Komentarz przed sesją 18.10.2017

Podczas wczorajszej sesji wyraźna przewaga była po stronie sprzedaży co doprowadziło do spadku indeksu WIG 20 o -0.8% do poziomu 2514. Tym samym została wybita strefa wparcia a indeks wykonał ruch który zaprowadził go w bardzo ciekawe miejsce.

wig20

Czarna świeca sprowadziła indeks do poziomów na jakich możemy wymierzyć zakres OB , równocześnie zbiega się on z zniesieniem wzrostu od poprzedniej korekty o 38.2% a więc jedno z najczęstszych zniesień jakie wykonuje fala 4 w impulsie w stosunku do fali 3. Tuż pod zasięgiem OB mamy rejon gdzie w połowie września rynek szedł przez kilka sesji ruchem bocznym tworząc bardzo wąską konsolidację. Te elementy sprawiają, że oczy inwestora powinny być mocno zwrócone w stronę wypatrywania ewentualnego końca obecnej korekty. Choć na wykresie dziennym nie oznaczyłem to na poziomie obecnej wartości indeksu mamy również strefę wsparcia opartą o szczyt pierwszej korekty wzrostowej w ruchu spadkowym z miesiąca września. Jeśli rynek nie zechce respektować obecnego poziomu, a na tę chwilę nie ma tutaj jakiś oznak aby tak miało być, to wówczas najprawdopodobniej korekta spadkowa wydłuży się w kierunku 2500, w celu próby domknięcia powstałej tam luki cenowej.

fw20intra

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 również, nie widać na obecną chwilę oznak wyczerpania ruchu spadkowego. Mamy tu jeszcze trochę miejsca do strefy i zasięgu OB i najwyraźniej niedźwiedzie będą chciały to wykorzystać. Przestrzeń cenowa 2520- 2525 jest dla mnie idealną przestrzenią gdzie byki będą mogły rozpocząć próbę odwrócenia obecnej tendencji w celu powrotu do trendu wzrostowego i wyjścia na nowe szczyty. Tam zbiega się tyle rzeczy, ze trudno uwierzyć aby ta przestrzeń cenowa nie została wykorzystana właśnie w ten sposób. Wystarczy powiedzieć 38.2% zniesienia, OB, równość fal „a” i „c” obecnej korekty no i oczywiście strefa wsparcia. Innymi słowy jest to idealne miejsce do poszukania ewentualnych sygnałów na L w celu zajęcia pozycji w kierunku głównego trendu.

dax

Na DAX bez zmian więc powinien wystarczyć sam wykres dzienny.

daxfutureintra

Na wykresie intra kontraktów cały czas utrzymany trend wzrostowy a obecnie cena porusza się między oznaczonymi dwoma strefami. Zgodnie z trendem, wybicie powinno nastąpić przez strefę oporu a zatem próby zajmowania pozycji na S są raczej niepożądane. Tu raczej ewentualne zejście na 12970 mogłoby być wykorzystane do zajęcia L oczywiście na podstawie jakiegoś sygnału gdy się takowy pojawi.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

27
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
MAXSewerynDariusz Bartłomiejczakkristofcherry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Agnieszka
Gość
Agnieszka

super, dzięki Darku

Pawel
Gość
Pawel

S&P 500 klin kończący – wig 20 raczej to odczuje- jak Pan to widzi ?

Seweryn
Gość
Seweryn

No to Cherry gdzie bierzesz to L na Wig20 ?

Seweryn
Gość
Seweryn

Zaraz lingwista napisze, że zdania nie zaczyna się od no. No i w sumie to prawda
; )

rubik
Gość
rubik

No bo się nie zaczyna. 😛

Lingwista
Gość
Lingwista

Kochani. Większość forumowiczów posługuje się tu slangiem wolnym od sztywnych reguł składniowych. Trudno zatem przykładać do takowego kryteria właściwe dla języka literackiego. Co innego błędy ortograficzne, ale ich nie jest zbyt wiele. Trudno zrobić błędy w wyrażeniach L, SL itp. Są tu też tacy, którym obca jest funkcja alt na klawiaturze np. amator, i słusznie bo jak powiadał klasyk co się będzie obcyndalał.

Amator
Gość
Amator

Dlaczego wiekszosc w ruchu od 2422 na wig20 widzi 1 i 2 fale a nie d i e czworki wyzszego rzedu a w konsekwencji zakonczony impuls na 2566?

Seweryn
Gość
Seweryn

Bo każdy myśli, że będą to schematy książkowe.

Mariusz
Gość
Mariusz

A mozesz wrzucic ten TR bo ja go nie widzę.

cherry
Gość
cherry

Witam, obecna sytuacja dt dla fw20, gram zgodnie z wczorajszym szkicem, czekam na L, a gdzie wezmę to siedzę już do końca sesji, więc wpiszę, wstępnie poziom 21-23, jednak obserwuje 2528 to kluczyk do tego ruchu lub nawet niżej (na M15 rysują diament, jak wybiją to nawet 12-14. Nie wystawiam oczekującego L lecz zareaguje dt.
Dodam, że w górę już nie powinni ruszyć 36, jeśli ruszą, na cofnięciu rozważe L w cenie 28-30, pozostaje popilnować, na obecnej świecy M15 powinni wskazać do 14.00 kierunek, udanych.

Pzdr

ewa
Gość
ewa

Od szczytu A.B.C spadkową 3, od 2422 wzrostowa 3 (A.B.C) i teraz powinna być co najmniej spadkową 5…

Seweryn
Gość
Seweryn

Mamy 2522 czy ktoś bierze? Cherry, Darek.

cherry
Gość
cherry

Darek stop mogą Ci zabrać w pkt, rozważ niższy poziom, w załączeniu szkic, tam jest kanał i zasięg figury, a ja czekam na L na pokazanych poziomach – to do Seweryna

http://www.bankfotek.pl/view/2099453

poziom gry 22/23

Pzdr

cherry
Gość
cherry

Obecna sytuacja, mam L na fw, przydałby się cudofix i close na 2524, wszystkie zależności zrealizowali, popilnujmy, udanych

kristof
Gość
kristof

Witam,drogi darku wszyscy w koło na wszystkich portalach itp.piszą tylko o wzrostach chodzi mi o S&P 500 ,według ciebie dokąd zmierza te szaleństwo w tych wzrostach ????
Niektórzy widzą już 2700!!!

cherry
Gość
cherry

Szkic przed sesją 19.10, udanych

http://www.bankfotek.pl/view/2099457

Seweryn
Gość
Seweryn

Wszystko pięknie tylko że na dt nie było żadnego sygnału, zamknięcie na minimum. Na 1H również nic nie było , na 15M niepotwierdzone objęcie więc również nic nie było dlatego ja poczekam do jutra .

Lingwista
Gość
Lingwista

Zwracam dyskretnie uwagę, że na tygodniowym wykresie WIG-u ukształtował się dość złowrogo wyglądający podwójny szczyt, ale może mi się tylko dwoi w oczach.

MAX
Gość
MAX