobiście uważam inaczej, tzn. impuls spadkowy traktuję w pierwszym rzędzie jako wykończenie (falę „c”) korekty, która rozpoczęła się 5.09. Na te chwilę jest to korekta pędząca a takowa oznacza siłę rynku i po niej można spodziewać się mocnych wzrostów. Jeśli jednak indeks traciłby jeszcze na wartości wybijając dołek na 2422 to wówczas mielibyśmy do czynienia z korektą nieregularną i zakładam, że również moglibyśmy liczyć na nowe szczyty. Takie scenariusze zostaną dla mnie przekreślone dopiero wówczas gdy ruch wzrostowy nie wyjdzie na nowy szczyt a po jakimś czasie zamieni się ponownie w ruch spadkowy i wybije dno, które powinno być utworzone w ciągu najbliższych sesji. Wspominałem już dlaczego przyjmuje takie rozwiązania ale przypomnę , od 5.09 poszła „trójka w dół” następnie nowy szczyt został utworzony również na bazie „trójki” a to już oznacza, że powinien być częścią większej korekty a nie wykończeniem fali wzrostowej gdyż nie był to impuls z 5 fal.

fw20intra

Patrząc na wykres intra kontraktów na WIG 20 możemy już również dostrzec 5 fal w ruchu spadkowym od ostatniego lokalnego szczytu który dobrze wpisywałby się jako ostatnia fala spadkowa w dużym impulsie od szczytu na 2577. Myślę, że rynek powinien zareagować na blisko położoną strefę wsparcia nakładającą się na zakres OB i tym samym zakończyć co najmniej spadek od 2480 a z dużą dozą prawdopodobieństwa również cały spadek od 2577. Znaleźliśmy się w rejonie gdzie można pokusić się o poszukanie sygnału do zajęcia L jednak trzeba pamiętać, że będzie to łapanie dołka a o zmianie trendu spadkowego w interwale intra będzie można mocniej mówić po wybiciu poziomu 2495.

Jeśli chodzi o DAX to tu nie nastąpiły niemal żadne zmiany i to zarówno w dziennym jak i intra co skłania mnie do odpuszczenia tego tematu w dzisiejszym komentarzu.

10 Replies to “Komentarz przed sesją 25.10.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *